• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Szellemtanya

Én is kiégett háttéren töröm a buksim. A minap jártam a Mentavillban néhány cuccért és megláttam egy RGB szalagos kész "játékszert" távirányítóval. 5 Matyit megért. 😋Kiprópáltam és örömmel tapasztaltam, hogy nem felejti el a betáplált színt és fényerőt áram elvétel után. Simán elmegy a pilács időkapcsolójával is. ☺️👍

Igen, én is ilyen egyszerű szalaggal fogom tesztelni, nem kell erős fény, de dimmelhető és valóban nem felejti el a színt! Jó lesz ez :)
 
Heti jelentés :)

Tegnap megtörtént a szűrő cseréje. Rögtön 2 apró gondom is van. Egyrészt nem tudom más hogyan csinálja, de nekem nem ment bele 1 liter mátrix a kosárba. Olyan 0,75 fért csak bele. Persze lehet, hogy azért mert a perlon fölött még ment bele egy Seachem Purigen is, de nem hiszem, gondolom a gyári szűrő méretbe beleértik a perlon helyét is. A kosár a jelenlegi mátrix mennyiséggel is csurig van. Mindegy, így is több az anyag, mint korábban volt. A másik probléma a szűrő hangja. Eddig csak olyan véleményeket olvastam, hogy ez az Ecco pro nagyon csendes. Hát azt kell mondanom, hogy az Eden ehhez képest egy néma Levente volt. Nem is feltétlen a szűrő hangos, de sokkal jobban rezonál tőle a szekrény. Pedig semmi nem változott, a csövezés sem módosult, csak maga a szűrő lett cserélve. Betettem a szűrő alá, egy alátét szivacsot félbe hajtva, így egy fokkal jobb, de még mindig hangosabb mint az Eden volt. Jelenleg ha a TV nem megy a nappaliban, azért lehet hallani a monoton zúgást. Azért picit reménykedem, hogy lesz ez még halkabb is, illetve a csövezésen fogok változtatni, mert most van benne bőven ráhagyás, rövidebbre fogom szabni.

A fentiektől eltekintve rendben van a cucc, a feltöltés is egyszerű volt és a flow is teljesen rendben van, csak egy picit van fojtva a nyomó ágon. Ami viszont eddig nagyon kellemes meglepetés, az a hydor fűtő. Nagyon pontosan tartja a beállított értéket és mivel kicsi az akva, elég ritkán kell bekapcsolnia.

Az előző bejegyzésben említettem az üveg csöveket, a párom meg is lepett egy készlettel névnapomra. Persze én súgtam neki, egy "olcsóbb" szettet választottam. Mint kiderült egy kicsit elnéztem a dolgot, mert a kifolyó ág nem igazán nanoba való. A magassággal nem is lenne gond, de behelyezve nagyon mélyen nyúlik be a lilly. A szívó ág pont tökéletes. Nagyon szép darabok, a minőséggel nincsen gond. Így most a nyomó ágon még a régi megoldás van, de rendeltem nanoba való üveg lillyt. Akit esetleg érdekel egy normál méretű 12/16-os, az megtalálja a garázsvásár topicban, jó áron.

Világító háttér: az első prototípussal elkészültem. Csak olyan anyagokat használtam ami itthon elérhető volt, ehhez képest nem is lett rossz :) Így magában még nem annyira látom, hogy miként fog mutatni az akva mögött. Ha csak simán bekapcsolom a világítást, a keret pereme miatt a széleken vet egy kis árnyékot. Majd mindenképpen ki kell próbálnom élesben, hogy el tudjam dönteni, kell-e korrigálni a konstrukción. Sajnos az éles próbához le kellene szednem a fekete háttér fóliát, ami nem egyszerű és nem is a jelenlegi scape-hez készült a háttér. De ráérek még variálni, mert az új berendezéssel még sehogy nem állok. Annyi azért történt, hogy megérkezett hozzá a dragon és a rm fa. A dragon tuti elég lesz, fából még kell majd rendelnem. Denem kapkodok, próbálok ezúttal alaposan tervezni.

Egyéb tekintetben nem sok változás van az előző héthez képest, ami esetünkben jó dolog :)

És a mai kép, a Nap (világítás) utolsó sugarainál:

20210307_204502.jpg

Folyt. köv.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Kimaradt 2 hét a jelentésből. Itt a tavasz, így a kerti munkálatokat is meg kellett kezdenem :) Volt ásás, fű vetés, kerti bútorok felújítása, némi lomtalanítás. Nem nagy a kert, de éppen elég volt most ennyi meló :)

Az akva körül minden rendben, egy kis haj algát leszámítva a "lombon". Volt egy nagyobb nyírás, most úgy tűnik nem jött vissza. A micro tápom majdnem elfogyott és a GA-ban sem volt csak literes, amit végül megvettem, így most egy darabig elég lesz :D. A szűrő pedig meghalkult (tudom nincs ilyen szó), szóval nem tudom mi történt, de most szinte semmi hangja nincs és a furcsa rezonálás is megszűnt. Annyi csináltam, hogy a csövezésen kicsit vágtam a szívó ágon, de nem attól javult meg, mert a változtatás után még hangos volt. Na mindegy, most jól muzsikál a rendszer.

Az új scape még sehogy nem áll, ha lesz egy kis időm, lassan elkezdem az összeállítást. Minden anyag meg van hozzá, már csak idő és ihlet kell hozzá. Elméletben összeállt a dolog, kíváncsi leszek, hogy miként fog menni a kivitelezés.

Kérdés: az Elmű jelezte, hogy lesz egy karbantartás, ami tervezetten 8-12-ig fog tartani. Hogyan készüljek rá az áramszünetre? Ebben az időszakban csak a szűrő és fűtő dolgozik nálam. Ha tényleg 4 óra kimaradás lesz, az milyen hatással lesz a szűrőbacikra?

És a mai kép:

20210324_133313.jpg

A reineckii néhány levele meg is viselődött a kevesebb táp miatt, de már ismét erősödnek.

Folyt. köv.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Kérdés: az Elmű jelezte, hogy lesz egy karbantartás, ami tervezetten 8-12-ig fog tartani. Hogyan készüljek rá az áramszünetre? Ebben az időszakban csak a szűrő és fűtő dolgozik nálam. Ha tényleg 4 óra kimaradás lesz, az milyen hatással lesz a szűrőbacikra?
Ha van esetleg otthon, vagy barátnál szünetmentes táp, (gémereknél valószínű, hogy van egy izmosabb is akár) akkor vessed be, csak a szűrőnek. Fél, 1 óránál többet nem visz a bacikultúra veszteség nélkül. A fűtőt nem kell erőltetni addig. Amúgy is többszörös a fogyasztása. Egy átlagos szünetmentes táp 5-10 percig elviszi az asztali PC-t 3-500w-os teljesítménnyel. Egy szűrő ennek a töredékét eszi.🙂
 
Heti jelentés: ahogy korábban írtam, az Elmű kedvesen jelezte, hogy 7-én lesz egy 4 órás áramszünet. Megfogadva a tanácsot, gyorsban beszereztem egy "olcsóbb" szünetmentes tápot. Erre pénteken egy cetli volt a postaládában, hogy elmarad a karbantartás :rolleyes: Persze örülök, hogy nem kell élesben tesztelnem a tápot, de azért a váratlan kiadásnak sem örültem annyira. Sebaj, így már fel vagyok készülve az áram mentes pillanatokra. Tervezek egy tesztet, ha jól számoltam csak a szűrőnek, el kellene ketyegnie a tápról 2 órát. Ha ez valóban így van, akkor nem baj ha van egy ilyen a háznál :)

Szellemtanyán megvolt a mai karbantartás, a lombot eléggé megnyírtam, mert még mindig haja volt... Kicsit visszavettem a fényerőből, meglátjuk, hogy használ-e. Nem is baj, hogy sokat vágtam belőle, így egy kicsit más arcát mutatja most a kocka. Az anubias virágzik, de szégyellős picit, mert pont a lomb mögött van a virág, így szemből nem is látszik. Remélem valamelyik előtéri is hoz majd hamarosan virágot.

