• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Személyes átvétel, kezelési költség

viktorlantos

Alapító
Admin
A mai napon változtattunk a személyes átvételen, mert a raktárkezelés miatt nekünk is költségeink jelentkeztek.

Akik eddig rendeltek személyes átvétellel ők természetesen megkapják ugyanúgy ingyenesen a termékeket, viszont a jövőre nézve kénytelenek vagyunk egy kezelési költséget hozzáadni a személyes átvételnél. Így némiképp csökken a személyes átvétel adta költség előny.

Részletek az üzletszabályzatban a szállítás - személyes átvétel pontban:
http://www.greenaqua.hu/uzletszabalyzat-greenaqua#answer3

Viktor
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

Szomorúan látom, hogy nem megy simán a személyes átvétel, mert ugye 750 Ft-ba kerül, ha jóé emlékszem. És még ehhez ki kell Vecsésre is autózni. Szóval sokat nem spórolok valóban.
Akkor nézzük meg, ha rendelnék egy 1660 Ft-os terméket, akkor annak az ára 3350 Ft, ami ugye már nem biztos, hogy piacképes ár, bár nem tudom. HA eddig elmentem érte autóval akkor erre csak az üzemanyag jött rá, ami kb 40-45 km oda-vissza. Ez még nem emelné nagyon az árat. De akkor most +750 Ft, amivel nagyjából ott vagyok, mintha postán jönne. (Nota Bene: a postára értékesebb és érzékenyebb dolgokat rábízni nem is szabad, mert tönkreteszik, dobálják, rugdossák stb.)
HA még ez elfogadható is lenne ott van az átvétel kérdése. (Ez mondjuk magánügy, de én kb. reggel 7-től dolgozom, este 7-8-ig) Nehezen tudom megoldani, hogy otthon legyek, ha jön a posta, vagy el tudjak érte menni a postára és ott sorba állni.
De, mivel elég sokat autózom, csak a személyes átvétel lenne a jobb, de az meg pénzbe kerül, nem is kevésbe.
Ez a nagy dilemma!
Persze nem akarok én az üzletmenetbe beleszólni, biztos mindennek megvan az oka, csak ez személy szerint nekem nem megfelelő megoldás. Kár érte.
Azt sem mondom, hogy nem fogok rendelni, de azt hiszem, hogy ezeket a költségeket hozzá kell adnom majd a termékek árához, amitől elég drágák lesznek a cuccok.
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

Nem a posta szállít, hanem a GLS futárszolgálat. Nyugodtan rendelheted a munkahelyedre is, mert oda is kiszállítják. Persze ha megoldható. Nálam sem rugalmasak annyira, hogy felengedjék hozzám a futárt, ezért a feleségem munkahelyére rendeltük. Gyorsan megérkezik, ha bármi probléma adódna, azonnal segítenek.
Én is jobban örülök, ha személyesen átvehetek valamit. De mint írták azért is vezették be a személyes átvétel kezelési költségét, mert ez nem egy bolt, vagy magánlakás, ahol könnyen átveheted. Itt nem annyira általános, hogy odamész és átveszel valamit. Kis tételnél tényleg nem éri meg futárral rendelni. Erre esetleg érdemes lehet összefogni, és többen rendelni 1 csomagban. Azthiszem legközelebb én is ezt fogom csinálni.
Aztán abban meg csak bízhatunk, ha annyira beindul kis hazánkban az akvakertészkedés, érdemes lesz akár egy boltot is üzemeltetni a webshop mögött, és akkor ingyen vehetjük át személyesen is. :D
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

Aquad,
Itt azért azzal is kell kalkulálni, hogy a termékek többségét csak külföldről tudnád megrendelni, úgyhogy így még mindig jobb áron jutsz hozzá azokhoz a termékekhez amikre vágysz.
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

