• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szőlőtőke az akváriumban

sziasztok
szintén nekem is olyan kérdésem van hogy szereztem egy szölőtökét és már 2-3 napon keresztül áztatam meg átmostam forróvizzel, de nemtudom hogy már bele lehet-e rakni az akváriumba.
szerintetek?
Üdv.:ramszesz
 
Kérdés, hogy áztatás előtt csontszáraz volt-e.
Mert ez a lényeg, hogy teljesen ki legyen száradva, mert különben el kezd rohadni a vízben.
Érdemes még megtisztítani a kérgétől, mert az színez a legjobban és idővel úgyis leválik.
Ezek után már áztatni csak azért kell, hogy ne jöjjön fel a víz tetejére.
 
Hozájutottam egy kevés tőkéhez.

sz%C5%91l%C5%91.jpg

Az az igazság, hogy már elég rendesen ki vannak száradva, ezért is lettek kivágva. Elkezdtek repedezni is. Ez mennyrie nagy gond? A múltkori tőkémet frissen kezdtem el áztatni, betaknyosodott ami várható volt, de aztán vmi penész féle is megjelent rajta, és a vödörben a vizet tejfehérre színezte. Azóta csak benn áll a vízben, nem foglalkozok vele. :crazy:
 
Nálam különösebb gondot nem okozott, csak a csigák illetve ha befért akkor az anci szeretett bújkálni benne.
Szépek a tőkék! Jó munkát hozzájuk! :D
 
Csak megerősíteni tudom.
1 a lényeg,hogy már jól ki legyenek száradva.Ha repedezett attól csak még szebb.
Használd sok sikerrel.
 
Na ma kiválogattam a legszebbeket, meg egy első körben le is pucoltam a kérget róla. Akkor mindenképen várok vele, hogy kiszáradjon. Majd teszek föl képet milyenek lettek. Az a baj, hogy sajnálnám elvágni a kis akiba, mert szép nagyok... Lehet tartogatom egy új projecthez. :roll:
 
Van 2 szőlőtőkém és ehhez szeretném kérni a segítségeteket hogy hogyan rendezzem el őket egy 60L-es akiban?
 
Kovi Boy said:
Van 2 szőlőtőkém és ehhez szeretném kérni a segítségeteket hogy hogyan rendezzem el őket egy 60L-es akiban?

Minden képp úgy, hogy jól nézzen ki. :D Na de viccet félre téve...próbáld bele különböző módon. Fotózd le őket és oszd meg velünk. Akkor fogunk tudni véleményt mondani. Esetleg itt egy jó link ahol ecsetelik a növényes akvarisztikában elterjedt legjellemzőbb beállításokat.
 
Hali!
Az akváriumom új berendezéséhez találtam itthon pár gyönyörű szőlőtőkét/gyökeret.Évek óta szárad,előtte pedig 6-7 évig biztos nem volt permetezve.A kérdésem csak az lenne,hogy mennyi ideig áztassam ahhoz hogy lemerüljön a víz alá(ha egyáltlán lemerül),régen volt szőlő az akiban ugy emlékszem több mint egy évig és végig kővel kellett lehúzni,magától nem maradt lenn.Köszi a válaszokat!
 
yerodin said:
Hali!
Az akváriumom új berendezéséhez találtam itthon pár gyönyörű szőlőtőkét/gyökeret.Évek óta szárad,előtte pedig 6-7 évig biztos nem volt permetezve.A kérdésem csak az lenne,hogy mennyi ideig áztassam ahhoz hogy lemerüljön a víz alá(ha egyáltlán lemerül),régen volt szőlő az akiban ugy emlékszem több mint egy évig és végig kővel kellett lehúzni,magától nem maradt lenn.Köszi a válaszokat!

Addig amíg lemerül ;) De változó szerintem
 
Kb. két-három hétig kell áztatni,de ez úgy is attól függ,mekkora a szőlőtőke.Utána feltétlen főzd ki sós vízben.
 
sokat bénáztam szőlőtökékkel, mígnem ugyanoda nem jutottam, mint amiket Szőke János ( egy másik fórumon ) tanácsolt.
fullra ki kell szárítani (több hét, de ezen te már túl vagy), utána meg hetekig áztatni, ugyanis a szőlőtőkéből akár milyen öreg is egy-két-három hétig fehér trutymó válik ki. zselés állagú. nos a halak számára amugy ez nem mérgező sőt szeretik is, de az első időszakokban olyan sok keletkezik, hogy nem győzik a halak + a szűrő.

Könnyen meg tudod ezt te is figyelni. kezd el áztatni a tőkét egy vödörben, de ne cserélj rajta vizet. lehetőleg valami melegebb helyen (most már teraszok tökéletesek). 3-4 nap után már a víz tetején fog uszni a trutyi és ha a víz alatt megérinted a tőkét te is is megérzed.

szerk: de miután láttad te is, sűrűbb 1-2 napontai vízcsere javasolt.

Ez a tulajdonsága kb. 4 hét után teljesen megszűnik, és nem ereszt színt sem nagyon + már lesüllyed magától.
Rárottyantassz még 1x egy kis sóssal és kész is.

Hát így kell ;)
 
A másik dolog,hogy ahogy ázik,le kell hántani a kérgét.Én egy hónapig kaparásztam,amig lejött.Hozzá kell tennem,szerintem azért jött le olyan nehezen ,mert nagyon régi, száraz volt.De megéri a fáradtságot,mert tényleg nem ereszt szín.A gyökere pedig tiszta ADA Red Mor. ;)
És feltétlen főzd ki, bármilyen fa is.
 
Köszi a hozzászólásokat!A trutyit már észrevettem,valószínűleg a szőlő megszáradt nedve ujre feloldódik a vízben.A főzéssel csak az a baj,hogy a nagyobbik tőke ugy 46 centis és sajna nincs itthon akkora fazék amiben meg tudom oldani a kifőzését :cry:
 
yerodin said:
Köszi a hozzászólásokat!A trutyit már észrevettem,valószínűleg a szőlő megszáradt nedve ujre feloldódik a vízben.A főzéssel csak az a baj,hogy a nagyobbik tőke ugy 46 centis és sajna nincs itthon akkora fazék amiben meg tudom oldani a kifőzését :cry:

--> vasedénybolt -> mosófazék -> o'cso eze'uotcáá
kb 40 centi magas.
 
yerodin said:
Köszi a hozzászólásokat!A trutyit már észrevettem,valószínűleg a szőlő megszáradt nedve ujre feloldódik a vízben.A főzéssel csak az a baj,hogy a nagyobbik tőke ugy 46 centis és sajna nincs itthon akkora fazék amiben meg tudom oldani a kifőzését :cry:



Szia!
Esetleg, ha forgatod, az is jó. Egyszer az egyik felét főzöd, aztán meg a kiálló részt teszed bele a köv főzésnél. Vagy, én úgy csináltam, hogy leforráztam. Fölforraltam a vizet, és ráburítottam diszperzites kannában lévő tőkére. Tető rá, és jól párolódott! :D
 
Az eddigi hozzászólások megerősítettek abbéli tervemben, hogy én is kerítsek egy szöllő(sic!)tőkét. Egyszer már használtam uszadékfát, azt sikerült egy kissé hosszas procedúrával használhatóvá tenni – gondolom a tőke sem okoz különösebb gondot.
Igaz, a gyakran ajánlott vasfánál, mangrovénál, red moornál talán macerásabb az előkészítése, de ha egy méretesebb, szép ágas-bogas fa a cél… a pénztárca sajnos minden más érvet legyőz.
Az említett uszadékfát egy erdei patakból halásztam ki, s azt az alábbi módon tettem szalonképessé, úgy vélem ez a szöllőtőkénél is alkalmazható.
Aprólékosan lesikáltam, majd néhány hétre rábíztam a nap jótékony hatásaira. Miután csonttá száradt, ismét kefe, vakarás majd áztatás. Mivel yerodin-hoz hasonlóan nekem sem volt módom a disznóvágásoknál használatos méretű üstben főzni, maradt a többszöri forrázás (a’la katroc), amit (biztos ami biztos) a sütőben való hőkezelés követett. Ennek persze az lett a következménye, hogy ismét egy csomó vizet veszített, de hát idő az bőven… Újra áztatás, és mehet az akváriumba. A korábban leírt baktériumos trutymót mindezek ellenére én sem úsztam meg, de annak elmúltával egy gyönyörű (megkockáztatom a kapható vasfáknál százszor különb) ágas-bogas gyökér pompázott az akváriumban.
 
Back
Oldal tetejére