Mivel most volt időm és az időjárás sem volt olyan rossz, mint ahogy jósolták, tegnap elkezdtem dolgozni az új scape-en. Maradok a 30-as méretnél, ennyi helyem van és tetszik is ez a kocka design. Tegnap délután néhány órát legóztam a kövekkel és a fákkal, elkezdtem a ragasztást, de még nagyon az elején járok. Nem is akarom elkapkodni és jelen állás szerint, el is kell mennem a GA-ba, mert a fa kevés, illetve olyat is szeretnék válogatni, amit gyökérzet kialakításhoz tudok majd használni. Dragonból is kell még néhány darab, emelnem kell még itt-ott az alapon. Egy kép a jelenlegi állásról, ami még messze nem a végleges formát mutatja, talán csak sejteti :)

20210404_120154.jpg

Aki szemfüles, felfedezhet a képen egy nem vízi állatot is :D

A legózás közben azon gondolkodtam, hogy az új scape lehet, hogy jól mutatna egy hajlított élű akvában. Az a terv, hogy veszek egy másik 30-as akváriumot, így egyszerűbb lenne az időszakos megújulás. Így most lehet, hogy egy dennerle 30-as lesz a befutó, de még meggondolom. Egy biztos, hogy az elgondolt scape csak az akváriumban véglegesíthető, nem lehet majd egy darabban mozgatni és látnom kell a végleges arányok miatt is, a világítással együtt. Most úgy saccolom, hogy májusban jutok majd el a váltásig, addig még sok minden változhat. A jelenlegi növények szinte 100% fel lesz használva ismét, de lesz egy-két tő újdonság is, már összeraktam a listát a GA oldalán :D Mohából viszont másikat fogok választani, de még nem tudom milyet.

Remélem, hogy jövő hétvégén kicsit melegebb lesz, mert tegnap azért a vége felé már deres volt a szemöldököm :D Sajnos ezt csak kint a teraszon tudom csinálni anélkül, hogy állandóan a rendre kellene figyelnem :cool: Azért életem párja figyelt rám és forró teával tartotta bennem a lelkesedést :) Az biztos, hogy teljes kikapcsolódás volt a tervezgetés, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Azért ma sem maradhat el a szokásos Szellem fotó:

20210404_134320.jpg

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Heti jelentés :)

Hét elején jártam a GA-ban, válogattam néhány kisebb fát és dragont az új szképhez. Mivel pont volt egy darab 30-as dennerle, azt is elhoztam, tehát a váltó kocka mégis élhajlított lesz :) Bevallom elég kellemes volt úgy vásárolni, hogy nagyon kevesen voltunk az üzletben. Persze jó lett volna egy kicsit közelebbről is megnézni a galériában az akvákat, de majd egyszer eljön ez az idő is. Ha már beszereztem az anyagokat, folytattam is az összeállítást, egészen addig, ameddig el nem fogyott a ragasztó :D Nem is baj, kell egy kis szünet, addig tovább tudok elmélkedni a végső megoldásokon. Még nagyon sok részlet hiányzik, de az alap már nagyjából kész van. Persze majd akkor fog kiderülni, hogy miként működik az elgondolás, ha már az akvában végzem az utolsó simításokat. Remélem nem lesz csalódás. A rendelést leadtam a ragasztóra és még néhány más dologra, hétvégén folytatom a legózást. Most ennyi látszik (azaz még mindig nem igazán látszik, hogy mi is lesz belőle):

20210410_160846.jpg

A szokásos karbantartás is meg volt, a fonal még mindig velem van, most a flown állítottam kicsit, hátha ez segít. Nem kezelhetetlen mennyiség és nem is nagyon látványos, de azért zavar. Egyéb tekintetben nincs változás, Szellem aktív, mint mindig, az anubias minden verziója burjánzik, a reineckii meg hol szebb, hol kevésbé szép. Az összkép azért még mindig rendben van:

20210411_145301.jpg

Azért legyen egy Szellem kép is:

20210322_184632_kicsi.jpg

Folyt. köv.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Heti jelentés :)

