• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szeretett növényesem 150 literben

Jelenlegi helyzet:
Minden faja minden jó. Szűrő nem folyik,az alga dolgot is letudtam,két hete minden alga elsorvadt,azota megmaradt kisebb algafonalak is eltüntek.Dübörög a fotoszintézis a növények szépen fejlődnek.Még valami szép piros növényből probálok vadászni hátha lesz az ingyenesen az még feldobná az öszképet.Talán mostanára elértem egy stabilabb akváriumot amin csak a vízcserékkel kell bajlódnom.És már jobban is tetszik :)
Ilyen most a 160 literes:
IMG_20150628_124653.jpg


Ez a kis hetvenes:

IMG_20150628_124641.jpg



Ez a 160 literes közelebről.

IMG_20150628_123552.jpg
 
Utoljára módosított:
Helyzetjelentés a következő.
Továbbra is algának semmi nyoma,növekedés erőteljes.Gerinc probléma miatt 1 hét szabimat töltöm aminek kicsit örültem is mert így több időt tudok tölteni az akvarisztikai tennivalókkal.És itt jött a csalódás :( .
Nem tudok mit csinálni vele.Nincs alga , a vízcseréket hétvégén intézem.úgy hogy egy dolgot tehetek.Ülök és nézem.A dolgok szinte annyira beálltak,hogy minden magától megy.Kicsit hiányzik a tennivaló. Ilyenkor jönnek vajon az új ötletek,hogy építsünk egy új akkit? Ezt terveztem év végére,hogy ha megtanulom egálba hozni és minden jól alakul akkor szétszedem és egy új immáron átgondolt tervezett koreográfiát építek. Viszont láttam a GA-ban nagyon szép nano szetteket :)
Ha vennék egyet akkor :) :)
 
Szerintem ha annyira unatkozol Henrik,gyakorold a fotózást és rakd fel a fotókat a fórumra hogy, mi is lássuk az akváriumokat.:ROFLMAO::D

Júj de rosz:ROFLMAO::ROFLMAO: Amúgy jobbulást a hátadnak. Ha unatkozol és van kedved próbáld ki a joghurtos mohanevelést . Próbának abból a mohából amid van és ha bejön, már az új aksiba valo escape re ha mohásítani akarod esetleg. Év végéig időd mint a tenger.
 
Szerintem ha annyira unatkozol Henrik,gyakorold a fotózást és rakd fel a fotókat a fórumra hogy, mi is lássuk az akváriumokat.:ROFLMAO::D
Nagyon gyenguszka gépem van: kodak easy share c195 14 mp-s.Nyaralásoknál,kirándulásoknál gyönyörű képeket lehet vele készíteni de akvát valahogy nem lehet vagy csak nekem nem megy.Amikor becélzom valahogy olyan fura színekben kezd el váltakozni a kép szerintem a fény miatt.Gondolkodtam már rajta,hogy veszek egy tükörreflexes gépet de nem nagyon értek hozzá és amikor bementem a nikonba,hogy mit ajánlanának hááát az nem nekem való árban.A legolcsóbb 300K és ez csak kezdő gép.Ennyiből 8 napig vagyunk a családommal Horvátországban.Használtat meg nem mernék venni mert én nem ismerem az értékeket mi számít jónak,melyik a jó,melyiket nem szabad megvenni.Max csak segítő,hozzáértő valakivel merném bevállalni.Viszont kedvem lenne hozzá.
 
Júj de rosz:ROFLMAO::ROFLMAO: Amúgy jobbulást a hátadnak. Ha unatkozol és van kedved próbáld ki a joghurtos mohanevelést . Próbának abból a mohából amid van és ha bejön, már az új aksiba valo escape re ha mohásítani akarod esetleg. Év végéig időd mint a tenger.
Szia köszönöm. :)
Nem hallottam erről még:O
Mi fán terem ez a joghurtos moha nevelés?
 
