• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Színek a fotózás után

Köszi srácok.Most már tudom,hogy kell beälitani a fehéregyensúlyt,pár beälitäsra is ravezetetek,most már csak meg kell tanulnom a megfelelő beälitäsokat egy akvárium fotozäshoz,és a raw fotók javitäsät+jpeg-re vissza formäläsät,és akkor boldog vagyok.Úgyhogy jövök meg majd pár kérdessél.Előre is köszönöm a segítségeket.
 
Köszi srácok.Most már tudom,hogy kell beälitani a fehéregyensúlyt,pár beälitäsra is ravezetetek,most már csak meg kell tanulnom a megfelelő beälitäsokat egy akvárium fotozäshoz,és a raw fotók javitäsät+jpeg-re vissza formäläsät,és akkor boldog vagyok.Úgyhogy jövök meg majd pár kérdessél.Előre is köszönöm a segítségeket.
RAW fotók javítására ajánlom, hogy lightroomban próbálj ki minden egyes csúszkát, huzigáld össze-vissza, hogy lásd, mi mit csinál pontosan. Ha van türelmed és időd, ajánlom a Lynda.com Lightroom Essentials tutorial videót, jó pár óra, de elejétől a végéig elmagyaráz és megmutat mindent. JPEG-re konvertáláshoz csak nyomj egy jobb klikket a képen, amit ki akarsz menteni, a felugró menüben keresd meg az "exportot" és ott tudsz beállítani mindent, hogy hogy mentse ki a képet, például, hogy jpeg formátumban ;)
 
Rajta vagyok a temän!Remelem ez majd meg is lätszik a fotokon is!

Ha már rajta vagy! :)

Fotózni már eleve úgy fotózz, hogy:
1. Fotózol egy fehér papírt az akvárium előtt mielőtt fotóznál és ráállítod a White Balance-ot.
10 camera techniques to master in 2014: get white balance accurate every time | Digital Camera World

Create Custom White Balance Settings on a Canon 60D - For Dummies


2. Veszel egy grey cardot es szintén az akvárium előtt lefotózod, hogy később rá tudd állítani a WB-t.

Ilyet:

PVOS24.JPG


Ellenkező esetben minden WB állítás csak játék és nem hozza majd a valós színeket.
 
Utoljára módosított:
1 vagy 2

a második a profi módszer
Bocs,csak a pontositäs veget.A szürke kärtyäs megoldást ugy kell elkepzelni,mint amikor a fehér kärtyät fotóztam,arra älitottam az egyéni wb-t.Most itt a szürke kärtyäval kell ezt csinálni?Es arra älitani a wb-t?
 
Bocs,csak a pontositäs veget.A szürke kärtyäs megoldást ugy kell elkepzelni,mint amikor a fehér kärtyät fotóztam,arra älitottam az egyéni wb-t.Most itt a szürke kärtyäval kell ezt csinálni?Es arra älitani a wb-t?

Nem azt utólag korrigálod be, hogy valóban 18% szürke legyen a szürke.

De érdemes olyat nézni ami fehér fekete. Így a fehérre rá tudsz állni WB-vel a fekete és szürke pedig segítségnek jó a finomításhoz.

 
Utoljára módosított:
Nem azt utólag korrigálod be, hogy valóban 18% szürke legyen a szürke.

De érdemes olyat nézni ami fehér fekete. Így a fehérre rá tudsz állni WB-vel a fekete és szürke pedig segítségnek jó a finomításhoz.
Jol bekevertél ezzel a szürke kärtyäval!Kb értem,hogy mit mondasz(Utána olvastam)CSAK azt nem értem,hogy hol tudom beälitani a szürke-t?A DPP-en?Bocs a béna kérdés sorozatért!
 
Hát Viktor a beälitot wb után Rawba fotozäs és teljesen elvagyok kenődve!Nem az van a foton amit látok!Tehát vmit nem csinálok jól!Nem igazi a szín visszaadäsa!
 
Hát Viktor a beälitot wb után Rawba fotozäs és teljesen elvagyok kenődve!Nem az van a foton amit látok!Tehát vmit nem csinálok jól!Nem igazi a szín visszaadäsa!
Persze, mert a RAW-val foglalkozni is kell, SOKAT. Én mindenkinek azt szoktam ajánlani, hogy csak akkor kezdjen RAW-ban fotózni, ha már minden beállítást nagyon jól ismer.
 
Persze, mert a RAW-val foglalkozni is kell, SOKAT. Én mindenkinek azt szoktam ajánlani, hogy csak akkor kezdjen RAW-ban fotózni, ha már minden beállítást nagyon jól ismer.
Igazad van.Kezdőként nem egyszerű jó akvárium fotókat csinálni,na meg kikorrigálni!Sajna nincs meg egy olyan szolgältatäs ahol a raw fotókat feljavitjäk a lehető legjobbra.:(
 
Igazad van.Kezdőként nem egyszerű jó akvárium fotókat csinálni,na meg kikorrigálni!Sajna nincs meg egy olyan szolgältatäs ahol a raw fotókat feljavitjäk a lehető legjobbra.:(
Ha ez vigasztal, én se tudok normálisan akváriumot fotózni, pedig alapból a fotózásban van egy kevés gyakorlatom.
 
Úgy néz ki,hogy sikerül vennem egy fotós csävotol 500w-os fotós lämpät 5500k-est,ehhez kell már csak a soft box 90*60 as es akkor ráleptem a haladás ösvényére!
 
Nem azt utólag korrigálod be, hogy valóban 18% szürke legyen a szürke.
Ezt hol tudom beälitani?A grey kartyät az akvärium előtt lefotóztam!De hogy tudom beälitani az,hogy a szürke szürke legyen?Nem röhögni a béna kérdésen!:)
 
Valaki el tudná magyarázni,hogy a DPP progiban hol tudom a hordosodäst kijavítani?Raw-ba fotóztam!Előre is köszi.
 
Back
Oldal tetejére