• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sziklás

Szász István

Főkertész
Hello

A kis akvárium első nekifutása véget ért,de ezzel el is kezdődött az új világ :)

Délután szétbontottam,majd össze is raktam ezt a scapet !
Sokat nem tanakodtam,volt itthon használaton kívüli seriyu kövem,illetve az előző berendezésből bőségesen maradt riccardia moha,és ennyi :)

Technika:
Ga opti 20l nano üveg
Eheim aqua corner 60
11w 6500k világítás
nagynyomású co2 ,japán nano difi
fehér dekor homok
seriyu kő
riccardia

Lakók holnap jönnek
szűrő ment a lecsapolt akva vízben,aminek a fele visszakerült + ro-val kipótolva ! Tehát mintha csak egy nagy vízcsere történt volna !
1-2 kép :
DSCN4133[1].JPG
DSCN4134[1].JPG
DSCN4135[1].JPG
DSCN4136[1].JPG

Köszi,hogy benéztél,holnap jövök pár képpel :)
 
Eddig tetszik. (y):) Tetszik a Riccardia-tömeg.
Kíváncsi leszek, hogy a kis Eheim belső elég lesz-e. :)
Kik lesznek a lakók? :)
(Ja, nemsokára én is ekkora méretbe költözök át. ;)(y))
 
Köszi.December óta ment a nano ezzel a szűrővel,tökéletesen megfelel ehez a mèrethez ;)
Ott crs-s ill.ss garnélák voltak,de sajnos velük nem volt sok sikerélmènyem,mivel nem csak a túlélés a cél így inkább visszalèptem a tartàs terén ès ide most Blue Carbon Rili csapat költözik :)
 
Szia,
a crs-s garnélát mennyivel bonyolultabb tartani, mint a Blue Carbon Rili-t?
Nulla tapasztalatom van, én elsőre a szín miatt crs-s és cbs-s garnélákat terveztem a nano-ba ...
 
Ha nem beszélek hülyeséget, akkor a CRS-ek kényesebbek, kell nekik a lágyvíz, míg a blue carbon rili egy neocaridina faj, ami csapvízben is elvan, és szaporodik is. A CRS-eknek pedig az utódjaik száma is kevesebb.
Kivéve persze, ha mégis hülyeséget beszélek. :D:p:oops:
 
Ajjajj, lágy vizezni nem nagyon szeretnék, lehet, hogy az elvárásokból kell visszavenni...
Köszönöm a választ!
 
Ajjajj, lágy vizezni nem nagyon szeretnék, lehet, hogy az elvárásokból kell visszavenni...
Köszönöm a választ!

A neocaridina változatokból mindből válogathatsz, illetve a Babaulti-k is bírják elvileg a csapvizet -de nekik nézz utána alaposabban, nincs velük személyes tapasztalatom. :)

Ja és bocsi az OFFért. :D
 
Szia,
a crs-s garnélát mennyivel bonyolultabb tartani, mint a Blue Carbon Rili-t?
Nulla tapasztalatom van, én elsőre a szín miatt crs-s és cbs-s garnélákat terveztem a nano-ba ...

Bár már előttem @Greg Filth megírta,a CRS-ek lágy vízben tartandók,még a Neocaridina fajoknál nem fontos tényező,ezért is mertem ezt a csepp mennyiségű Seriyu követ bedobni :)
Nálam TDS130 körüli vízben,folyamatosan volt szaporulat,mégse sikerült felnevelni a 90%-át :( Víz hőfok nem ment 23 fok fölé,ill a co2 beoldással a stabil ph is megoldott volt ! Mégsem volt sikerem velük.
 
Bár már előttem @Greg Filth megírta,a CRS-ek lágy vízben tartandók,még a Neocaridina fajoknál nem fontos tényező,ezért is mertem ezt a csepp mennyiségű Seriyu követ bedobni :)
Nálam TDS130 körüli vízben,folyamatosan volt szaporulat,mégse sikerült felnevelni a 90%-át :( Víz hőfok nem ment 23 fok fölé,ill a co2 beoldással a stabil ph is megoldott volt ! Mégsem volt sikerem velük.

