• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szellőrét

Lehet egy kicsit türelmetlen voltam. :ROFLMAO:
Annyira belelkesültem a regulátortól, hogy elindítottam a Szellőrétet. Bár a puding próbája az evés, a regulátoré meg a hosszú távú működés, de eddig baromi jónak tűnik. Egy mozdulattal fogadta a sodastream palackot. Még csak pisszenés sem volt. A tűszelep nagyon jó. A mágnesszelepet még nem időzítettem.

View attachment 92401
View attachment 92402
View attachment 92403
wow ez kb egy az egyben az ADA reduktora. Gratula, szep fogas. :)
 
Jó régen töltöttem már fel képet. Tulajdonképpen a heti karbantartáson kívül semmi nem történik benne. Növények enyhén, alig észrevehetetlenül algásak, garnélák pedig mérsékelten szaporodnak. Felszíni hártya folyamatos, kb kétnaponta, naponta szedem le Szilviával.

31ED067C-BA2D-4C5D-A217-035EEE423FBB.jpeg
2BA4FD61-1150-4DBE-8C47-F021C4E99129.jpeg
“Kedvenc” kérdés az ügyfelektől, hogy hol vannak belőle a halak.
 
Jó régen töltöttem már fel képet. Tulajdonképpen a heti karbantartáson kívül semmi nem történik benne. Növények enyhén, alig észrevehetetlenül algásak, garnélák pedig mérsékelten szaporodnak. Felszíni hártya folyamatos, kb kétnaponta, naponta szedem le Szilviával.

View attachment 96714
View attachment 96715
“Kedvenc” kérdés az ügyfelektől, hogy hol vannak belőle a halak.
Remek alkalom, hogy felár ellenében beavasd az ügyfeleket az akvarisztika rejtelmeibe. :D
 
Egy ideje már küzdök ezzel a problémával. Kis segítséget kérnék az algában szakavatottabb kollégáktól. Ez már a második ilyen nyírásom. Miután megnyírtam láthatóvá válik, hogy a lenyírt növények alján alga van, ami durván elszaporodik a nyíràs utàn a levágott részeken és a köveken is. Aztán menet közben a növények lenövik ezt és megint “láthatatlan“ lesz az alga. Íme a képek amin látszik, hogy már kezdik benőni a friss levelek a szinte méregzöld részt:

6001412C-957F-48AE-85AA-B85F8705D315.jpeg

622F71D8-5C75-4CB8-BF66-C6CA496A4C1A.jpeg
@danyi03 (mint iwagumi szakértő) és mindenki más is, mit javasoltok?
 
Egy ideje már küzdök ezzel a problémával. Kis segítséget kérnék az algában szakavatottabb kollégáktól. Ez már a második ilyen nyírásom. Miután megnyírtam láthatóvá válik, hogy a lenyírt növények alján alga van, ami durván elszaporodik a nyíràs utàn a levágott részeken és a köveken is. Aztán menet közben a növények lenövik ezt és megint “láthatatlan“ lesz az alga. Íme a képek amin látszik, hogy már kezdik benőni a friss levelek a szinte méregzöld részt:

View attachment 97797

View attachment 97801
@danyi03 (mint iwagumi szakértő) és mindenki más is, mit javasoltok?
Próbály felszívni egy tesztelésre való vizet, a gyep közűl, és teszteld le. Sok lehet a mulm, vagy a áramlat, ott felkavarja a talajt. Ezekre tudok tippelni.
 
Nehéz megmondani a képről, de a frontüvegnél mintha cyano lenne, ezt kezelni kéne antibiotikummal. Részletesebben találsz sok írást a neten ilyen kúrákról. Ha mégse cyano, akkor a megoldás is felejtős. Más leveleken mintha staghorn vagy BBA lenne, megint csak nem igazán látszik a fotókon rendesen.

lehetséges okok:
sok mulm
meleg víz
nem megfelelő áramlás a talajban
túletetés
nitrát-foszfát arány kibillenése (15:1 körüli arány az ideális), a köveken látható zöld pontalga is arra utal, hogy kevés a foszfát
 
Nehéz megmondani a képről, de a frontüvegnél mintha cyano lenne, ezt kezelni kéne antibiotikummal. Részletesebben találsz sok írást a neten ilyen kúrákról. Ha mégse cyano, akkor a megoldás is felejtős. Más leveleken mintha staghorn vagy BBA lenne, megint csak nem igazán látszik a fotókon rendesen.

lehetséges okok:
sok mulm
meleg víz
nem megfelelő áramlás a talajban
túletetés
nitrát-foszfát arány kibillenése (15:1 körüli arány az ideális), a köveken látható zöld pontalga is arra utal, hogy kevés a foszfát
Az agancs az sanszos, mert hátul én is észrevettem egy annak tűnő kb. 3 mm-es részt. Adtam be foszfátot pluszban. Amit csinálni fogok, hogy nyomok hátra osmocote golyókat és teleültetem ezt a részt rotala hra-val. Ez talán a legkényelmesebb megoldás, bár nyilván ez lefogja majd az áramlást, szóval nem tudom..
 
Egy ideje már küzdök ezzel a problémával. Kis segítséget kérnék az algában szakavatottabb kollégáktól. Ez már a második ilyen nyírásom. Miután megnyírtam láthatóvá válik, hogy a lenyírt növények alján alga van, ami durván elszaporodik a nyíràs utàn a levágott részeken és a köveken is. Aztán menet közben a növények lenövik ezt és megint “láthatatlan“ lesz az alga. Íme a képek amin látszik, hogy már kezdik benőni a friss levelek a szinte méregzöld részt:

View attachment 97797

View attachment 97801
@danyi03 (mint iwagumi szakértő) és mindenki más is, mit javasoltok?
Hasonló problémával kűzdök. Én foszfátot kezdtem el adagolni, illetve a talajt átporszívózni rendesen. Az a baj, hogy -legalább is nekem - ezt az algát csak a növényekkel együtt tudom kiszedni, szóval egyelőre csak ritkítom az algát, illetve átporszívózom jobban a talajt ahol megjelenik. Carbo nekem nem segített ezen, próbáltam lokálisan kezelni.
 
Nem bíztad a véletlenre :)
Mivel viszonylag messze vannak egymástól, indokoltnak látszott. Több GA rendeléshez is kaptam growcapes termékmintát, így ezeket nyomtam alá. Kezdek teljesen tápkapszula párti lenni. Ezek a lassú kioldású osmocote bogyeszok nagyon jót tesznek a tápszinteknek. Sokkal hatékonyabbnak gondolom őket, mint a folyékony tápokat.
 
Mivel viszonylag messze vannak egymástól, indokoltnak látszott. Több GA rendeléshez is kaptam growcapes termékmintát, így ezeket nyomtam alá. Kezdek teljesen tápkapszula párti lenni. Ezek a lassú kioldású osmocote bogyeszok nagyon jót tesznek a tápszinteknek. Sokkal hatékonyabbnak gondolom őket, mint a folyékony tápokat.
Mostanában én is egyre többször használok kapszulákat kiegészítésként. Kitartást az alga-hadjárathoz, ahogy látom, nem egyszerű a helyzet...
 
Mostanában én is egyre többször használok kapszulákat kiegészítésként. Kitartást az alga-hadjárathoz, ahogy látom, nem egyszerű a helyzet...
:D Jelenleg 6 üveget gondozok és ezekből ezzel együtt csak kettőben van idegesítő mértékű alga. Ezért jó több akváriumot tartani, mert így az ember nem aggódik. Ha jót akar magának, rendbeszedi magát. Ha meg nem, akkor csinálok valami sokkal szebbet helyette. Gondolva a jövőre vettem is lábakat a lámpához, hogy igény szerint feljebb tudjam tenni.
 
Érdekes, hogy én is ezt tapasztaltam több akvában is, baromi jók a tápkapszulák. Én tropicát szoktam letolni, gyönyörűt robban a fölötte levő növényzet. Főleg lowban látványos nekem.
 
Én is csak jó véleménnyel vagyok a tápkapszulákról. Mondjuk én inkább úgy gondolok rájuk, mint segítség a folyékony táp mellé, mint hogy a helyett.
Nálam még a legolcsóbb aqualine tabletták is nagyon jól működnek. Még ha néha elfelejtek tápozni 1-2 napig, vagy valami tapbol hiány lesz, akkor nagyon szépen tudnak belőle kompenzálni a növények.
 
Back
Oldal tetejére