Helyzet jelentés.
Az akvakertész élet csupa happy ha minden beállt.A nagy 160 literesben zajlik az élet a buja növényzet átvette az uralmat,lassan emelni kell az üveg magasságon hogy ne vízszintesen álljanak a növények.Szédületes ahogy átveszik a növények a teret.Tisztán látszik melyik a gyorsabban növő és melyik a lassabb.A 70-esbe is minden rendben van.Betegállományom véget ért az utókezelés már munkaidőben folyik.Azért jó akvakertészhez méltóan nem csak pihenéssel töltöttem a hetet hanem összedobtam egy 50 literes nano kockát garnéláknak.Szerelmes lettem a hajlított üvegbe.Low.nak indult de mivel a monte carlon tisztán látszott,hogy duzzog,ezért plusz cső meg 3-as elosztó a co-hoz,tűszelep,dc,bubiszámláló,és egy diffuzor.És már mutatja is,hogy ő is képes bubizni.Tápozás Green Aqua Micro Macro.Vettem még nitro-t,vasat,és foszfátot.Vas foszfát érthető,de a nitrót tanulmányozom mire is jó,és miért is kell.De azért teszek bele mert van.Nagyon kis adagja van szinte mérhetetlen.Szűrő tisztításokat végeztem mind a 3-ba került Seachem Purigen.Érdekes volt,hogy a 180-micron-os Seachem Purigen zacskó drágább volt mint maga a Seachem Purigen. :) Mindegy..Tökéletesen teszi a dolgát.A víz már nem látszik,szinte bele kell nyúlni,hogy meggyőződjek róla,hogy az is víz.:)
 
Valaki otthon van a foszfát témában?Látom az adagolást a dobozon csak nincs megjelölve,hogy /nap vagy /hét.Vagy lehet tesztel kell utána menni és aszerint beállítani?
 
Megkaptam a választ egy 2013-as kérdést válaszolt meg @viktorlantos a foszfátszint mérése című topikban:

Foszfát tesztekkel. Cseppteszt kell hozzá.
Valószínűleg nagyon alacsony a foszfát szinted, vagy túl közle van az anubias a világításhoz.
Ha kevés akkor vagy teljesen nulla vagy 0.1-0.2 környékén mozog. Fosszfát kezelésnél simán feltolhatod 1-2-re
.
 
Sziasztok régen voltam itt.Az akvák az utobbi képekhez képest brutálisra nőttek :) Algamentesség továbbra is,képek holnap ha minden jól megy addig is egy kis videó az 5 hetes nanomról.Ezt csak ugy passzióbol dobtam össze :)

 
Lassan elkezdem tervezgetni az új akit növényem már dögivel van.A növekedés brutális az egészségtől kicsattan.Most ahogy visszaolvastam a naplómat a kezdetektől,hát megkell,hogy mondjam rengeteget tanultam tőletek és sokat változott a szemléletem.Az általam berendezett akibol növény tároló lett (mint a ga-ban az eladó növények akija) Ha kiviteleztésben nem is sikerült fejlődnöm,a növények nevelésében illetve a víz minőség megismerésében sikerült olyan szintre lépnem,hogy ha elkezdek egy akit ezzel biztosan nem lesz problémám.Itt sok embert megismertem akikben bízva számítok a segitségükre,hogy hogyan tegyem azt a követ vagy azt a gyökeret.Valahogy,ez a része kimaradt az életemből.Egyszerűen nem tudok még terv után sem összeállítani egy koncepciót mert már az építés közben más irányba viszi a szememet.
A növényeket,a tápokat megismertem,tudok bánni a co2,vel.A következő aki a kb 550-650 literes sarok akva lesz.De elötte van még egy költözés.Addig is elkezdem összeszedni a felszerelést és az összetevőket.
Addig az összes akim növény nevelde marad :)
Kössz,hogy benéztél. :)
 
Sziasztok.
Nagyon régen voltam itt szinte alig találtam meg a naplómat amit ezennel be is fejeznék.Az akvák megvannak,élnek és virulnak.Köszönöm még egyszer a sok segítséget amit kaptam tőletek,és a rengeteg szakmai támogatást.A következő napló amit indítani szeretnék pont nevet keres,valószínű előbb indítom mint magát az akvát(kb 2 hónap)
Az akva kb 1200-1800 liter között lesz,természetesen high-tech.A tervezésben és a berendezésben minden képen számítanék rátok,mert abból sajna nekem nem jutott :(.
Kiindulásként Takashi Amano egyik művét szeretném követni de nem lemásolni mert nagyon a szívügyem.Eredetileg vele kapcsolatosan szerettem volna elnevezni az akvát de ha nem jól sül el,akkor csak égés lenne,illetve az emlékéhez sem lenne méltó.
Tehát napokon belül napló start.
foto2.jpg
Ez az utolsó képem ebben a naplóban.Kellemes pihenést mindenkinek.
 
Back
Oldal tetejére