• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Az ehim szűrők állíthatók így az áramlás sem lesz nagy ha kissebre veszed és attól is függ mennyi a szűrő felület!
Ilyyen kicsi akváriumba ne nagyon vegyél külső szűrőt ! szerintem nem állíthatók és túl nagy a teljesítményük és drága egy ilyen kisseb akváriumba!
 
Köszönöm a választ. Talán te vagy az első aki nem buzdít minél nagyobb költségekre.

Azért a fórumon is elhangzott, hogy a Liberty széria nem jó választás mert hangos!
10-ből 2 ami csendes. Átgondolnám a helyedben. Én márka feliratot is leszedném róla csak rontja a patinás gyártó hírnevét :) Mi kivágtuk a kínálatból a sokadik panasz után.

Helyettük inkább az eheim belsőket vagy az OASE belsőt mondanám:

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=bioplus

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=biopower

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=aquaball
 
Azért a fórumon is elhangzott, hogy a Liberty széria nem jó választás mert hangos!
10-ből 2 ami csendes. Átgondolnám a helyedben. Én márka feliratot is leszedném róla csak rontja a patinás gyártó hírnevét :) Mi kivágtuk a kínálatból a sokadik panasz után.

Helyettük inkább az eheim belsőket vagy az OASE belsőt mondanám:

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=bioplus

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=biopower

http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=aquaball
Ránézek, köszönöm szépen a választ.
 
Ránézek, köszönöm szépen a választ.
Szia Viktor. Annyit szeretnék még tőled, vagy esetleg mástól kérdezni, hogy tudsz- e nekem olyan szűrőt ajánlani, ami nem rontja az akvárium összképét, és nem csinál túl nagy áramlást a vízben. Átbeszéltük ezeket amiket fentebb ajánlottál, és arra jutottunk, nem felelnek meg mivel nekem kocka alakú az akvárium, és viszonylag kevés a hely egy szép dizájn mellett a belső szűrőhöz. Két eset maradt fennt számomra. olyan 6-700 L/óra szűrési teljesítményű külső szűrő, vagy egy kisebb eheim, ami például 300l/óra szűréssel dolgozik. Sokat olvasok róla, hogy a szűrő kb 4-5 alkalommal kell átnyomja a teljes vízmennyiséget egy óra alatt.. mi ebben a mérvadó, mihez menjek?
 
Szerintetek egy Eheim Liberty 200 elvinne egy 54-60 literes akváriumot?
Jelenleg nettó 30 litert szűr. Kb. 0,8 liter Mátrix Trop-al van töltve.
Gyárilag asszem 720 liter/órát tud max. Az papíron elég.
Gondolkodom, hogy váltok. 30 liter nem sok lehetőséget ad térben, halban stb.
 
Mi a véleményetek egy kimondottan növényes , esetleg pár garnélás 56 l akvárium szűrésére elég egy eheim lyberty 130 vagy 200 szűrő? Vagy mindenképpen ragaszkodjak a külső és nem az akasztós szűrőhöz? Co2 beoldás és rendes tápozás mellett.
Szerintem nyugodtan nyomhatsz rá egy legalább 500 liter/ órás külső szűrőt. Később úgy is ide fogsz jutni és nem lesz esetleges megbánt előzetes kiadásod. Ha megtömöd biológiai szűrőanyaggal, dupla vagy vastag perlonnal sokat csökken a flow. Ha még is sok lenne akkor marad a záró csap. Jó minőségű biológiai szűrőanyaggal, hibátlanul megkönnyíti a gondozás mindennapjait. Jah és legalább 3 liter szűrőanyag férjen bele.
 
Szerintem hagyd a Liberty-t és inkább külső szűrőben gondolkodj. Itt a fórumon sok tapasztalatot lehet olvasni, rá tudsz keresni típusra is.
Pont azért kérdeztem, mert nem akarnék beruházni. Ha nem vinné, akkor mindenképpen egy oldalpolcos szűrőben gondolkodnék. Ár érték arányban szerintem annál nincs jobb.
De ha ez a Liberty elviszi, azt sem erőltetném.
 
Mi a véleményetek egy kimondottan növényes , esetleg pár garnélás 56 l akvárium szűrésére elég egy eheim lyberty 130 vagy 200 szűrő? Vagy mindenképpen ragaszkodjak a külső és nem az akasztós szűrőhöz? Co2 beoldás és rendes tápozás mellett.
A 130-assal semmiképp nem vágnék neki. Egy ezressel drágább a 200-as és annak sokkal nagyobb a tartálya. Nekem gond nélkül belement majd 1 liter szűrőanyag.

Én is hasonló (anyagi) megfontolásból döntöttem mellette. Egy belső szűrőnél sokkal nagyobb szűrő felületet tudsz elérni. Egy külső szűrő, egy belső árából. Persze azért a gyári ajánlások nem vehetők figyelembe...

Hangosságra:
Én tartottam tőle, hogy hangos lesz.
Az is volt, durván.
Visszaküldtem, és küldtek egy másikat! Az már teljesen jó.
Tehat a 10-ből 2 nem hangos arányt és javítanám 2 ből 1-re [emoji16] [emoji41] [emoji4]

Van róla videóm. A gyári belső szűrő, víz alatt, esőztetővel (az esőztető is víz alatt) 28dB körüli hangerőt produkált. A jó Liberty 200 ugyanezt hozza. (A rossz 46dB körül zakatolt [emoji15] [emoji16])

A 200-as nekem egy 30 literest szűr, kicsit fel van véve a minimumról az áramlás olyan 25%-al, tehát olyan 400 l/h körül járhat. Így megvan a megfelelő felszínmozgás és áramlás is.
De mindenképpen a rövid oldalra érdemes tenni.
Egyébként lehet játszani vele.
Ha beleengeded a kifolyóját a vízfelszín alá, nagyobb áramlást csinál (így semmi hangja, csak a rotor morajlása hallatszik). Ha csobogósra csinálod, akkor kevésbé, viszont akkor bubizik, levegőztet is egy kicsit, viszont akkor van "vízhang" [emoji16]
A mechanikus kapcsolóórák sercegése engem jobban zavar. [emoji4]
Illetve az sem zavar, de azt jobban hallom...
 
Sokat olvasok róla, hogy a szűrő kb 4-5 alkalommal kell átnyomja a teljes vízmennyiséget egy óra alatt.. mi ebben a mérvadó, mihez menjek?

Növényesnél inkább 10x-es forgatást szoktak írni.
Állítólag minél kisebb az akva, annál inkább fontos a jó (túlméretezett) szűrés, mivel könnyebben megborul a biológiai egyensúly (már ha sikerül létrehozni [emoji16] ). Persze ne csináljon cunamit az akksiban...
 
A 112 literest egy Tetra EX800 Plus szűri, de már régóta fennálló problémám, hogy a vízben apró szilárd részecskék úszkálnak, és nem akar letisztulni. A mechanikai szűréssel lehet a gond, de hol?
A szűrő gyári be és kifolyóit használom, a befolyón szivacs van, a szűrőanyagok:siporax, gyári szivacs, matrix, perlon (a pontos sorrendre és mennyiségekre már nem emlékszem), esőztető küldi be a vizet az akvába.
Egy hete volt csőpucolás, perlon csere, de már barna szőrök lobognak a cső belsejében, és elég zavaros a víz.
Nem gondolom, hogy kevés lenne a szűrő, vissza van fojtva felére.
A szűrőanyagok kb. 3 hónapja voltak kiöblítve, de a flow nem csökkent.
Viszont már egy éve 2 perlont cserélgetek, felváltva használom őket. Lehet, hogy ezek is ludasok.
Valakinek van valami ötlete, tippje, hogy mitől lehet a zavar? Milyen megoldással tudom megszűrni a vizet rendesen?
 
A 112 literest egy Tetra EX800 Plus szűri, de már régóta fennálló problémám, hogy a vízben apró szilárd részecskék úszkálnak, és nem akar letisztulni. A mechanikai szűréssel lehet a gond, de hol?
A szűrő gyári be és kifolyóit használom, a befolyón szivacs van, a szűrőanyagok:siporax, gyári szivacs, matrix, perlon (a pontos sorrendre és mennyiségekre már nem emlékszem), esőztető küldi be a vizet az akvába.
Egy hete volt csőpucolás, perlon csere, de már barna szőrök lobognak a cső belsejében, és elég zavaros a víz.
Nem gondolom, hogy kevés lenne a szűrő, vissza van fojtva felére.
A szűrőanyagok kb. 3 hónapja voltak kiöblítve, de a flow nem csökkent.
Viszont már egy éve 2 perlont cserélgetek, felváltva használom őket. Lehet, hogy ezek is ludasok.
Valakinek van valami ötlete, tippje, hogy mitől lehet a zavar? Milyen megoldással tudom megszűrni a vizet rendesen?
Flow irányának módosítása, vagy plusz belső szűrő beiktatása.
 
