• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás-part

Nálam nem kapott semmit,mégis jobban nézett ki,mint a bolti halak,akiket minden nap etetünk..szóval már csak ebből is gondolom,hogy két pofára zabálta a fonalat,nem mellesleg meg hogy szépen el is tűnt! :)
 
Hát meggyőztetek :) Venni fogok egy ADA Phyton Git - Antimikrobiális algaölőt. Kíváncsi leszek az eredményre.
 
Az ADA Phyton Git - Antimikrobiális algaölőt rá lehet úgy közvetlenül nyomatni a sziklákra de legfőképpen a növényekre, hogy leeresztem a vizet és egy az egyben érintkeznek víz nélkül?
 
Igen, lehet úgy is. Kövekre mehet a carbo is közvetlenül töményen is, de ne érjen növényhez. Phiton git meg nem árt a növényeknek.
 
Sziasztok!

Pár napja volt nagytakarítás és sikerült lőnöm pár nem túl jó minőségű képet. Egyébként néhány napja múltunk 3 hónaposak és egyszerűen legnagyobb erőfeszítéseim árán sem sikerül az algák visszaszorítása. Van fekete ecsetalgám BBA, zöld alga az üvegeken és sziklákon Green Dust Algae, GDA valamint fonálalgám, Rhizocloniumom és Staghorn is előfordul. A kitartásom természetesen megvan de kezdek egyre tanácstalanabb lenni.

16497209_9eb254d6e032d437a5b3c22c013c9db8_l.jpg

16497213_25f46ed1b170f23e96b70cad1572b369_l.jpg

16497217_705482cd26a7b405e0133c71d2e4e738_l.jpg
 
Igen, lehet úgy is. Kövekre mehet a carbo is közvetlenül töményen is, de ne érjen növényhez. Phiton git meg nem árt a növényeknek.
A phiton git az érzékeny mohákat is megöli, szóval csak óvatosan, én így intéztem el egy szép kis fissidens bokromat, de no.1 a szer!
Sziasztok!

Pár napja volt nagytakarítás és sikerült lőnöm pár nem túl jó minőségű képet. Egyébként néhány napja múltunk 3 hónaposak és egyszerűen legnagyobb erőfeszítéseim árán sem sikerül az algák visszaszorítása. Van fekete ecsetalgám BBA, zöld alga az üvegeken és sziklákon Green Dust Algae, GDA valamint fonálalgám, Rhizocloniumom és Staghorn is előfordul. A kitartásom természetesen megvan de kezdek egyre tanácstalanabb lenni.
Pedig ezek a képek magukért beszélnek, igaz hogy nem túl jók a képek, de nem sok algát látok ami bosszúságot okozhat!!
Viszont iszonyat sok mohád van, ezeket visszább kellene nyírni, mert sok olyan anyagot, múlmot szív magába ami neked mindig algásodást tud okozni. A sziklák között is rengeteg ilyen anyag fel tud halmozódni aminek szintén algásodás az eredménye.
Nagyon jó az akid, hajrá!!(y)
 
Köszönöm szépen a bíztatást és a dícsérő szavakat. A képeken azért nem látszódnak az algák és az algásodás mert előtte volt nagytakarítás és napi szinten is nem kevés időt fordítok rá, hogy egy bizonyos szinten tudjam tartani. A tanácsodat pedig megfogadom és visszavágom a mohákat.
 
Szia Sanyi!
A második képed nagyon inspiráló (y)
Hasonló sziklás részt tervezek az akimban csak nekem bal oldalt lesz majd a jobb oldalon szikla meg gyökér.
Végigolvasva a naplódat sok hasznos információhoz jutottam,csak így tovább!
 
Back
Oldal tetejére