• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szellőrét

Hű. Ugye küzdök ezzel a nyálkás fonalszerű algával. Behoztam a teszteket és rámértem a P-re és N-re. P minimálisan van, N viszont kimutathatatlan. Megemeltem a tápozását a növényeknek. Kipróbálom a megemelt tápozást először és megnézem mennyi marad a vízben. Lehet egy kicsit vissza kellene vennem a fényerőből.
 
Hű. Ugye küzdök ezzel a nyálkás fonalszerű algával. Behoztam a teszteket és rámértem a P-re és N-re. P minimálisan van, N viszont kimutathatatlan. Megemeltem a tápozását a növényeknek. Kipróbálom a megemelt tápozást először és megnézem mennyi marad a vízben. Lehet egy kicsit vissza kellene vennem a fényerőből.

A fény visszavétele segíteni fog, a táp emelésénél szerintem fontosabb, hogy adj pluszba nitrátot. Előbb a nitrát-foszfát arányt rendezném, aztán emelnék a mennyiségen.
 
Az
Hasonlot en is tapasztaltam az irodaban, nalam attakaritottak a lampa idokapcsolojat idozitesrol allandora... Ezt is ellenorizd, ha meg nem tetted. :)
Az első volt. :LOL: Kettő dologra gyanakszom. Az első, hogy a megemelt pénteki tápszint után hétvégén nem kapott emeltet. A második pedig, hogy kezd meleg lenni és bár az iroda kifejezetten hűvös, de a kánikula miatt egy-két fokkal biztos melegebb volt bent is, ami kifejezetten kedvezett az algáknak. A nevelőüveget meg sem merem mutatni...:ROFLMAO: Egyedül az Avarban nem volt algásodás.
Mindenesetre betettem még két amanot ide a nevelőbe meg két Otot. Küzdjünk természetesen.
 
Szerintem békanyálak egyike. (Nem az érdes, mert az gyakorlatilag Cladophora.)
Ha tapintásra erősen hajaz a csiga nyákára, akkor nyertem.
Eredményhirdetés: @mmccannon nyert úgy tűnik. Amit a gugli kiad békanyálmoszat néven, az pont ugyan ilyen. Most már csak az a kérdés hogyan szabaduljak meg tőle.
edit: morfondírozok egy kis salvinián
 
Utoljára módosított:
Fura dolog ez a békanyál. Visszavett fény és emelt tápszint mellett kezd teljesen visszahúzódni. Valószínű a plusz kettő amano is dolgozik rendesen. Egyèbként nem egyedi eset az enyém. Itt Győrben mások is szenvednek vele. Molnár Máténál voltam múltkor és az egyik üvege totál ugyan ilyen volt neki is. Szinte biztos a csapvízből jött.

8BB45DC8-51BD-4B2A-B419-2A15AB3D4E29.jpeg
Maholnap megint nyírni kell, mert az áldozati követ megint benőtte a gyep.
 
Időközben megjött az olló meg a csipesz kínából. Az olló magáért beszél. A kövek és a helyhiány miatt csak ezzel tudom pontosan nyírni. Viszont a preciziós csipesz valami fantasztikus. Ilyen apró üvegben nem lehet mással ésszerűen dolgozni.
“Szálanként“ tudom szedni vele a békanyálat!! Szerintem még cubát is lehetne egyesével ültetni vele. Hátránya, hogy tényleg tűhegyes. Ha az ember nem vigyáz komolyan megszúrhatja magát.

169243C3-4866-454B-B276-D6CC774B532B.jpeg

B877ACA8-77F3-4CCA-A727-DBAE7434B6FF.jpeg
 
Időközben megjött az olló meg a csipesz kínából. Az olló magáért beszél. A kövek és a helyhiány miatt csak ezzel tudom pontosan nyírni. Viszont a preciziós csipesz valami fantasztikus. Ilyen apró üvegben nem lehet mással ésszerűen dolgozni.
“Szálanként“ tudom szedni vele a békanyálat!! Szerintem még cubát is lehetne egyesével ültetni vele. Hátránya, hogy tényleg tűhegyes. Ha az ember nem vigyáz komolyan megszúrhatja magát.

View attachment 93756

View attachment 93757

Ezt az ollot en is megkivantam :) ezek szerint elegedett vagy vele.
 
Ezt az ollot en is megkivantam :) ezek szerint elegedett vagy vele.
Igen, de hogy őszinte legyek ezt az összeget is sajnáltam érte, pedig nem ada ár. Muszáj volt vennem, mert a normál hullámos ollóval nem igazán tudtam nyírni. A sima körömváró ollóval szemben pedig előnye, hogy könnyebb kezelni, mivel nem dugod bele az ujjad.
 
Egy ideje már megvan, de még nem próbáltam ki soha. Ha működik végre el lehet menni kicsit hosszabb időre is biztonságosan. Tesztüzem indul a hétvégén:

29DBD114-E4EB-4FBC-BC7B-AB43A4A59E02.jpeg
FF0BB2EA-BBB8-4303-A887-854DE6DBBA24.jpeg
A dennerlés scapers flow egyetlen hátránya, hogy a lily miatt viszonylag magasan kell tartani a vízszintet. A párolgás viszont nagy és hétvégente mindig aggódok, hogy ne csökkenjen olyan mértékben a szint, hogy a lily fröcsköljön.
 
Múlt héten tövig nyírtam az akváriumot. Eleocharist is. Békanyál és alga visszaszorult, egyenlőre csak az üvegen és a köveken látok algát jelentősebb mennyiségben.
Ma reggel észrevettem az első pici garnélát. A képen a kövön van középen. Bocs a rossz képért, nem tisztítottam üveget.

4F497513-731D-46B9-A778-3E1CE1F6E48F.jpeg
 
Back
Oldal tetejére