aquad said:
Szomorúan látom, hogy nem megy simán a személyes átvétel, mert ugye 750 Ft-ba kerül, ha jóé emlékszem. És még ehhez ki kell Vecsésre is autózni. Szóval sokat nem spórolok valóban.
Akkor nézzük meg, ha rendelnék egy 1660 Ft-os terméket, akkor annak az ára 3350 Ft, ami ugye már nem biztos, hogy piacképes ár, bár nem tudom. HA eddig elmentem érte autóval akkor erre csak az üzemanyag jött rá, ami kb 40-45 km oda-vissza. Ez még nem emelné nagyon az árat. De akkor most +750 Ft, amivel nagyjából ott vagyok, mintha postán jönne. (Nota Bene: a postára értékesebb és érzékenyebb dolgokat rábízni nem is szabad, mert tönkreteszik, dobálják, rugdossák stb.)
HA még ez elfogadható is lenne ott van az átvétel kérdése. (Ez mondjuk magánügy, de én kb. reggel 7-től dolgozom, este 7-8-ig) Nehezen tudom megoldani, hogy otthon legyek, ha jön a posta, vagy el tudjak érte menni a postára és ott sorba állni.
De, mivel elég sokat autózom, csak a személyes átvétel lenne a jobb, de az meg pénzbe kerül, nem is kevésbe.
Ez a nagy dilemma!
Persze nem akarok én az üzletmenetbe beleszólni, biztos mindennek megvan az oka, csak ez személy szerint nekem nem megfelelő megoldás. Kár érte.
Azt sem mondom, hogy nem fogok rendelni, de azt hiszem, hogy ezeket a költségeket hozzá kell adnom majd a termékek árához, amitől elég drágák lesznek a cuccok.

Aquad, köszi a véleményt. Minden visszajelzés számít. Valóban korábban csak házhozszállítás volt, de a nyomásra Nigro elintézte hogy személyesen is át lehessen venni. Sajnos ez egy logisztikai központ és mindennek ára van. Pont az 1-2 ezer forintos rendelések miatt kénytelenek voltunk áthárítani az adminisztrációs költséget amit ránk terhel a raktár.

A szállítás költsége átlagosnak mondható hazai viszonylatban, viszont a kiszállítás minősége szerintem magasan veri a legtöbb hazai webshopot. Aki kapott már csomagot az tudja miről beszélek. Hidd el nem kevés rendelést teljesítettünk már eddig is. Voltak benne igazán drága eszközök is és eddig még senki sem jelzett vissza sérülés miatt. Megjegyzem ez annak a profizmusnak és gondosságnak is tudható be amit fent említettem a szállítással kapcsolatosan. Abba gondolj bele, hogy ezek az árúk hozzánk is elértek valahogy sokszor nem a sarokról....

Szállítócégünk a GLS. Ami nem magyar posta.... :)

Valóban több rendelést is munkahelyekre küldünk ahol napközben át tudja venni valaki. Egyébként meglepődnél milyen helyekre szállítottunk már. Eddig mindenki megkapta a csomagját.

Az ár dilemma ettől függetlenül jogos. De ahogy a legtöbb webshopnál tőlünk nyugatabbra is jellemző, hogy egy 1000 forintos tétel rendelése nem rentábilis. Célszerű összeszedni mit szeretnél és egyben leadni a rendelést.

Ha megkérdezel, nem is javaslom a személyes átvételt mert jelenleg a logisztikai rész miatt ezt kényelmetlennek érzem vásárlói szemmel.

Jelenleg sajnos nem tudunk jobb megoldást ajánlani, de amint lehetőségünk adódik a változtatásra jelezni fogjuk.
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

Persze! Én értem! AZ mindenképpen jó hír, hogy nem a postára van bízva a cucc, mert amikor én is küldök könyveket, némelyik eléggé megtaposott állapotban érkezett meg.
Ez a cég amivel ti dolgoztok hol érhető el, mert akkor a könyvküldéseimet rájuk bíznám a posta helyett.
Nagyon kellene egy kisker üzlet nektek! És akkor ezek a gondok nem lennének gondok.
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

aquad said:
Nagyon kellene egy kisker üzlet nektek! És akkor ezek a gondok nem lennének gondok.

De lenne helyette ezer másik :)

Addig is igyekezzünk úgy alakítani a vásárlásainkat, hogy minél hamarabb gondolkozhassanak egy üzletben :)
 
Re: Személyes átvétel kezelési költség

Viktor meg Nigro meg Key :)
Nyissatok egy számlaszámot és utaljon mindenki egy 500ast vagy egy 1000-rest, hogy hamarabb legyen bolt :D

"Kérjük, hogy adója egy százalékát ajánlja fel, a Green Aqua Kft.-nek hogy minél hamarabb csinálhasson egy boltot vásárlóinak!" :) :mrgreen: :mrgreen:
Köszönettel: a shop vásárlói és növényfejek :D

Hát most hogy belegondolok tudtam volna én is még rendelni de az majd későbbre marad ha gyűlik még hozzá 3-4 dolog :D
 
Back
Oldal tetejére