• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szinte minden féle alga egy nano akváriumban. :(

Sziasztok !
Úgy néz ki győzelmet arattam az algák felett ! (kop-kop)😊 Már csak elvétve látni agancsalgát , a zöld szőr teljesen eltünt.
Közben sikerült tönkrevágni a lámpát,ezért csináltam egyet ledszalagból. Szerintem jó lett.
A Növények szépen nőnek,békalencsét már egy marékkal ki kellett dobnom.
Közben folyamatosan emelem a folyékony tápot ,és nemrég kaptak megint Sera gyökértablettát. (Profito jelenleg het/20csepp, Easycarbo nap/5csepp)

Két növényen viszont barna pöttyök jelentek meg pár napja. Microsorum, valisneria . A Microsorum folyamatosan hozza az új leveleit , a Valisneria nem igazán érzi jól magát.

Olvasgattam utána : van ahol a Microsorum-ra azt írják hogy normális,van ahol Kálium hiányt írnak. Szerintetek ?

View attachment 100698
View attachment 100699
A microsorumon a barna foltok a levél fonákján a növény spórái, az természetes. Ez szerintem nem az...
 
A microsorumon a barna foltok a levél fonákján a növény spórái, az természetes. Ez szerintem nem az...
Köszi a választ.
Igen ezt sejtettem,mivel felül vannak. Valahol viszont olvastam,hogy az öregebb leveleken ez a barna folt természetes jelenség. Mondjuk én inkább valami hiánytünetre gondolok.
 
Köszi a választ.
Igen ezt sejtettem,mivel felül vannak. Valahol viszont olvastam,hogy az öregebb leveleken ez a barna folt természetes jelenség. Mondjuk én inkább valami hiánytünetre gondolok.
Nekem is van több fajta, de egyiken sincs ilyen levél.
 
Szia, kolléga, anélkül, hogy szakértönek hívnám magam, én annyit látok a saját üvegeimben, hogy minél több a békalencse ,annál kevesebb az alga.Kábé fél litert dobok ki hetente. 180 l és 125 l.
 
Szia, kolléga, anélkül, hogy szakértönek hívnám magam, én annyit látok a saját üvegeimben, hogy minél több a békalencse ,annál kevesebb az alga.Kábé fél litert dobok ki hetente. 180 l és 125 l.
Köszönöm a válaszod. Igen,biztos az is segített az algák elleni küzdelemben.
Most ezek a barna foltok zavarnak a növényen. Nem szeretném ha tönkremenne ez a növény. :(
 
Back
Oldal tetejére