• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szellőrét

Két héttel az indítás után:

300356CE-92F0-41DA-A3A7-0529C8DABD0A.jpeg

Ha nem lesz semmi gond, 4-5 hét múlva szerintem fel tudom majd tölteni. Egész szépen növögetnek. Minimálisan tápozott vízzel spriccelem 1-2 naponta. Víz a legalacsonyabb részen gyűlik csak fel, de ott is kilógnak a növények belőle. Front üvegnél már látszódik a gyökeresedés.
 
Sokat morfondíroztam, hogy milyen co2 rendszert tegyek az üveg alá. Első megoldásként mágnesszelepes citromsavas rendszert gondoltam. Úton is van egy a távolkeletről, de az irodapultban macerás lenne a folyamatos töltögetés, molyolás vele, így inkább a nevelő üvegen fogok kísérletezni vele.
Aztán gondolkodtam egy mini regulátoros sodastream rendszeren. Kezdetben ugye nagyon nem volt szerencsém vele, de az advaced adapteres megoldás jónak bizonyult és az avar most is azzal megy. Szóval elkezdtem nézegetni az aliexpessen a mini sodastream regulátorokat, de az összesnek 8mm-es volt a kimenete. Fel is bosszantottam magam, hogy olyan nincs, hogy nem gyártanak nekem valót. Szóval felmentem az alibabára. Ami ugye az aliexpress nagykereskedői formátuma. Meg is találtam a gyárat, ahol gyártják az általam keresett mágnesszelepes verziót. Ráírtam a gyárra és kikönyörögtem, hogy adjanak el nekem 2 darabot. Szóval holnap után érkezik. :D Baromi kíváncsi vagyok, hogy milyen minőségű és hogyan fog működni. Nagyon kíváncsi vagyok. Ilyen lesz:
417E0819-A721-45D8-8027-6AA6A6EF6A17.jpeg
 
Lehet egy kicsit türelmetlen voltam. :ROFLMAO:
Annyira belelkesültem a regulátortól, hogy elindítottam a Szellőrétet. Bár a puding próbája az evés, a regulátoré meg a hosszú távú működés, de eddig baromi jónak tűnik. Egy mozdulattal fogadta a sodastream palackot. Még csak pisszenés sem volt. A tűszelep nagyon jó. A mágnesszelepet még nem időzítettem.

43B81022-32F0-422A-89F7-E4D91717EDF2.jpeg
72955027-D419-40B2-AFFB-427ED6034263.jpeg
FD856441-8F21-46C0-8798-9E9FF356C0BE.jpeg
 
El sem lehet mondani milyen szép élőben ez a gyöngymező. Sajnos a ragyogást nem adja vissza a kép.

00A565E9-AAC2-48F9-AAA1-C6CBB83F8A26.jpeg
Ez még tegnap délután készült lámpaoltás után:

EE7E55AF-4BBC-46ED-9695-59949F1A98AA.jpeg

Jelenleg 1bps-el megy a co2. Dennerle scapers flow olyan zseniálisan jó, mint ahogy gondoltam. Nagyon örülök az akvárium minden elemének. Jól válogattam össze az alkatrészeit. Chihiros lámpa még nem érkezett meg, de lassan az is megjön. Tulajdonképpen ennek a lámpának a kialakítása talán még jobban is tetszik. Kár, hogy nem ideális a fénye.
Viszont most hosszú ideig nem fogok újat indítani, mert elértem az időbeli korlátaimat. Nem szeretném egyiket sem elhanyagolni.
 
Utoljára módosított:
Nagyon érdekel majd ez a CO2 verzió, hogyan leszel vele megelégedve pár hét után is, mert régóta gondolkodom egy hasonlóban.
Folyamatos kapcsolatban vagyok a gyártó céggel azóta is, mert vannak ötleteim amiket lehet meg tudnak valósítani. Egyenlőre gyártásban nincs az amit ki szeretnék próbálni, de ígérték, hogy küldenek majd prototípust.
Be fogok számolni a tapasztalatokról ezzel a regulátorral kapcsolatban. Egyébként egy jól működő sodastream rendszer 50-60 literig jó opció. Sokkal könnyebb cserélni, mint a palacktöltőkkel huzakodni, hogy töltsèk fel.
 
Folyamatos kapcsolatban vagyok a gyártó céggel azóta is, mert vannak ötleteim amiket lehet meg tudnak valósítani. Egyenlőre gyártásban nincs az amit ki szeretnék próbálni, de ígérték, hogy küldenek majd prototípust.
Be fogok számolni a tapasztalatokról ezzel a regulátorral kapcsolatban. Egyébként egy jól működő sodastream rendszer 50-60 literig jó opció. Sokkal könnyebb cserélni, mint a palacktöltőkkel huzakodni, hogy töltsèk fel.
Nálam a legnagyobb MEDENCE is bruttó 40liter, tehát a bruttó 30-as kockába ideális lenne. És ha beválik, menne a többibe is.;)
 
Szia,

Megkérdezhetem, hogy milyen fényereje van a lámpádnak?
Hát fogalmam sincs. Amikor megjön a chihiros majd lemérem mind a kettőt és kiderül. Nagyon kellene egy par mérő, de 2 kilót nem szeretnék elkölteni rá, hogy 4x használjam.
Mindenesetre a cuba úgy nő, mintha húznák. (Aminek nem örülök annyira) Valószínűleg a kék ledek teszik.
 
Gyors péntek reggeli nyírás:

087FFE67-2ABE-4C72-838B-112EAE5B7F9D.jpeg
Enyhe zöld diatom alga invázióval küzdök. Tegnapelőtt betettem ideiglenesen két növendék endler guppi fiúcskát, hátha megeszik. Ma pedig nyitottam a szűrőt és betettem a feleségem által készített purigenes zacsit is.
Durva, hogy ekkora üvegből is mennyi növény jött ki pár hét alatt. Legkésőbb jövő hét elején megjön a chihiros lámpa.
 
Valószínűleg a színspektruma kedvezőbb ennek a lámpának, mert a köveken imitt amott megjelent egy kis zöld algabevonat.

7579C4DD-FBA1-4ADA-A086-A61E5C0DC2B7.jpeg
A növények jól érzik magukat. Kb 0,7 macrot és 0,5 microt adok neki. Óvatosan csökkenteni fogom a macrót 0,5-re, mert a garnélák etetése miatt nem akarok algásodást. A zöld nyálkás hosszúkás alga visszaszorulóban. Amikor látok benne, fogkefével ritkítom. Eleocharis szép gyökérzetet nevel:

D721CA2C-F324-4DE7-B91F-5D1C782DF310.jpeg
Rendeltem kínából kis méretű preciziós csipeszt, hogy ki tudjam venni a cubát az eleocharis közül, meg spring ollót is, hogy könnyebb legyen nyírni legközelebb.
 
Back
Oldal tetejére