• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szélesvásznú pöttöm

Üdv Máté.
Lehet hülye ötlet, de egy kevés perlon vatta nem fér el a beoldóba?
 
Ha nagyon erős a szűrő, nem próbálod meg a befolyó ágat T elosztóval megosztani, és mondjuk két kisebb poppyt vagy spint berakni?
 
Ma is kertészkedtem kicsit, megnyìrtam a parvulát, had frissüljön.
Sajnos mágnesszelep nélkül szìvás ez a kicsi rendszer, rohadt nehéz beállìtani rendesen a beoldást. Tudom, hogy éjszakára is kéne hagynom, de szerintem az teljesen felesleges és nagyon pazarló. Lehet ebből is rendes rendszer lesz, ezt pedig kipróbáltam :)
58ed623f982c796b25a2a478e627baa3.jpg

Gondoltam meglesem mit bìr a cső a reduktor után, hát nem sokat. Szólt akkorát, hogy majdnem megsüketültem. Ezt a csövet obiban lehet kapni, jó merev ezért is lepett meg, hogy eldurrant egyből. A mágnesszelep és a reduktor közè valami ipari co2 csövet kell majd beiktatni.
0700bf2e16c2e8dfb4536b8b0d5623ef.jpg
 
Mutatom az algagyűjteményem. Most hogy sikerült fixálnom a CO2 beoldást, bìzom benne, hogy visszahúzódik.
View attachment 53337
View attachment 53338
View attachment 53339
View attachment 53340
View attachment 53341

Nagyon szép az emers cuba
View attachment 53342
View attachment 53343

Szerintem bőven vannak úgy hogy bárcsak ennyi algájuk lenne mint ezeken a fotókon :D Nem tűnik vészesnek a dolog, valószínűleg tényleg csak egy apró kis egyensúly hiány van :)
 
Szerintem bőven vannak úgy hogy bárcsak ennyi algájuk lenne mint ezeken a fotókon :D Nem tűnik vészesnek a dolog, valószínűleg tényleg csak egy apró kis egyensúly hiány van :)
Azért zavar egy kicsit a dolog, de kiheverem, amúgy valóban nem vészes. :)

Reméljük, nem túl messziről jön, mert ha igaz, hogy nálad 2-3 hónapig él egy scape, akkor ez bontásra is kerül, amire ideér az üvegáru!:love:
Messziről jön, de ez viszonylag fix akvárium, nem szedem szét. Ezen a bonsai élete is múlik, megvárom míg szép nagy fa lesz.
 
Azért zavar egy kicsit a dolog, de kiheverem, amúgy valóban nem vészes. :)

Picit érdemes lenne visszavenned a fényből.
Ezeknek a lapos akváriumoknak a legnagyobb baja, hogy nehéz stabilan tartani az állapotokat.
CO2-nél viszonylag kicsi az út a gáznak. Nagy része egyszerűen elszökik majd.
Az áramlást is nehéz belőni, hogy ne kavard az aljzatot, és a gáz se szökjön mégjobban.

Érdemes picit hangolni a rendszert. (y)
 
Persze hogy zavar, csak akvakertész fejel gondolkodsz te is, ha csináljuk akkor az tökéletes és algamentes legyen :D Szerintem egy-két hét és sikerül eltüntetni stabil CO2 szinttel.
Remélem, drukkolj! :)

Picit érdemes lenne visszavenned a fényből.
Ezeknek a lapos akváriumoknak a legnagyobb baja, hogy nehéz stabilan tartani az állapotokat.
CO2-nél viszonylag kicsi az út a gáznak. Nagy része egyszerűen elszökik majd.
Az áramlást is nehéz belőni, hogy ne kavard az aljzatot, és a gáz se szökjön mégjobban.

Érdemes picit hangolni a rendszert. (y)

Várom nagyon a spint, remélem az rendbeteszi az áramlást, most is viszonylag kicsi, de szerintem nem az igazi. Lehet kéne alátennem egy kisebb hozamú szűrőt. A CO2-nek valóban nagyon kicsi útja van. Már visszadimmeltem egyet a lámpát, húzzak le mégegyet?
 
Lehet érdemes lenne ideiglenesen.

Én lenyírnám a parvulát is az első részen végig kb 1-2 cm magasan. Kezd olyan sűrű lenni, hogy minden szemetet megfog majd.
Ráadásul így a levélváltás is nagyobb algásodást okoz ha ilyen hosszan hagyod.

Oké, köszi a tippet. Holnap legyalulom, már érik neki rendesen.
 
Back
Oldal tetejére