• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

szódás-szifon CO2

Sziasztok,

szinte minden megvan a project kivitelezéséhez, 1-2 apróságot kivéve: 1/8"-os közcsavar és 2db könyök, esetleg tud valaki olyan üzletet Pesten ahol ilyesmit találni, csak mert az eddig meglevő alkatrészek közül szinte mind más és más boltból való:s. Ha esetleg lenne valakinek elfekvoben otthon ilyesmi holmija, ha áruba bocsátaná nagyon hálás lennék:)

Update:
Idő közben találtam boltot, ahová még nem sikerült eljutnom, talán ma... úgy láttam minden megvan náluk amit fentebb említettem. Addig is megmutatom hogyan néz ki, ím:
95519047.jpg

Ez korántsem olyan még mint amilyenre terveztem, egyelőre bénán néz ki :sick: , de a könyökökkel, ha megérkezik a tűszelep, buborékszámláló stb. egy kis optikai tuning a tartályra (festés) és akár a szobában elöl is hagynám :thumbup: Nagyon kevés (tényleg nagyon) helyem van a szekrényben ezért igyekszem a lehető legkompaktabbra csinálni. További képek jönnek majd a végkifejlettről, remélem hamarosan, egy komplett leírással és tapasztalatokkal. :)
 
Az vörösáfonya likőr... csak megjegyzem... :)

Jobban üt, ha beletekersz egy patron CO2-t:)
Egyébként hamarosan jönnek új fotók, változott néhány dolog.
 
Nos, mint ígértem elkészült a mű. Mindent alkatrészt sikerült megszerezni/csináltatni ami hozzá kellett.
95957911.jpg

a lista:
- Habszifon - 0HUF
- Nyomáscsökkentő, manométer - 3.000HUF
- Visszacsapó tűszelep - 2.000HUF
- Közcsavarok, könyökök, tömlőcsatlakozó - 1.000HUF
- Spéci közcsavar a szifonfejbe - 1.000HUF (ezúton is köszönöm a kedves esztergályos ismerősömnek)
- Gumitömítés, teflonszalag - 300HUF

Az esztergályostól kapott alkatrészt - a fejben amúgy is helyet foglaló - a lyukba mart menettel rögzítettem, erre került a teljes felépítmény. Azt már most tudom, hogy a tűszelep nem jó, mert nem zárt rendesen, de hétvégén fogom tesztelni vagyis ellenőrzöm a tömítéseket, rendbehozom a szelepet és meglátjuk... egyelőre betekertem egy patront és pöfög:) ha első körben 1-2 órát kibír az már jó jel...
íme:
95957912.jpg
 
Jól néz ki,nekem volt hasonló kb 2.nap rájöttem nem erre vágytam!Remélem több örömöd lesz benne mint nekem.
 
Sziasztok,

nos eltelt a szombati nap és sikerült lemérnem, illetve figyelnem, hogy hogyan is szuperál a rendszer.
Mint az előző postomban már utaltam rá, nem ellenőriztem a csatlakozásokat. Volt mit, mert sajnos szinte az összes ponton eresztett. Szétszedtem, majd újra összeraktam. Így mostmár nem ereszt sehol, esetleg a tűszelepnél. Az előző képeken látható tűszelep sajnos orrán száján eresztett, így a képen látható - fecskendőbe ékelt - tűszeleppel finomhangolom a rendszert, ami nem tudom mennyire megbízható.
94507624.jpg

A tegnapi nap beállítottam kb. 100bubi/min-t (jobb bubiszámláló híján a diffit használtam erre a célra, de személyes tapasztalataim alapján ez az érték más, mint egy erre a célra kifejlesztett BC esetén a nagyobb keresztmetszet miatt) így 6 órát bírt a rendszer, 1 patronnal.
A DC-m 2 óra után sárga volt és a halak is pipázni kezdtek, úgyhogy mára csökkentettem az adagolást valamelyest, beállítottam 1bubi/sec-re. Így reményeim szerint többet bír majd. Ez az időtartam - a kb. 8 óra - szűken, de szerintem épp elég a 6 órás világítási időszakhoz ennél az akvinál diffúzorral beoldva. 2 órával lámpa előtt indul és kb. 1 órával a lámpaoltás előtt áll le.

Ami egyből szembetűnt - picit fura, megmagyarázhatatlan, lehet hogy csak placebo - de tisztábbnak tűnik minden az akviban. Mintha a növények is élénkebbek lennének. Ami még különösképp tetszik az gáz bejutásának egyenletessége. Beállítom és olyan tempóval adagol, amilyet akarok... nincs az, hogy bejövök a szobába és azt látom, hogy kevesebb/több bubi van, mint 3-4 órával ezelőtt, mint ahogy ez élesztősnél, (főleg amikor fogy a szuffla)

A költségeken meglepődtem. Bementem a "meccsbe", a pénztárnál lehet kérni a patronokat, ami 200HUF-ba kerül. (ez egy 10db-os doboz) Az utántöltés díja - kapaszkodjatok meg - 70HUF. Ez annyit jelent, hogy napi 7 forint, ami hetente 49HUF vagyis évi 2.555HUF. Ha pedig veszem majd a bátorságot és a nagyobb akvinál 2 patront tekerek bele (még nem mertem, de majd szerzek kevlárruhát :mrgreen: ) akkor sem drágább, mint fél kiló cukor.

Annak ellenére, hogy elégedett vagyok, tudom hogy ez a nyomába sem ér egy "normális" rendszernek és tuti, hogy idővel váltani fogok. Az is valószínű, hogy ez a cucc, ilyen formában egy nagyobb akváriumhoz nem lenne elegendő (esetleg nagyobb tartály, több patron és reaktor).
Ami biztos, hogy nagyon élveztem az utánajárást, a megépítést és az is örömöt okoz, hogy azt amit ezzel a barkáccsal el akartam érni (nem kutyulgatok, nem kell takarítanom 2-3 naponta a diffúzort) elértem.

Köszi a segítséget mindenkinek!
 
Gratulálok hozzá!Sztem a DIY-ben van egy ilyen megmagyarázhatatlan dolog amiért valakit vonz valakit meg egyenesen taszít.Engem boldogsággal tölt el ha valamit ami mondjuk 20ezer ki tudok hozni 5ezerből.És bár példának ezt hoztam fel valahogy ez mégsem csak a pénzről szól! :)
 
pure07 said:
Gratulálok hozzá!Sztem a DIY-ben van egy ilyen megmagyarázhatatlan dolog amiért valakit vonz valakit meg egyenesen taszít.Engem boldogsággal tölt el ha valamit ami mondjuk 20ezer ki tudok hozni 5ezerből.És bár példának ezt hoztam fel valahogy ez mégsem csak a pénzről szól! :)
Így van. Akinek örömet okoz a barkácsolás, ott nem a pénz számít... és sok esetben nem is a siker, az csak hab a tortán :)
 
Milyen nyomáscsökkentőt raktál bele? Néztem a V-n, de nem találtam hasonlót mint ami van a képen :crazy:
 
Scar said:
Milyen nyomáscsökkentőt raktál bele? Néztem a V-n, de nem találtam hasonlót mint ami van a képen :crazy:
Ez valami airtec márkájú. De mikor kerestem, sok ilyet láttam. Az sem lényeg feltétlenül, hogy barométeres legyen. Biztos találsz...

szerkesztve:
Úgy keresd, hogy nyomásszabályzó... úgy sok van :)
 
Sziasztok,

csak meg akartam osztani az újabb sikerélményt, hátha érdekel valakit. 9 órán át egyenletesen jött a CO2, már-már sárgába hajló DC, úgy zártam el, hogy még maradt benne egy kevés. 1 patron/nap... Mi mást várhatnék még? Nem tagadom lelkes vagyok! :clap:
 
Kedves barkács kartársak!
Ezzel nem lehetne valamit kezdeni?Nincs elég akvárium a lakásban,elindítanék egy kisebbet,csak valahogy meg kéne oldani a co2-őt.

d_54132.jpg
cache_500_1_1_img_A_118525_4012bea078de3ea54e21df956cca19d2jpg.img
 
Szerintem nem fogják a halak jól érezni magukat abban, az üvegben :D De a co2 adagolás el lenne intézve ;)
Szerintem, sokat kéne barkácsolni, hogy jól működjön, de így a 2 képről sokat nem lehet mondani
 
inadsz said:
Szerintem nem fogják a halak jól érezni magukat abban, az üvegben :D De a co2 adagolás el lenne intézve ;)
viktorlantos said:
tibicuk said:
Ezzel nem lehetne valamit kezdeni?

Ha hideg, akkor nagyon szívesen legurítanék egy pohárral ebben a nagy pörgésben ;) :p
:p HeHe :angel: :lolno:
Nos én vettem egy ilyet.A patronnak speciális kiképzése van,csak ebbe a műanyag "gépbe" megy bele.
 
Biztos meg lehet oldani valahogy, mondjuk megberhelni egy reduktort és használni a nagypatronon közvetlenül, de szerintem drágább lenne a végére mint egy normális palackos rendszer. Ha jól nézem akkor ezek 290g-osak (vagy valami hasonló) ezzel kb. 1 hónapig mehetne és 3.000HUF körül van ami erre sztem nagy összeg. :roll:
 
450 grammos.
Legfeljebb marad a jó hideg szóda,vagy nem is tudom talán egy hal elférne benne,meg egy szál növény. :angel:
 
Ez belső szelepes? Nekem is van egy vmilyen töltött 300 gr-os (francia) belső szelepes palackom, 15/125 van írva a menetére. Fogalmam sincs, hogy tudnám használni...
 
atti76 said:
Ez belső szelepes? Nekem is van egy vmilyen töltött 300 gr-os (francia) belső szelepes palackom, 15/125 van írva a menetére. Fogalmam sincs, hogy tudnám használni...
Szia, nagyon sokat agyaltam azon, hogy hogyan tudnám megcsinálni úgy a szifonfejet - a saját projectemnél, hogy ne kelljen azon aggódnom, hogy betekerem a patront és ellövi az egészet... azt mondom egy esztergályos szinte minden ilyesmit meg tud oldani, nem is beszélve arról, hogy sokkal kényelmesebb is. Odavittem neki egy közcsavart példának, amit az o b i-ban vettem 990HUF körül - mondtam, hogy mit mivel akarok összehozni és a tag pedig azt mondta, hogy adjak egy ezrest és másnap menjek érte. Sztem így meg lehetne oldani a menet kérdést is...
 
Back
Oldal tetejére