Hét elején jártam a GA-ban, válogattam néhány kisebb fát és dragont az új szképhez. Mivel pont volt egy darab 30-as dennerle, azt is elhoztam, tehát a váltó kocka mégis élhajlított lesz :) Bevallom elég kellemes volt úgy vásárolni, hogy nagyon kevesen voltunk az üzletben. Persze jó lett volna egy kicsit közelebbről is megnézni a galériában az akvákat, de majd egyszer eljön ez az idő is. Ha már beszereztem az anyagokat, folytattam is az összeállítást, egészen addig, ameddig el nem fogyott a ragasztó :D Nem is baj, kell egy kis szünet, addig tovább tudok elmélkedni a végső megoldásokon. Még nagyon sok részlet hiányzik, de az alap már nagyjából kész van. Persze majd akkor fog kiderülni, hogy miként működik az elgondolás, ha már az akvában végzem az utolsó simításokat. Remélem nem lesz csalódás. A rendelést leadtam a ragasztóra és még néhány más dologra, hétvégén folytatom a legózást. Most ennyi látszik (azaz még mindig nem igazán látszik, hogy mi is lesz belőle):

View attachment 104526

A szokásos karbantartás is meg volt, a fonal még mindig velem van, most a flown állítottam kicsit, hátha ez segít. Nem kezelhetetlen mennyiség és nem is nagyon látványos, de azért zavar. Egyéb tekintetben nincs változás, Szellem aktív, mint mindig, az anubias minden verziója burjánzik, a reineckii meg hol szebb, hol kevésbé szép. Az összkép azért még mindig rendben van:

View attachment 104528

Azért legyen egy Szellem kép is:

View attachment 104529

Folyt. köv.

Köszi, hogy benéztél! :)
Én a bal oldali fákat kicsit befelé dönteném, hogy ne legyenek ennyire függőlegesek.
Amúgy nagyon üde és egészséges ez az akva! 👍 👌 Szellem meg brutál szép! 🤩
 
Én a bal oldali fákat kicsit befelé dönteném, hogy ne legyenek ennyire függőlegesek.
Amúgy nagyon üde és egészséges ez az akva! 👍 👌 Szellem meg brutál szép! 🤩

Igen-igen, a terv az, hogy minden fának lesznek még ágai, amik befelé hajlanak majd. Ha így nem lesz meg a kellő hatás, akkor lehet, hogy a törzset is jobban be kell döntenem. Elméletben nem szeretnék majd annyira masszív lombot, mint a jelenlegi kockában, de azért szeretnék egy árnyas ösvényt kialakítani. Ami még nem annyira látszik, hogy a jobb oldalon pedig az ösvény mellett egy alámosott, gyökerekkel tarkított rész lesz. Az ösvény alapját is dragonból készítem (külön már kész is), hogy jobban tudjam szeparálni a talajt a dekor homoktól. Ezt már csak az akvában tudom beilleszteni, mert az alap magasságát és dőlését a talaj adja majd.

Köszönöm, Szellem nevében is! :) Ő egy különleges half moon, de a hivatalos nevét nem tudtam megjegyezni :D
 
Kimaradt néhány hét az utolsó jelentés óta, de azért folyamatosan olvasom a fórumot :) Az akva környékénén is történtek változások.

Kezdem a röviddel: az új scape kapcsán nem történt előrelépés, ott tartok ahol az utolsó helyzetjelentés volt. Nem is baj, kell egy kis szünet, így talán még érettebb lesz a végeredmény.

A következő változás, hogy én is elkészítettem egy világítás tartó konzolt, az elhíresült jolly csövekből. Miért is volt rá szükségem? Leginkább a karbantartás miatt kerestem valami megoldást, mert baromi macerás a világítás lábait kerülgetni, egy amúgy is kicsi kocka fölött. A plafonra nem akartam függeszteni, az nagyon viccesen nézett volna ki. A neten találtam olyan konzolokat, amiket az akva hátsó falára lehetne rögzíteni és arra mehet a függesztés, de irreálisan drága volt, még alin is. Így találtam rá a fórumon erre a jolly csodára. Elképesztő jó áron ki lehet hozni egy konzolt. Konkrétan nekem 1 méter cső, egy flexibilis toldó, egy végdugó és egy polc tartó kellett hozzá. Az egész annyiba került, mint a szállítás :D A csövet 70/30 arányban vágattam, így tényleg csak össze kellett tolni a darabokat és készen is volt. A szekrény oldalához egyetlen polc tartóval van rögzítve, így is atom stabil, hiszen a lámpám is viszonylag könnyű. Ami még kellett az egy chihiros függesztő szett az A szériához. Itt egy picit barkácsolni kellett, mert a gyári plexi tartó nem stimmel méretben, de gyorsan készítettem megfelelő méretet. A függesztést végül nem a cső fúrásával oldottam meg, hanem sima hurkolással, mert így gyorsabban mozgatható, ha kell. Elsőre talán valóban kicsit vaskosnak hat a cső, de 10 perc után már nem zavart és tényleg sokkal kényelmesebb így a karbantartás.

