• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szélesvásznú pöttöm

Megláttam a napokban egy nagyon alacsony nanot ès belém hasìtott, hogy biza nekem is kell egy ilyen. Az asztalomon kap helyet a monitor mellett, szóval ha nagyon unom a melót, lesz mit nézegetni :)

Nem tétlenkedtem, gyorsan megrendeltem az üveget (itt gyakorolnám a nyomást, hogy minél hamarabb megérkezzen :D )ès elkezdtem számot vetni, hogy mi van hozzá a spájzban és mit kell még beszerezni. Az volt a koncepció, hogy ezt az akváriumot megpróbálom low budget vonalon összehozni. (ez csak félig jött össze)

Volt itthon 6 kiló dragon kő, sok-sok gyökér, apró szemű kavics aljzatnak (igen - igen semmi aktìv talaj), szűrő. Csak lámpát és 1-2 apróságot kellett szereznem.

Technika:

GA 45x24x16, 17 literes opti nano
Chihiros a501 pilács függesztve
Hydor 250 prof centrifuga :D
Co2
Szerintem kipróbálom a GA tápozást.


Nagyjából összeraktam amit megálmodtam. A kövekre tervezek még sok-sok mohát. Az előtérbe pusilla jön, hátra pedig Green Aqua Eleocharis acicularis.

Erősen agyalok hogy a barlangok bejáratához rakok bolbitist, de az lehet oda nagy lenne. Pár tő bonsai is bekerül majd.

Lőttem pár képet az épìtkezésről. Azt még nem tudom, hogy a végleges scapet hogyan fogom rögzìteni, de majd kitalálom.

d6b8daf518e956a3367a842261054833.jpg

21072ae3bb9cb525b8c864992b06bd8a.jpg
444c6bb1396bf0da83eac74dadaf15a2.jpg
068d75716083ca31141abcfa9cb69e82.jpg
f04dc06c76cbdcaf31331717e520d60d.jpg
b1b16e75c908a81ba586a9b494eb1171.jpg
e79c543b0c5f685e5b845e2d8ccad48e.jpg
 
Szia!
A dragon nálam a nagy kedvenc, a garden cube alacsony akvárium meg régóta az én titkos vágyam is, tehát ezekre (y)

Az ágacskákat viszont nem annyira erőltetném, bár a végén lehet, hogy jól fog mutatni, nekem egyelőre nem jön be.
Mi lesz az aljzat, abból mit találtál otthon?:whistle:

Várom a folytatást!:snaphappy:
 
Szia!
A dragon nálam a nagy kedvenc, a garden cube alacsony akvárium meg régóta az én titkos vágyam is, tehát ezekre (y)

Az ágacskákat viszont nem annyira erőltetném, bár a végén lehet, hogy jól fog mutatni, nekem egyelőre nem jön be.
Mi lesz az aljzat, abból mit találtál otthon?:whistle:

Várom a folytatást!:snaphappy:

Az ágak elképzelésem szerint, akkor fognak jól mutatni, ha majd mohásìtom és nem fog ilyen direktben látszani, hogy honnan erednek. Persze lehet, hogy nem lesz igazam. :) Nem szeretnék steril követ, kicsit dzsumbujosra tervezem. Az apró szemű kavics lesz a talaj, teszek vele egy próbát.
 
Nagyon tetszik a gyökérzet a dragonon, így még eddig nem láttam ezt a fajta követ.
Ha így marad ez a koncepció, akkor teljesen egyedi lesz. (y)
 
Vettem ma FBS-t, mert azt olvastam a kollégánál, hogy ezzel frankón lehet ragasztani. Ez nekem jó hìr, hamarosan össze is ragasztom a köveket.
View attachment 50644

Gondoltunk egy ilyet:

View attachment 50645

Szerintetek? Van élő bonsaiom, lehet megpróbálom azzal, nagyon menő lenne, de ennek utána kell olvasnom, hogy működhet-e.
Szia Máté!
Szerintem alapnak a jelenlegi építményed nagyon jó, a fa gyökereit és a lombozatát kellene kialakítanod.. Én lehet azokat a gyökér és ág darabokat használnám fel hozzá, ami a sziklának van támogatva.. (y)
 
Örülök, hogy nektek is tetszik. Remélem majd a rögzìtésnél is minden oké lesz.

