• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás-part

Elvileg az sem baj ha csak ráfekteted az aki tetejére de szerintem úgy sok lesz a fény. Nekem kb másfél arasznyira van fölötte.
 
elaca said:
Na ebbe beleválsztottunk!!! :) Bár gondolom az se baj ha simán ráfektetem az aki tetejére. Most úgy üzemel! Szóval azt mondod foxen.
Ebben sajnos mi is. Nem is értem, hogy a dual lámpákat miért nem alakították ki alapból akasztósra. Illetve azt se nagyon értem, hogy a gyártó miért írja rá, hogy 60-as akváriumhoz is használható, miközben ez nem is igaz. Legalábbis a gyári rögzítő sínekkel semmiféleképpen sem tudod megoldani. Pedig könnyű lenne orvosolni mindkét problémát. Az utóbbihoz csak másik sínt kellene csomagolni melléjük.

sin.png


Bocs az OFF-ért.
 
Meglátjuk, most így van, napi öt órában. Rajta leszek valami megoldáson, csak az a baj hogy totálisan barkács analfabéte vagyok! :)
Csatlakozom Balázs, akkor miért írják rá hogy 60cm-től! Szerintem ez azt jelenti, hogy ettől a mérettől használható... de nem...! Sajnos! :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hát igen...teljesen jogos a felvetés de sajnos ezekbe a dolgokba bele kell törődnünk. Egyébként iszonyat jó fénye van a lámpának.
 
Szóval akkor a lámpa pont kkor amekkora az akvárium, mert a leírás azt írja, hogy "A lámpa akváriumra helyezhető (60-80 cm hosszban állítható), vagy függeszthető (tartozék)"
És függeszthető is.
Szóval a +20cm az kamu?
 
A lámpa 60cm hosszú. Ez a fém bizbasz az oldalán jön ki ezért nem ül rá a 60-as akira. De a fém kihúzható ezért nagyobb akváriumokra simán használható.
Függesztő benne van de csak a 4 csövesben. A 2 csövesből már kispórolta a gyártó. Gondolom van az a határ amikor már a kínai sem rak bele minden francot.
A legtöbb lámpagyártónál csak a függesztő kit 8 rugó körül van.
 
Köszönjük Viktor a frappáns választ. Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni. Egyébként teljesen igazad van. Mindenesetre többen kértétek, hogy töltsek fel képeket a felfüggesztésről mert nem látszik rendesen, így dobok fel még 3 képet. Remélem így már jobban látszik a házi barkács megoldás. :D

20120314627.jpg

20120314628.jpg

20120314629.jpg
 
Szóval akkor egy picit túl van méretezve, mert a 60cm-es lámpa ha ráteszi az ember akkor nem a tartókon ül hanem a lámpatest fekszik fel.
Elég hülye megoldás.
Akkor egy 60 cm-es aksira egyel kisebbet kell veni, ha ráakarod tenni?
 
Ennél nincs egyel kisebb. ;)
Inkább a tartólábat kéne meghajtani mint ahogy ezen a képen is van:
sin.png
 
Nigro said:
Ennél nincs egyel kisebb. ;)
Inkább a tartólábat kéne meghajtani mint ahogy ezen a képen is van:
sin.png
Gondoltam rá, de szerintem előbb törne el. :(
Amúgy nem értem a gyártó logikáját, miért az első verziót csomagolja a 60-as dualhoz. Mintha szándékosan ki akarná zárni a kis akváriumosokat. :shock:
 
Nigro said:
Ennél nincs egyel kisebb. ;)
Inkább a tartólábat kéne meghajtani mint ahogy ezen a képen is van:
sin.png


A bolt honlapján a jobb oldali sín van a képen, vagy ez már a javított verzió.
És a legelső verziónál adtak rossz sínt?
 
Szerintem teljesen mindegy mert nem tudom elképzelni, hogy sok jó származik abból ha ez a lámpa az akvárium tetején ül, már csak esztétikai szempontból sem.
 
pappsandor said:
Szerintem teljesen mindegy mert nem tudom elképzelni, hogy sok jó származik abból ha ez a lámpa az akvárium tetején ül, már csak esztétikai szempontból sem.
Én meg azt gondolom, hogy régebben a jó sínnel, később pedig a másikkal kezdték el csomagolni a dual lámpákat is. A dobozon viszont rajta hagyták azt, hogy 60-as mérettől is megfelelő. Holott az a 60 - az új fajta sínnel - inkább 70.

Más az, hogy tudja ezt az ember a vásárlás előtt és készül rá. És más az is, ha az akvárium indítás és telepítés izgalmai között kell hirtelen megoldást találnia.
 
Sziasztok!

