• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Az is elképzelhető, hogy a perlon már telítődött kosszal meg nyálkával, és már nem megy át rajta, hanem megkerüli a víz, és a szűrőkosárban a szélén elszökik. Ezért én a szélére mindig az előző perlonadagból kivágok csíkokat, és oda jól betömködöm.
A másik az, hogy szerintem csak úgy jó a perlon hatásfoka, ha hetente, de legrosszabb esetben kéthetente kicseréled ÚJ perlonra. Én pl. a heti vízcserénél mindig kicserélem, a használtat eldobom.
Vágod a perlont, vagy gyárit használsz? Ha vágod, akkor milyen márkát használsz?
 
Vágod a perlont, vagy gyárit használsz? Ha vágod, akkor milyen márkát használsz?
Vágom és Sera perlont használok. 2000.- ft egy csomag és nekem kb 2-3 hónapig elég. Jó vastag a cucc, néhol sajnos változik a vastagsága, olyankor duplán rakom. A széleket, csőátmeneteket mindig megerősítem az előző adag használt perlonból, amit természetesen kiöblítek, mielőtt benyomkodom. Tökéletesen szűr.

Ha ezt megcisnálod, és utána is baj van, akkor már tuti, hogy a flow iránya nem megfelelő: Akkor meg kell fontolni az esőztető kiváltását mással.
 
Üdv. Én a Jbl perlonját használom és havonta cserélem. Érdemes megnézni a kosarakat,hogy rendesen illeszkednek-e, a rotornál is meglepően sok szmötyi tud lerakódni amit simán visszateker az akváriumba.(tapasztalat)
 
Át fogom nézni a kosarakat, lehet variálok még a szűrőanyagokon is, cserélek perlont, tisztítok szűrőfejet és csövezést, aztán meglátjuk.
 
Át fogom nézni a kosarakat, lehet variálok még a szűrőanyagokon is, cserélek perlont, tisztítok szűrőfejet és csövezést, aztán meglátjuk.
Perlont en sem gyarit hasznalok, valami noname marka, amit veszek, de nincsen vele gondom. A nagy akvaban sem cserelem a perlont a heti viztiszitasnal, ahogy @ideoda kollega, de mindenkinek masak a modszerei. Mondjuk itt nekem kettö Tetra Ex 1200 hajt, meg egyszer sem vettem eszre nagy flow lassulast a szennyezett perlon miatt, inkabb mar a ha a szürö telitödött, azt jobban latni.
A kis nanoban viszont egy Eheim Ecco 300 dolgozik, ott 2 honap alatt olyan gyönyörüen elkoszolodik a perlon, hogy öröm nezni, le is lassul a flow nagyon, akkor csere van.
Mondom, probald ki, hogy leallitod egy fel orara a szüröt, akkor mi lesz. Folyaymatosan lebeg a szennyezödes, vagy ülepszik, vagy eltünik?
 
Át fogom nézni a kosarakat, lehet variálok még a szűrőanyagokon is, cserélek perlont, tisztítok szűrőfejet és csövezést, aztán meglátjuk.
Nem lehet hogy lebegő algáid vannak? Nekem ködös a vizem és mintha lebegő lisztszemek lennének benne. UV szűrőt javasoltak a megoldásra.
 
Nem lehet hogy lebegő algáid vannak? Nekem ködös a vizem és mintha lebegő lisztszemek lennének benne. UV szűrőt javasoltak a megoldásra.
Nem hiszem, attól láthatóan különbözik, nagyobb víztömegen (oldalról), sötét háttérrel jól látni a változó méretű szemcséket.
A kis nanoban viszont egy Eheim Ecco 300 dolgozik, ott 2 honap alatt olyan gyönyörüen elkoszolodik a perlon, hogy öröm nezni, le is lassul a flow nagyon, akkor csere van.
Nálam a 30-as kockában egyébként Hydor Prime 10 dolgozik, oda vágott perlon került (talán két rétegben), az így kb. 3cm vastag. Itt kristálytiszta a víz.( Szeretem ezt a szűrőt, szétszedés nélkül is látszik, hogy mennyire koszolódott el, mikor kell takarítani. Gyorsan visszanéztem, 2016. szeptembertől megy, azóta nem takarítottam /azt hiszem/, így kb. fél évet kibír, de most már ideje.) A Tetrába a gyári perlon kb. 3mm vastag, igaz, ezen van egy erősebb fedőréteg, ez 2 hónap alatt elég trutyis lesz.
Mondom, probald ki, hogy leallitod egy fel orara a szüröt, akkor mi lesz. Folyaymatosan lebeg a szennyezödes, vagy ülepszik, vagy eltünik?
A három variációból milyen következtetések vonhatók le?
 
Utoljára módosított:
Nem hiszem, attól láthatóan különbözik, nagyobb víztömegen (oldalról), sötét háttérrel jól látni a változó méretű szemcséket.