A következő nagy változás a RO víz. Régóta olvasgattam a témában, ezzel is úgy voltam, hogy nekem erre nincs szükségem, hiszen látszólag minden rendben van az akvában. Az utóbbi időben azért küzdök némi fonal és haj algával, továbbra sem vészes, de azért zavaró. Méregetni sem szoktam a víz értékeit, de egy szép napon rámértem TDS-re és kiakadt a műszer :rolleyes: Ez volt az a pont amikor mégis úgy döntöttem, hogy beszerzek egy RO herkentyűt. Szerencsére nincs szükségem sok vízre a cserékhez, így egy olcsóbb verziót választottam, ami 190 litert ígér naponta. Nekem mindössze heti 10-15 liter kell, így ez bőven elég is lesz. A beüzemelés könnyen ment, bár most még nem a végleges bekötést használom, csak a zuhanyváltóra csatlakoztam, amíg lejött a megfelelő mennyiség. A szűrt víz 13 ppm lett, ami remek és nagyjából 40 perc alatt csorgott le a 10 liter. A párom persze furcsán követte az eseményeket, de csak annyit mondott, hogy úgy néz ki a fürdő, mint egy reaktor :cool: Ma volt az első víz csere RO vízzel, a szokásos mennyiségben. Visszasózni még nem kell, jelen állás szerint úgy saccolom, hogy a harmadik cserénél lesz rá szükség. A következő adag víz, már be is van tárolva egy 10 literes kannába és még plusz egy másfeles palackba a víz pótláshoz. Kíváncsian várom, hogy milyen változások indulnak meg, főleg a reineckii mini kapcsán, mert gyanítom, hogy ő nagyon nem kedveli a jelenlegi víz minőséget.

Ami vicces, hogy az anubias ismét virágzik, ugyanazon a tövén jön az új virág úgy, hogy még az előző sem virágzott el. Ezek szerint imádják az extra szikes vizet :D A mai karbantartásnál a lombot is extrán megnyírtam. Ez ugye kétkezes művelet, az egyikben olló, a másikban a leszívó cső. Ez azért elég fárasztó és macerás, de 3 hetente egyszer kibírható.

Szóval nem volt eseménytelen az elmúlt időszak sem, ismét sokat tanultam, remélem ezek a változtatások az új scape indításnál is hasznosak lesznek.

Képekkel később érkezem, addig is köszi, hogy benéztél! :)

Folyt. köv.
 
A képek elmaradtak legutóbb, kezdjük most ezzel. Elsőként az állvány, "napfelkelte" alatt:

akva.JPG

A képen olyan, mintha minden csálén állna, de élőben nem ilyen :D A flexibilis toldóval, nagyon pöpec módon be lehetett állítani a derékszöget,

Az előző bejegyzésben említettem, hogy beüzemeltem egy RO szűrőt. Szépen dolgozik a cucc, azóta vettem egy csapra szerelhető útváltó szelepet, nem akartam fixen bekötni, heti 15 liter RO víz miatt. Tettem a szelepre egy L gyorscsatlakozót, így egy mozdulattal tudok csatlakozni és a csap normál használatra is tökéletese alkalmas maradt. Nagyon lelkes voltam, de valahogy azon átsiklottam, hogy nem célszerű úgy átállni a lágy vízre, hogy egyből sokkolom az akvát nullás vízzel. Első alkalommal nem sóztam vissza a vizet, ezt követően olvastam itt a fórumon, hogy ez nem annyira jó. Szerencsére látható problémát nem tapasztaltam, de ettől függetlenül a tegnapi vízcsere alkalmával már visszasóztam 130 ppm-re. Így még 2-3 csere és elérem a megfelelő keménységet.

Az igazat megvallva, ezt a setupot már csak azért gondozom, hogy az új scape-re már megfelelő minőségű vízzel és beállít szűrővel tudjak váltani.