A 112 literest egy Tetra EX800 Plus szűri, de már régóta fennálló problémám, hogy a vízben apró szilárd részecskék úszkálnak, és nem akar letisztulni. A mechanikai szűréssel lehet a gond, de hol?
A szűrő gyári be és kifolyóit használom, a befolyón szivacs van, a szűrőanyagok:siporax, gyári szivacs, matrix, perlon (a pontos sorrendre és mennyiségekre már nem emlékszem), esőztető küldi be a vizet az akvába.
Egy hete volt csőpucolás, perlon csere, de már barna szőrök lobognak a cső belsejében, és elég zavaros a víz.
Nem gondolom, hogy kevés lenne a szűrő, vissza van fojtva felére.
A szűrőanyagok kb. 3 hónapja voltak kiöblítve, de a flow nem csökkent.
Viszont már egy éve 2 perlont cserélgetek, felváltva használom őket. Lehet, hogy ezek is ludasok.
Valakinek van valami ötlete, tippje, hogy mitől lehet a zavar? Milyen megoldással tudom megszűrni a vizet rendesen?
Ahogy @ideoda is irta, a flow allitasaval lehet befolyasolni, hogy ne keveredjen fel az aljzat vagy az ott lerakodott szennyezödes, ezt probald ki. En a perlonvattat nem raknam vissza, meg öblites utan sem, cserelgetem 2-3 havonta, es mindig ujat teszek be, szerintem te is hasznalj ujat, en legalabbis amondo vagyok.
Esetleg meg azt megnezheted, hogy a szürökosarakkal minden rendben van-e, nincsenek-e elmozdulva, deformalodva, ami miatt nem normalis a szüres.
Probaltad mar, hogy lekapcsolod fel orara a szüröt es megnezed, hogy tisztul-e a viz? Akkor lathatnad, hogy van-e leülepedes illetve tovabbra is lathato-e a lebegö szennyezödes. Ha nem lathato, akkor a szürövel valamit fölkeversz az aljzatrol...
 
Flow irányának módosítása, vagy plusz belső szűrő beiktatása.

A flow iránya nem tudom, hogy mit változtatna ezen!? Szinte csak növények vannak... A plusz belső szűrőt inkább kihagynám. Ennek a szűrőnek tudnia kell megszűrni ezt az akváriumot, csak valahol van egy (vagy több) hiba a rendszerben, szerintem.
Elvileg a perlon hivatott megszűrni minden ilyen apró részt, lehet, hogy ezek a gyári perlonok egy-két használat után annyira meggyengülnek, szétlazulnak, hogy átengedik a finom anyagot?
 
Ahogy @ideoda is irta, a flow allitasaval lehet befolyasolni, hogy ne keveredjen fel az aljzat vagy az ott lerakodott szennyezödes, ezt probald ki. En a perlonvattat nem raknam vissza, meg öblites utan sem, cserelgetem 2-3 havonta, es mindig ujat teszek be, szerintem te is hasznalj ujat, en legalabbis amondo vagyok.
Esetleg meg azt megnezheted, hogy a szürökosarakkal minden rendben van-e, nincsenek-e elmozdulva, deformalodva, ami miatt nem normalis a szüres.
Probaltad mar, hogy lekapcsolod fel orara a szüröt es megnezed, hogy tisztul-e a viz? Akkor lathatnad, hogy van-e leülepedes illetve tovabbra is lathato-e a lebegö szennyezödes. Ha nem lathato, akkor a szürövel valamit fölkeversz az aljzatrol...
A perlont cserélem, abban saras vagyok, azt tudom. Az aljzatomra nincs panasz, kvarchomok, és egész tiszta, és nagy flow sincs, vízcserénél szárazon az esőztető 1 cm-re dobja csak el a vizet. Bár most, hogy kiszedtem egy vájling mohát, mögötte volt/van kis mulm. Lehet, hogy a moha volt a szűrőm? Eddig is volt egy kicsi lebegő rész, de nem ennyire sok.

Szerk: az utolsó mondatodon elgondolkodtam egy kicsit. Ha nem is az aljzatról keverem fel a piszkot, de a szűrőből jöhet, és akkor vissza is értünk a perlonhoz, első körben. Na ezt kicserélem újra, aztán mondom ha lesz változás.

Köszi fiúk @ideoda , @meleagris a tippeket!
 
A flow iránya nem tudom, hogy mit változtatna ezen!? Szinte csak növények vannak... A plusz belső szűrőt inkább kihagynám. Ennek a szűrőnek tudnia kell megszűrni ezt az akváriumot, csak valahol van egy (vagy több) hiba a rendszerben, szerintem.
Elvileg a perlon hivatott megszűrni minden ilyen apró részt, lehet, hogy ezek a gyári perlonok egy-két használat után annyira meggyengülnek, szétlazulnak, hogy átengedik a finom anyagot?
Az is elképzelhető, hogy a perlon már telítődött kosszal meg nyálkával, és már nem megy át rajta, hanem megkerüli a víz, és a szűrőkosárban a szélén elszökik. Ezért én a szélére mindig az előző perlonadagból kivágok csíkokat, és oda jól betömködöm.
A másik az, hogy szerintem csak úgy jó a perlon hatásfoka, ha hetente, de legrosszabb esetben kéthetente kicseréled ÚJ perlonra. Én pl. a heti vízcserénél mindig kicserélem, a használtat eldobom.
 
Back
Oldal tetejére