Kiválasztottam a legcsúnyácskább növényemet, egy új életre. Bìzom benne, hogy értékelni fogja és megy valamire. Szegény tényleg nagyon béna, remélem erőre kap és megszépül.
Már szokja a létet a bettás nanoban.

b1be3363ebe29c027013a8e83dbfbe57.jpg
d12dc58a39c344f30f520c886f08d9d0.jpg
 
Örülök, hogy nektek is tetszik. Remélem majd a rögzìtésnél is minden oké lesz.

Kiválasztottam a legcsúnyácskább növényemet, egy új életre. Bìzom benne, hogy értékelni fogja és megy valamire. Szegény tényleg nagyon béna, remélem erőre kap és megszépül.
Már szokja a létet a bettás nanoban.

View attachment 50659
View attachment 50660
Olajfa a Sínai hegyen. (y)
 
Szia!
Ezt a Ficus Ginsenget én nem tenném akváriumba, úgy tudom, mérgező a nedve, ami a talajba is beszivárog. Másrészt az állandó vízben állást sem fogja jól tolerálni.

Jó lesz a scape egyébként. "Bonsai"-ként én a redmoort emers növénykoronával is el tudnám képzelni.

Bonsai csoportban azt az infot kaptam, hogy lehet ìgy tartani. Volt már nekem levágott ág az akváriumban, nem okozott gondot. Kìváncsi vagyok, szóval teszek egy próbát, de azért még körbejárom a dolgot jobban.

Tetszik a gyökér is, de sokkal királyabb lenne egy élő fával.
 
Ismét több féle véleményt kaptam a ficussal kapcsolatban, szóval az lesz, hogy kipróbálom, bármennyire is szìvtelennek tűnök. Szeretném kiderìteni, hogy mi az igazság.
 
Tesztelem a ficust a másik nanoban, kìváncsi vagyok, mit szól a megváltozott körülményekhez.

670733c8f616891977575ebd08409c7d.jpg
f9dbc1f0a03992b9c5f0fdbc21ca2acd.jpg
33dfe4e4cf484bf427ae145265feca99.jpg
43f5b7cbe83650161ff1ad14160cb32e.jpg

Vettem blur fóliát a hátuljára és polifoamot alá. Holnap jön a lámpa és hamarosan a GA-s rendelés is. Szóval nagyon királyul halad. Nem biztos, hogy akarok bénázni a CO2 elcsövezésével. Tök menő lenne egy ilyen kis CO2 szett mellé:
38083ce987dec46e6629273a1e5f1fd0.jpg

De ugye ez megint lóvé.....
 
Utoljára módosított:
Ismét több féle véleményt kaptam a ficussal kapcsolatban, szóval az lesz, hogy kipróbálom, bármennyire is szìvtelennek tűnök. Szeretném kiderìteni, hogy mi az igazság.

Én nem főként a ficus szempontjából írtam, hogy nem tenném be, - egyébként én úgy vettem észre, hogy amúgy is kényes növény - hanem a többi akváriumi élőlény szempontjából, pont a a mérgező nedv miatt, bár nem tudom, akarsz-e a növényeken kívül mást is tenni az akvába.
 
Én nem főként a ficus szempontjából írtam, hogy nem tenném be, - egyébként én úgy vettem észre, hogy amúgy is kényes növény - hanem a többi akváriumi élőlény szempontjából, pont a a mérgező nedv miatt, bár nem tudom, akarsz-e a növényeken kívül mást is tenni az akvába.

Figyelem az élővilágot, amint valami fura lesz, kiveszem. A mókusunk is dézsmálta már meg a levelét és nem lett semmi baja :)
 
Back
Oldal tetejére