• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szivárog a CO2?

Vixtor

Nézelődő
Sziasztok!

Bocsánat az új threadért moderáljátok légyszi, ahová való.

A problémám az lenne, hogy a 0,5 kilós palackom nagyjából egy hét alatt kiürült. 54 liter az aki, napi hat órát ment, azért az nem olyan sok.
A mágnesszelep nemrégen került beüzemelésre, a reduktor (Papillon) és a mágnesszelep (AM) közözz egy szintén Papillon fém átalakító tag található, erre megy a tűszelep.
Nyilván felmerült bennem, hogy vagy a palack nem volt eléggé tele (50 bar megvolt) vagy a rendszer ereszthet valahol (Vagy lehetséges lenne ennyi idő alatt kiüríteni?).
A reduktor tömítései 1,5 hónaposak, újak.
Az átalakítóhoz nem járt tömítés, így az átalakítónak csak az egyik oldalán van tömítés (ami alapból a tűszelepnél van).
Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a rendszer ereszt-e valahol? Vagy egyáltalán mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a válaszokat!
 
50bar ? AKkor szerintem az már majdnem üres volt!Általában 60bar-ra töltik,az50 bár kb 1 hétig pöfèkelt nálam.

üdv.:gzs
 
Hmm igazad van, most csekkoltam, a beosztás ott már 10-es, szóval itt is megvolt a 60 bar. Én néztem el. :S
 
Legközelebb tedd rá egy jó mérlegre, mikor veszed. Mérd le, és ha palackon feltüntetett tara súlynál 0,5 kg-al nehezebb, akkor van tele. Az 50-60 bar még nem jelenti ezt ;-)
 
Köszi!

Ezeket mindenképpen meg fogom csinálni legközelebb.
Arra van esetleg ötletetek, hogy hogyan tudom ellenőrizni a ráapplikált dolgokat, hogy nem-e ott ereszt a rendszer?
Először magamban keresném a hibát. :)
 
szappan v borotvahab is jó. azon látod ha buborékozik. a papillon összekötő idomnál én betekertem mindkét végén a menetet teflonszalagal, igy biztos a tömités!
 
Back
Oldal tetejére