Nálam a 30-as kockában egyébként Hydor Prime 10 dolgozik, oda vágott perlon került (talán két rétegben), az így kb. 3cm vastag. Itt kristálytiszta a víz.( Szeretem ezt a szűrőt, szétszedés nélkül is látszik, hogy mennyire koszolódott el, mikor kell takarítani. Gyorsan visszanéztem, 2016. szeptembertől megy, azóta nem takarítottam /azt hiszem/, így kb. fél évet kibír, de most már ideje.) A Tetrába a gyári perlon kb. 3mm vastag, igaz, ezen van egy erősebb fedőréteg, ez 2 hónap alatt elég trutyis lesz.

A három variációból milyen következtetések vonhatók le?
Melyik 3 variaciora gondolsz?
Szerintem csak nezd at a szürökosarakat, cserelj perlont, tegyel bele vastagon, ahogy a Hydorban, elsö lepesnek ezek megfelelnek. Aztan majd kutakodunk tovabb.
 
Most 2 működik benne, mert újraindításnál sokáig homályos volt a víz. Azt hittem a szűrő hibája,de csak kevés volt a bacikultúra mivel teljes aljzatcsere volt, kitisztult a viz magától.Benne hagytam mindkettőt(jó lesz majd másikhoz). Az egyik esőztetővel a másik Lilyvel megy..

Eheim 2213 bioball,szivacs,substrat pro,perlon,Seachem Purigen
Atman cf-800 kerámiagyűrű, szivacs, lávakő-mátrix-substrat pro vegyesen, perlon.
 
Utoljára módosított:
Most 2 működik benne, mert újraindításnál sokáig homályos volt a víz. Azt hittem a szűrő hibája,de csak kevés volt a bacikultúra mivel teljes aljzatcsere volt, kitisztult a viz magától.Benne hagytam mindkettőt(jó lesz majd másikhoz). Az egyik esőztetővel a másik Lilyvel megy..
Mindkettő fullon megy? Nem sok? Egymással szembe nyomnak?
 
Ha leülepszik, illetve eltünik a szürö lekapcsolasaval, az nekem arra utalna, hogy a szürö kever fel valamit az aljzatrol, vagy a szürö nem megfelelöen szür mechanikai hiba miatt (kosarak pozicioja, vagy eltömödött perlon stb).
Ha tovabbra is lebeg, miközben a szürö nem megy egy ideje, akkor akar arra is gondolhatok, hogy olyan apro meretü a szennyezödes, hogy nem is kepes a szürö kiszürni, illetve, hogy nem mechanikai eredetü a dolog, hanem kemiai vagy biologiai zavarossagrol beszelünk, de ezt ugye elvetetted mar korabban.
 
Értem. Mindennek a vége egy, nem jó a mechanikai szűrésem. Gatyába rázom a szűrőt, aztán meglátjuk.
 
Nem sok szerintem. Egy oldalon van a nyomóág, a szívó ág van két oldalt(kényelmi okokból).Egyiket sem fojtom.

Szerintem első körben cseréld ki a perlont,mert a finomabb szennyeződést az szűri, a kosarak illeszkedjenek egymáson,hogy a víz ne kerülje ki a szürőközegeket, és nézz be a rotorházba,én már jártam úgy,hogy az volt a nagyon koszos.:eek:

(Tervezek egy 64literest indítani,ahhoz ki fogom szedni az Eheimet.)
 
Utoljára módosított:
Át fogom nézni a kosarakat, lehet variálok még a szűrőanyagokon is, cserélek perlont, tisztítok szűrőfejet és csövezést, aztán meglátjuk.
Nos, megtörtént a műveletsor. Szűrőanyagok átöblítve, megritkítva, mert néhány tálca nem tudott ráülni az alatta lévőre, annyira tele voltak tömve. Perlon cserélve. Szűrőcsövek, rotorház, elmosva. Szűrőanyagok: 1. tálca: két réteg gyári szivacs; 2. tálca: 7 dl siporax + szivacs; 3. tálca: Seachem Matrix; 4. tálca: Seachem Matrix+perlon. Várom a "csodát".

Szerk.: Csoda, nem csoda, a víz tiszta, nem kristálytiszta, csak olyan, mint korábban volt.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Nincs lehetőségem külső szűrőt venni, és a mostani belső szűrőtornyom (Juwel) a 60l-es akvárium vizét 4,6x forgatja meg számításaim szerint. (bioflow 280) Mivel úgy olvasom, hogy ez kb. harmatgyenge a rendes hatásfok eléréséhez, azt találtam ki, hogy esetleg veszek a toronyba erősebb motort (Eccoflow 600 = 10x megforgatás))

Tudom, hogy a belső szűrő messze nem hatékony stb. stb.- de ezen most nem tudok változtatni.
Van valakinek tapasztalata ekkora teljesítményű belső szűrővel? Nem akarok feleslegesen pénzt kidobni..

köszi
 
Back
Oldal tetejére