• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szellőrét

Nemsokára indítok egy nano iwagumit, gondoltam nyitok neki egy naplót. Az üveg az irodába kerül a titkársági pultra, a Fakadó mellé. Igazság szerint nem tudom mi lesz a fogadtatása a kollégák részéről, mert ők még nem tudnak róla. Ez csak egy olyan maradjotthon és csinálj egy egyszerű iwagumi projektet dolog. Azt hiszem függő lettem.

Technikai adatok:

üveg: 45x24x16 cm GA opti white 17liter
táptalaj: halvány réteg dennerle 9in1
talaj: ada amazonia powder
szűrő: egyenlőre valami kis olcsó akasztós és ha nem működik majd váltok komolyabbra.
világítás: van egy felesleges sunsun adp 400C pilács, de ha nem leszek megelégedve, majd teszek rá mást
co2: indításnak aquario neo co2, de remélem nemsokára megérkezik a 12g-88g co2 patron adapterem és kipróbálhatom működik-e, ha nem, majd teszek alá valamit

Hardscape:
Seiryu kő

Növények:
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Eleocharis parvula mini

Élőlények:
Majd valami garnélák.

Dry starttal indítok, mivel mindig is ki szerettem volna próbálni.
 
Hát kicsit csalódott vagyok. Rendeltem 5 kiló követ, de szinte egyiket sem tudtam használni. Kaptam egy 4 kilósat és pár apróbbat. Próbáltam törni, de nem az igazi. Volt pár kövem régebbről. Azokat használtam fel zömében.

Egész kevés időm volt ezért gyorsan beledobáltam őket az üvegbe. Nem vagyok elégedett. Sajnos sokkal több anyagra lett volna szükségem amiből tudok válogatni.

EC0BEC8C-DFA6-431E-ACFF-D4DFE800A54D.jpeg
 
Viszont hamarosan újra nyit a bolt, élőben, személyesen tudsz majd válogatni és legózni a dodzsóban. Biztosan orvosolják majd a problémád.
UI: rendeléskor írtad a srácoknak, hogy iwagumi nano lesz majd belőle?
 
Csak a baloldalon legóznék a kövekkel, és a jobboldali bő 2/3-ot sztyeppésíteném.
Szerintem ha a növények elkezdenek nőni, a jobb oldalon a kis kő szinte teljesen, és a nagyobbik kő jó része is el fog tűnni. Próbáltam úgy elrendezni, hogy beleképzeltem már a növényesítést is. Eleocharis mini hátra fog kerülni a kövek mögé és hagyom őket megnőni, nem vágom majd őket. Mindenhol máshol cuba monokultúra lesz.
 
Igaza van Marynek, nem húznám szét ennyire a köveket. Még rendezgesd őket egy kicsit. Lehet, @Molnár Máté cimborád ki tudna segíteni dekorral cserébe/hálából a növényekért, amik nála landoltak.;)
Máté karanténolta magát, így biztos nem tudunk ütközni. Különben sem várok viszonzásul semmit. Kifejezetten örülök, ha nem kell növényt kidobnom. Másrészről meg szívesen támogatom bármivel a munkáját, mert számomra rendkívül szimpatikus a munkája és értékelem ahogy inspirál másokat.
 
Máté karanténolta magát, így biztos nem tudunk ütközni. Különben sem várok viszonzásul semmit. Kifejezetten örülök, ha nem kell növényt kidobnom. Másrészről meg szívesen támogatom bármivel a munkáját, mert számomra rendkívül szimpatikus a munkája és értékelem ahogy inspirál másokat.
Gondolom, ő is szívesen segít másoknak, de valóban, a karantén ellen nincs mit tenni, sajnos.
Ez akkor most egy “kényszer iwagumi” lesz. Majd a gyeppel ellensúlyozod.:giggle:
 
Beszaladtam reggel és a “lusta száraz indítással” elindítottam a növényeket. Mivel jobb oldalon nincs sok föld a cuba alatt ezért vàlasztottam azt a megoldást, hogy szàlakra szétszedve tettem a föld felszínére a növénykéket. Az eleocharist természetesen benyomkodtam a földbe. Soha nem csináltam még dry startot, nagyon kíváncsi leszek az eredményre. A jobb oldali föld vastagságával hosszú távon lehet probléma, de majd meglátjuk. Bízom a szerencsében. 4 doboz kubát rendeltem, ebből kb. másfél dobozzal használtam fel.

E6E28627-D28C-45E1-81AE-79C93264A185.jpeg

u.i: táptalajt végülis nem tettem alá, mert elfelejtettem :ROFLMAO:
 
Az alacsony talajréteg nem gond, így a géb majd nem tud alá barlangot ásni!😂
Majd ha kell, nyomsz alá tápkapszulát.
Jól néz ez ki, Bálint!👍🏻
Megerősödik majd szépen a gyep, keretbe fogja a köveket, szerintem jól fog ez mutatni.
Most csak ügyesen spriccolgasd, szellőztesd, mi meg távolról drukkolunk és várjuk a napi beszámolót, hogy fejlődik a rét?😉
A maradék cuba sorsa mi lesz? Indítasz egy újabb akvát?:unsure:
 
Az alacsony talajréteg nem gond, így a géb majd nem tud alá barlangot ásni!😂
Majd ha kell, nyomsz alá tápkapszulát.
Jól néz ez ki, Bálint!👍🏻
Megerősödik majd szépen a gyep, keretbe fogja a köveket, szerintem jól fog ez mutatni.
Most csak ügyesen spriccolgasd, szellőztesd, mi meg távolról drukkolunk és várjuk a napi beszámolót, hogy fejlődik a rét?😉
A maradék cuba sorsa mi lesz? Indítasz egy újabb akvát?:unsure:
Egyenlőre megnézem beindulnak-e így a növények. Ha nem, beültetem őket. Ha megmaradnak, akkor megy Mátéhoz.
 
Sokat morfondíroztam, hogy milyen külső szűrő is kellene bele. Három modell közül vaciláltam. Eheim 2211, Oase filtosmart 60, dennerle scapers flow.
Fő szempont a hangtalanság volt. Kolléganőmet nem tehetem ki folyamatos zajnak.
Eheimet azért nem szívesen venném, mert a Eheim Classic 250-el már megszívtam. Nem bírtam elviselni a hangját. Iszonyatosan idegesített.
Valószínűleg scapers flow lesz.
Valakinek van rossz tapasztalata róla?

Szerk: Döntöttem. Megrendeltem a scapers flow-t. Remélem nem bánom meg.
 
Utoljára módosított:
Inkább beszélned kellett volna Ritáékkal, akik a sunsunt kibeleznék, és a te igényeidnek megfelelő ledeket ajánlottak volna bele.
Az Avarban megcsináltam a chihiros átalakítást. Táppal együtt kb. ugyan ott lettem volna, ezért választottam ezt a megoldást. Én is gondolkodtam rajta.
 
Back
Oldal tetejére