Sokat gondolkozom, hogy milyen növényeket használjak a partfal feltöltéséhez?

Kinek milyen ötlete van?

Üdv,

Sanyi
 
Szia Sándor!

Mi a helyzet az akváriummal?

Sajnos a képek is eltüntek!

Remélem nem adtad fel!

Igaz nem sokan tolongtak növény ajánlás területen!

Miután nem túl nagy az akvárium inkább mohákat tegyél bele, esetleg még olyan kis levelű növényeket ami nem igényel talajt és meg kapaszkodik a kövek között is (Anubias barteri var. nana petit, Hemianthus callitrichoides, Hydrocotile sp. japan, Lomariopsis lineata)

Remélem lesz folytatás!

A.ttila
 
Szia!

Köszönöm kérdésed, minden rendben. Éppen a napokban rendeltem meg a Green Aqua-ban a hiányzó felszereléseket és jövő szombaton megyek értük így lassan össze áll a kép :)

Eheim 2073
Üveg ki, befolyók GreenWorks márkájú 13-as méretben + átalakító
CO2 rendszer:
Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep
Aqua Medic Mágnesszelep
GreenWorks CO2 cső - átlátszó
Tetratec CV4 visszafolyásgátló szelep
Green Aqua CO2 üveg tartósteszt (Drop Checker)
Green Aqua CO2 indikátor oldat (reagens) - 10 ml.
Green Aqua üveg buborékszámláló
ADA Do!aqua Music diffúzor 15d - Kicsi
CO2 palack - 2 kg (töltve)

A növények közül amiket felsoroltál csak a cuba-az ami szerintem illik a képbe de majd még körülnézek.

A képek pedig az akvarista.hu-ra voltak feltöltve és onnan linkeltem be őket. Valószínűleg azért nem látszanak már mert az oldal sem elérhető.

Mindenesetre jövő hétvégén elvileg már összeáll a rendszer és teszek fel jópár képet.

Üdv,

Sanyi
 
Sziasztok!

Végre elkészült...a képeken 2 napos az aki.

Indítás időpontja: 2012.05.05.

Akvárium: Green Aqua Opti-white akvárium - 64l, 60x30x36 cm
Bútor: ADA stílusú laminált akvárium bútor 60x30x70 cm
Világítás: QUAD T5 2x24W 6500K
Szűrés: Eheim Professionel 3 - 2073 külső szűrő - töltettel (gyári töltet + 100ml Seachem Purigen)
Egyéb: GreenWorks üveg befolyó cső - 13mm + GreenWorks üveg kifolyó cső - 13mm + EHEIM Szűkítőidom 16/22-ről 12/16-ra

Általános aljzat: ADA Aqua Soil Africana - általános növénytalaj - 9 liter (felhasználva 7 liter) + ADA Sarawak dekorhomok (Sarawak Sand) - 2,6 Kg
Növénytáp:
Folyékony: Green Aqua Macro (1 nyomás/nap), Green Aqua Micro (1 nyomás/nap), Easy-Life Easy Carbo (2,5ml/nap)
Vízkezelés: Seachem Prime vízelőkészítő - 100 ml.

Dekoráció: Seiryu kő (30kg)

CO2:
Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep
Aqua Medic Mágnesszelep
GreenWorks CO2 cső - átlátszó
Tetratec CV4 visszafolyásgátló szelep
Green Aqua CO2 üveg tartósteszt (Drop Checker)
Green Aqua CO2 indikátor oldat (reagens) - 10 ml.
Green Aqua üveg buborékszámláló
ADA Do!aqua Music diffúzor 15d - Kicsi
CO2 palack - 2 kg (töltve)

Élőlények:

Növények:
Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' (7 cserép)
Fissidens fontanus

Halak: (még nincs de a következők lesznek)
Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra

Garnélák: (még nincs de gondolkodom melyik illene a képbe)

Vízcsere: indításkor + még 2 hétig naponta 30%, utána heti 50%

15428667_fe6a7236f870b8b4757be4c71f7b5518_l.jpg

15428665_40b0e4a9656c1db640e3e6c0149aa8ad_l.jpg

15428673_fadf0b0273f8219b010df4cbfe3567ae_l.jpg

15428681_9af81010ef7e2e9d4348140ac99cd181_l.jpg
 
Szépen összehoztad, grat! ;)
Nekem a jobb főszikla repedésébe még kívánkozik némi hc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszönöm ;)

Ezen már én is sokat gondolkodtam csak az a probléma, hogy nem tudok elég talajt odatenni, mert lefolyik. Te hogyan oldanád meg? Van esetleg valami trükkötök az ilyen helyzetekre?
 
Back
Oldal tetejére