"...ezt a csepp mennyiségű Seriyu követ..."

arra nem gondoltál, hogy a cbs-eknek az volt a bajuk, hogy nem fértek el az akváriumban?
:D

A választ különben köszi, még olvasgatok a garnélákról!
 
Co2-rendszert nem terveztem, Seachem Flourish Excelt rendeltem , azzal támogatnám a növényeket, nem baj, ha lassabban nőnek.
A folyékony szén is zavarhatja a garnélákat?
 
"...ezt a csepp mennyiségű Seriyu követ..."

arra nem gondoltál, hogy a cbs-eknek az volt a bajuk, hogy nem fértek el az akváriumban?
:D

A választ különben köszi, még olvasgatok a garnélákról!
Lehet rosszúl fogalmaztam,a crs-eknél nem volt kő,pont a vízkeménység miatt,ide már mertem pakolni bátran :)
 
Co2-rendszert nem terveztem, Seachem Flourish Excelt rendeltem , azzal támogatnám a növényeket, nem baj, ha lassabban nőnek.
A folyékony szén is zavarhatja a garnélákat?
Ha nem viszed túlzásba az adagolást semmi gond nem lesz. Kezdőként,ha még semmilyen garnélával nem volt tapasztalatod,akkor nem ajánlom a caridina fajokat !
 
Utoljára módosított:
Ha nem viszed túlzásba az adagolást semmi gond nem lesz. Kezdőként,ha még semmilyen garnélával nem volt tapasztalatod,akkor nem ajánlom a caridina fajokat !

Köszönöm a tanácsot, megfontolom, a baj az, hogy igazán azok tetszenek, a rc-k nem annyira ...
Ezek szerint a Blue Jelly vagy a narancs Sakura lenne a biztonságosabb kezdés?
 
A piros sakurát be se raktam közéjük
Pedig az sem csúnya;)
Neocaridinák mellett tenném le a voksot én is. Amire viszont nagyon figyelj: a színkavalkád ugyanannak a fajnak a színbeli mutációja, illetve ezek vonaltenyésztésével létrehozott változatai, ezért egy akvárium egy szín elvet kell követni, egyébként pár generáció és mind vadas-szerű lesz.
Szintén fontos a folyamatos szelekció: a kicsik közül amelyiknek nem lesz szép a színe kb egy centis korában, azt ki kell venni a csapatból, másképp leromlik a csapat minősége/színe.
Hálás, egyszerűen tartható garnélák, tanuló fajnak teljesen jók.
 
Pontosan ahogy a kolléga mondja :)
Én csak a színeket sorakoztattam fel ( max 10 kép illeszthető be,ezért maradt le a sakura )
Szóval azért nem kell szomorkodni,ha az ember,még nem áll készen egy kényesebb fajra :) Vagy mint én,aki elvileg felkészültem,de mégse voltam sikeres :D
 
Pedig az sem csúnya;)
Neocaridinák mellett tenném le a voksot én is. Amire viszont nagyon figyelj: a színkavalkád ugyanannak a fajnak a színbeli mutációja, illetve ezek vonaltenyésztésével létrehozott változatai, ezért egy akvárium egy szín elvet kell követni, egyébként pár generáció és mind vadas-szerű lesz.
Szintén fontos a folyamatos szelekció: a kicsik közül amelyiknek nem lesz szép a színe kb egy centis korában, azt ki kell venni a csapatból, másképp leromlik a csapat minősége/színe.
Hálás, egyszerűen tartható garnélák, tanuló fajnak teljesen jók.

Tehát kéket és narancssárgát pl. nem tarthatok együtt, ha jól értem?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére