• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Sziklás part

bzsolt

Kertész szaki
Hónapokkal ezelőtt engem is elkapott a paludárium őrület, és úgy döntöttem, hogy a meglévő akváriumomat átalakítom paludáriummá.
Igyekeztem olyan paludáriumot készíteni, ami az elképzeléseimnek megfelel, ezért sokat tervezgettem, és ötleteltem, hogy mit hogy kellene csinálni, végül elkészült. (Képeket majd később :))

A paludárium paramétereiről:
Az akvárium méretei 120x45x50
a szűrésről egy Eheim Prof3 2078-as és egy Eheim Prof3 2076-os gondoskodik. Mivel a Paluban kb 80-100liter víz van, ezért a szűrők kb 40%os teljesítményen mennek.
A világítás 4.x54watt 865-ös cső
CO2 beoldás 2kg Palackról egy AM1000 reaktor gondoskodik
Tápozás Green Aqua Micro+Macro+ Carbóval történik
Párásítás Hobby Hygro Plus ködgenerátorral történik.
Aljzat: ADA Nile Sand, a növényeknek ADA Amazonia
Táptalaj, és adalékok: Tropica Substrate, ADA Bacter Ball, Penac C, Penac W
Dekor: ADA vasfa, és Fuji kő

Víz alatti növények:
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Microsorum pteroptus 'Narrow'
Anubias barteri v. nana Petite
Anubias barteri v. nana
Echinodorus tennelus
Ranunculus inundatus
Hydrocotyle Tripartita Japan
Hemmianthus micranthemoides

Úszó növény:
Limnobium levigatum

Víz feletti növények:
Staurogyne repens
Hemmianthus callitrichoides
Hydrocotyle Tripartita Japan
Hydrocotyle sibthroipides ’maritima’
Rotala rotundifolia
Micranthemum umbrosum
Acorus gramineus
Ophiogon Kyoto
Bromélia
Cardamine lyrata
Myriophyllum matogrossense

Képeket hamarosan teszek fel!




 
Na erre már nagyon kíváncsi vagyok!! Már amikor beszéltünk róla, tudtam, hogy tuti jó lesz nagyon!!(y)
 
Szívesen megnézném valamelyik növényt emers és submers formában is ugyanabban az akváriumban. Esetleg nem tervezel valami hasonlót valamelyik növényeddel?
 
juujjjjj, jöjjenek már azok a képek:):) engem is nagyon érdekel. Biztos bitang jó lesz
 
Szép kis kezdet! (y) Azért elég komoly technikát pakoltál alá! :D Mindenképp figyelni fogom hogyan alakul! A jobb oldala nagyon rendben van az aksinak, a balt kicsit kevésnek érzem, én személy szerint. Meg a középső dekorhomokos részt kicsit nagynak vélem. Mit tervezel még? :)
A tillandsia folyamatosan vízben áll? Vagy csak párát kap?
 
Szép kis kezdet! (y) Azért elég komoly technikát pakoltál alá! :D Mindenképp figyelni fogom hogyan alakul! A jobb oldala nagyon rendben van az aksinak, a balt kicsit kevésnek érzem, én személy szerint. Meg a középső dekorhomokos részt kicsit nagynak vélem. Mit tervezel még? :)
A tillandsia folyamatosan vízben áll? Vagy csak párát kap?

Igen a bal oldallal még kell foglalkoznom, de először meg szeretném várni, hogy a köveket benőlje a moha. Ötleteket szívesen fogadok, hogy ki mit ültetne még oda. :)
tillandsia nem a vízben áll, hanem egy kőre van ráültetve, amit a talajbe "rejtettem", majd meglátjuk bírja-e a körülményeket. :)
 
Igen a bal oldallal még kell foglalkoznom, de először meg szeretném várni, hogy a köveket benőlje a moha. Ötleteket szívesen fogadok, hogy ki mit ültetne még oda. :)
tillandsia nem a vízben áll, hanem egy kőre van ráültetve, amit a talajbe "rejtettem", majd meglátjuk bírja-e a körülményeket. :)
Esetleg egy kis vízipálmát el tudnék akár képzelni a sarokban, de ahhoz meg nem menne annyira a mohás rész.
Akkor jó, ha kőre van ráültetve, a pangó vizet nem szereti, sőt a túl sokat se, ellenben a jó párás környezetet meghálálja. ;)
 
vízi pálmát amúgy is szerettem volna még beültetni (jobb oldalra), de nem találtam sehol! Valaki tudja esetleg, hogy hol lehet venni?
A bal oldalra lehet hogy a kövek tövébe(körbe)egy kis HC mezőt még csinálok... meglátjuk :)
 
vízi pálmát amúgy is szerettem volna még beültetni (jobb oldalra), de nem találtam sehol! Valaki tudja esetleg, hogy hol lehet venni?
A bal oldalra lehet hogy a kövek tövébe(körbe)egy kis HC mezőt még csinálok... meglátjuk :)
PÜ ment. ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére