• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Színek a fotózás után

köszi!Sajna nem engedi a program a Digitälis objektioptimerung ba be lepni!Nem értem miért?

Mert német a program verzió.

A németeknél nincs torz kép. Minden halál pontos derékszög, párhuzam amit el tudsz képzelni. Nem ismerik a torz képet ezért nincs is ilyen funkció :)
Esetleg próbálj nyelvet váltani valami kevésbé feszes tempójú népre. pff :)

RAW-ban lehet és akkor ha a géped átadja a lencse infót az exifben.
 
Mert német a program verzió.

A németeknél nincs torz kép. Minden halál pontos derékszög, párhuzam amit el tudsz képzelni. Nem ismerik a torz képet ezért nincs is ilyen funkció :)
Esetleg próbálj nyelvet váltani valami kevésbé feszes tempójú népre. pff :)

RAW-ban lehet és akkor ha a géped átadja a lencse infót az exifben.
Es ha nem adja ät a lencse infot?Lehet valahol nyelvet ätälitani?
 
Lehet valahol nyelvet ätälitani?

Hát ez passz. De ne azért válts amit írtam :)

Es ha nem adja ät a lencse infot?

Úgy rémlik a Canon DPP-ben csak 2 lehetőség volt. Működött vagy nem működött. A jobb objektívek infója benne volt a progiban. De pl a korábbi turista zoomom sem találtam benne.
A lightroom-ban kézi vezérléssel ki tudsz választani objektíveket, gépvázat vagy az adobe saját korrigálását.

Lehet a DPP ennyit tud a jelenlegi cuccoddal. Érdemes lenne utána olvasnod.
 
Illetve az is lehet, hogy a DPP verziód nem elég friss, nézd meg a Canon weboldalán van-e frissebb, és ha van, akkor töltsd le próbáld ki, lehet, hogy az már ismeri az objektíved eme tulajdonságait...
 
Tamron 17-50mm 2.8 obival működik, nekem is az van.
Nekem is ez van,de nekem nem jelenitette meg!A dpp programba,van 4 oldal a foto javitäsän:raw,rgb,nr/alo,objektiv.En az utolson probälkozom.Megjelenitem a listät es kikeresem,17-55 2,8 obit.Letöltöm ami kell hozzä,es semmi!
 
Ez így idáig rendben van, de ugyanezen a fülön ami nálad az "objektiv" (az angol nyelvűn ugyanez a "Lens") ott alapvetően három dolog van, melyek az angol verzióban így hangzanak:
Digital lens optimizer
Setting
Lens aberration correction

Ezek mindegyikéhez tartozik egy kis gomb is, a "Setting"-nél van például az ahol lehet frissíteni az objektívekhez az adatokat, ezt mint írtad meg is tetted.
Node a harmadiknál (Lens aberration correction) lévő kis gombot (Tune...) megnyomva lehet bekapcsolni a különböző optikai leképzési hibákhoz tartozó korrekciókat.
Az angol verzióban a "Distortion" elötti kis négyzetet kell kipipálni, alatta pedig van egy 0-100-as csúszka, amivel be lehet állítani, hogy mennyire korrigáljon (alapbeállítása a 100, ami 100%-ot jelent, de kisebbre véve köztes állapotot is be lehet állítani).
Szóval ezt bekapcsoltad-e?
Mert enélkül nem fogja korrigálni a képet...
 
Persze,de semmi!Közben räjöttem,hol hibäztam.Most a negyzetet bejelöltem,a csuszkäval probälom beälitani,remelem sikerül.Köszönöm a segitseget!
 
Utoljára módosított:
Sajna nem.:(
Talán arról van szó, hogy a fénykép utómunkánál PS-ban vagy a Canon progiban a Levels-nél meg tudod adni a képen mi a szürke, a fekete és a fehér egy pipettával.
 
Utoljára módosított:
Lenne egy láma kérdésem meg,azt befejezem!A DPP-progiba hány pixelre aläkitsam át a kepet,hogy 5 mb legyen?Nekem ahogy a Viktor is írta 1600 pixelbe tömörítem,és így kapok 23 mb,vagy semmi köze a pixelbe megadáshoz?
 
Lenne egy láma kérdésem meg,azt befejezem!A DPP-progiba hány pixelre aläkitsam át a kepet,hogy 5 mb legyen?Nekem ahogy a Viktor is írta 1600 pixelbe tömörítem,és így kapok 23 mb,vagy semmi köze a pixelbe megadáshoz?

Én általában 1600-2000 pixelre gyártom a képeket amikor neten osztogatom.
Versenyre 2500-4000 pixel között szokott lenni a méret. De legtöbb verseny nem tudja fogadni a nagy képeket így itt is csökkenteni kell.

1600 pixel jó ha elmented JPG-ben
 
Én általában 1600-2000 pixelre gyártom a képeket amikor neten osztogatom.
Versenyre 2500-4000 pixel között szokott lenni a méret. De legtöbb verseny nem tudja fogadni a nagy képeket így itt is csökkenteni kell.

1600 pixel jó ha elmented JPG-ben
Da az nem lesz 5 mb!
 
Back
Oldal tetejére