Ma dolgoztam is tovább a részleteken, elég sokat haladtam, így néz ki jelenleg:

20210509_151708.jpg

Nem igazán sikerült jó szögből fotóznom, de talán ez még a leginkább használható kép. A ragasztások még nincsenek elfedve, de a legtöbb helyen egyébként is növény takarja majd. Középen az ösvény természetesen szintén fedve lesz világos dekor homokkal. A következő lépés már az lesz, hogy beteszem az akvába és ott folytatom a részletek kidolgozását. Azt még nem döntöttem el, hogy itt milyen mohát fogok használni, de szeretnék most valami mást a jávai helyett. Az anubias erdőt felhasználom, remélem lesz hely az összesnek :D A reineckii mini még mindig nem az igazi, ha helyre tudom hozni, akkor annak is lesz helye.

Abban kérnék tanácsot, hogy milyen anyagot tegyek a kövek alá, amivel tudnám kicsit emelni, dönteni a dekort és védhetném az akvárium alját? Nem szeretnék erre a célra aljzatot használni. Ráadásul most 2 féle aljzat lesz, amit jól kellene egymástól szeparálnom.

Mára ennyi, csak az elmaradt képet akartam pótolni :)

Köszi, hogy benéztél!

Folyt. köv.
 
Jó régen nem jelentkeztem és ennek a naplónak ez lesz az utolsó bejegyzése :) Sok dolog történt az eltelt majdnem 1 hónap alatt. A legnagyobb változás, hogy vége a HO-nak, így már ismét az irodában dolgozunk. Ez egyrészt jó, mert az akvát sokkal kevesebbszer látom, így vélhetőleg nem fogok annyit agyalni a változtatásokon, másrészt vissza kell szokni az irodai munkára, ami jelenleg sokkal fárasztóbb, a nap végére nem sok extra energiám marad. Na de az élet megy tovább.

Szóval a helyzet az, hogy elkészült az új scape és már az új setup működik, de erről majd az új naplóban. Nem csak a scape változott, de van néhány technikai változás is.

Szellemtanya mintha csak érezte volna, hogy lassan a végéhez közeledik, mert egy szép napon a mohalombot rögzítő egyik ág eltört és gyakorlatilag a moha tömeg felszállt a víz tetejére :oops: Ideiglenesen próbáltam vissza kötözni, fél sikerrel. A vízcseréket tovább csináltam a visszasózott RO vízzel, az utolsó állapot szerint 170 ppm-en álltam, ami már remek eredmény volt a kezdeti 300 fölötti értékhez képest. Az anubias újabb virágot kezdet hozni és most nem hátul, hanem a front részen. A mohát már nem nyírtam, szerettem volna, minél szebb állapotban költöztetni. Korábban arra gondoltam, hogy más mohát teszek az új setup-ba, de végül úgy döntöttem, hogy minden jelenlegi növényt megpróbálok felhasználni. A tápozást is megváltoztattam, átálltam APT complete tápra. Én még a gyártótól rendeltem, de örömmel láttam, hogy azóta megjelent a GA kínálatában is. Azt kell mondanom, hogy eddig nagyon pozitív a tapasztalat, mert a fonal teljesen eltűnt és a reineckii mini is kezdett magához térni. A gyári ajánlás szerint 2 naponta 1ml táp ment, mellé csak excelt adagoltam, szintén a tápozás napján. Fontos, hogy ez nem azt jelenti, hogy a GA táppal bármi gond lett volna, vélhetőleg csak nagyobb gondosságot igényelt volna tőlem a megfelelő adagolás. Az olyan lelkes amatőrnek, mint amilyen én vagyok, sokkal egyszerűbb egyféle tápot adagolni :) Én nem méregetem a víz paramétereket (kivéve TDS), igaz nem is nevezném high tech-nek amit csinálok, bár a technika alapján lehetne az is. A lényeg, hogy rákészültem a scape váltásra, a szűrő bejáratva, perlon cserélve lett még a váltás előtt.

Egy utolsó kép álljon itt (itt már menekült a lomb):

20210524_170628.jpg

Az új napló Szellemtanya V2 néven fog futni (tudom, nagyon ötletes név :D)

Köszi, hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére