• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szelektálás

Pecás

Legenda
Bár nem is abban a galaxisban létezik, mint amiket felraktatok eddig, egy kérdéssel kísérve szeretnék feltenni egy képet.
@szentgyo -hoz, vagy aki tapasztalt már hasonlót szólna a kérdés: van egy kockám hatalmas dzsumbujjal kísérleti jelleggel.
Tettem bele pár red rilit, amit nem szelektáltam. Tudom, nem jó, de már így alakult.:mad:
Egy ideje feltűnt, hogy szép élénk, teljesen piros garnélák jelentek meg az akvában.
A kérdésem az lenne, hogy ez gyakorlatilag egy gyenge sakuraként kezelendő, vagy valami más, általam nem ismert jószágként? Nem RC-s mert foltok nincsenek rajta, homogén piros.
Egy olyan-amilyen kép:
15350292228_4f20ff40cc_b.jpg

Érdemes lehet szelektálnom ezt a "full red rilit", vagy ne foglalkozzak vele?
Köszönöm előre is a válaszotokat.
 
Bár nem is abban a galaxisban létezik, mint amiket felraktatok eddig, egy kérdéssel kísérve szeretnék feltenni egy képet.
@szentgyo -hoz, vagy aki tapasztalt már hasonlót szólna a kérdés: van egy kockám hatalmas dzsumbujjal kísérleti jelleggel.
Tettem bele pár red rilit, amit nem szelektáltam. Tudom, nem jó, de már így alakult.:mad:
Egy ideje feltűnt, hogy szép élénk, teljesen piros garnélák jelentek meg az akvában.
A kérdésem az lenne, hogy ez gyakorlatilag egy gyenge sakuraként kezelendő, vagy valami más, általam nem ismert jószágként? Nem RC-s mert foltok nincsenek rajta, homogén piros.
Egy olyan-amilyen kép:
15350292228_4f20ff40cc_b.jpg

Érdemes lehet szelektálnom ezt a "full red rilit", vagy ne foglalkozzak vele?
Köszönöm előre is a válaszotokat.

Új topikot az ilyen sügivacsiknak :)
Ez az extrém garnélák topikja
 
Full red rili nincs :)

Ha felteszel egy olyan képet, ahol lehet látni a garnélát oldalról, akkor meg tudom mondani, hogy RC vagy sakura
 
Full red rili nincs :)

Ha felteszel egy olyan képet, ahol lehet látni a garnélát oldalról, akkor meg tudom mondani, hogy RC vagy sakura
Természetesen, ezért írtam idézőjelben. Viccnek szántam a nevet.
Elég nehéz a dzsumbujban fotózni őket, de este megpróbálom.
 
Amennyire én tudom, a sakurának a lába is piros, illetve a vörös színezete homogén, az RC lábai nem pirosak és a színezetében is felfedezhető foltosság.
@szentgyo lehet, hogy ennél precízebben is le tudja írni.;)
Ha tévedek, megköszönöm a kiigazítást(y)
 
Szerintem ez az un. low grade sakura lesz, vagy high grade red cherry, mert agogy látom a lábai pl nem full pirosak.
De oldalt fotó tényleg jobb lenne.

Ha csak a riliket hagyod benn, akkor még menthető az állomány, csak nagyon szigorúan szelektálni kell. :)
 
Szerintem ez az un. low grade sakura lesz, vagy high grade red cherry, mert agogy látom a lábai pl nem full pirosak.
De oldalt fotó tényleg jobb lenne.

Ha csak a riliket hagyod benn, akkor még menthető az állomány, csak nagyon szigorúan szelektálni kell. :)
Este próbálok, csak a bandának főzöm kell délután, mikor 5-kor végzek a hivatalban. Ez azt jelenti, hogy 9-1/2 10 előtt nem nagyon érek haza...
Szelekció pont a dzsumbuj miatt nem volt lehetséges, de most már piszkálja a csőrömet, mik lehetnek bent.
Egy-másfél hónapon belül úgyis ki akarom rámolni, majd akkor válogatok, amit lehet.;)
 
Átrendezés miatt ideiglenes helyen vannak az állatok (35 literes fehér műanyag vödrökben). A színük jóformán teljesen elment amióta itt laknak. Ha egy üres akvárium alá és mögé fekete kartont állítok, az elég hogy visszajöjjön színük? Ha igen, mennyi idő kell hozzá?

(... vagy ez nem jó megoldás, akkor nyitott vagyok más ötletre!)
 
Sziasztok!

Nem egy könnyű téma, a fórumon is néhány tag elítéli, míg másoknak napi rutin, de én is szeretnék róla beszélni kicsit, félretéve azt, hogy magáról a szelektálásról kinek mi a véleménye.

Két hónapja vásároltam 15 yellow fire garnélát egy budapesti boltban, mivel sajnos a GA-nál hiány volt, nem ott. Emiatt a minőségük vegyes, beköltözés után 3 héttel 2 halvány példánytól meg is kellett válnom. Jelenleg a populáció 70%-a nőstény, ennek fele yellow fire neon, másik fele sima yellow fire. Hímek csak sima yellow fire példányok. Eddig 4 lepetézésen vagyunk túl, a kicsik szépek lassan növögetnek, de egyelőre még erősen színtelenek. Célom az lenne, hogy most, amíg kevesen vannak, erős szelektálással csak a legszebbeket meghagyni, hogy utána azok népesítsék be az akváriumot. Sajnos nagyon kevés információt találtam arra vonatkozóan, hogy ezt hogyan kelenne csinálnom.

Mi számít szép nősténynek, mi számít szép hímnek? Lehet rosszul kerestem, de alig találtam képpel illusztrált leírást. Hasonlítsam őket egymáshoz?
Mikor látom már egy növendék garnélán, hogy szelektálandó? Gondolom jó lenne kivenii még azelőtt, hogy ivaréretté válik, de ezt honnan látom?
Érdemes lenne most, hogy van GA-nál yellow fire, vásárolni a meglévőek mellé?

Az akváriumban jól érzik magukat, eddig egy elhullás volt közvetlenül a beköltözés után, kapnak mind természetes mind száraz Dennerle tápot, láthatóan jól érzik magukat.

Válaszaitok köszönöm előre is,
Ádám
 
Sziasztok!

Nem egy könnyű téma, a fórumon is néhány tag elítéli, míg másoknak napi rutin, de én is szeretnék róla beszélni kicsit, félretéve azt, hogy magáról a szelektálásról kinek mi a véleménye.

Két hónapja vásároltam 15 yellow fire garnélát egy budapesti boltban, mivel sajnos a GA-nál hiány volt, nem ott. Emiatt a minőségük vegyes, beköltözés után 3 héttel 2 halvány példánytól meg is kellett válnom. Jelenleg a populáció 70%-a nőstény, ennek fele yellow fire neon, másik fele sima yellow fire. Hímek csak sima yellow fire példányok. Eddig 4 lepetézésen vagyunk túl, a kicsik szépek lassan növögetnek, de egyelőre még erősen színtelenek. Célom az lenne, hogy most, amíg kevesen vannak, erős szelektálással csak a legszebbeket meghagyni, hogy utána azok népesítsék be az akváriumot. Sajnos nagyon kevés információt találtam arra vonatkozóan, hogy ezt hogyan kelenne csinálnom.

Mi számít szép nősténynek, mi számít szép hímnek? Lehet rosszul kerestem, de alig találtam képpel illusztrált leírást. Hasonlítsam őket egymáshoz?
Mikor látom már egy növendék garnélán, hogy szelektálandó? Gondolom jó lenne kivenii még azelőtt, hogy ivaréretté válik, de ezt honnan látom?
Érdemes lenne most, hogy van GA-nál yellow fire, vásárolni a meglévőek mellé?

Az akváriumban jól érzik magukat, eddig egy elhullás volt közvetlenül a beköltözés után, kapnak mind természetes mind száraz Dennerle tápot, láthatóan jól érzik magukat.

Válaszaitok köszönöm előre is,
Ádám
Szia,

Én azt mondanám ennyire az elején és ennyire tanácstalanul ne kezdj szelekcióba.
Mivel azt mondod elég jó színű állományod van, hagyd őket szaporodni. Max ha vadas szín vagy nagyon halvány jelenik meg akkor vedd ki. Egyébként hagyd felnőni a garnélákat és aztán a felesleget add el és akkor tudod mindig a legszebbeket megtartani. Persze nem azt mondom hogy selejtest adj el (max ha a vevő tisztában van azzal hogy leszelektált állományt vesz, ár/érték arány azért legyen meg), csak hogy a legszebb garnélákat tartsd meg.
Idővel így még szebb garnéláid lesznek, és ha rutint is szerzel hogy mi számít igazán high grade-nek akkor akár letisztázhatod az állományod.
 
Yellow fire garnéla esetében jó minőségűnek az számít, amelyik erőteljes, minél élénkebb sárga garnéla, a legkönnyebben a lábakon lehet látni a különbséget. A YF neon esetében pedig az a jó minőség, amelyiknél minél szélesebb és folytonos a hátán a csík (nincs benne töredezettség), plusz ugyanúgy minél erőteljesebb, élénkebb sárga a garnéla alapszíne.
Legalábbis a versenyeken :) A személyes preferencia ettől persze eltérhet.
 
Yellow fire garnéla esetében jó minőségűnek az számít, amelyik erőteljes, minél élénkebb sárga garnéla, a legkönnyebben a lábakon lehet látni a különbséget. A YF neon esetében pedig az a jó minőség, amelyiknél minél szélesebb és folytonos a hátán a csík (nincs benne töredezettség), plusz ugyanúgy minél erőteljesebb, élénkebb sárga a garnéla alapszíne.
Legalábbis a versenyeken :) A személyes preferencia ettől persze eltérhet.
akkor olyan ez mint a tojás... a sárgája a lényeg :eggface:
 
Köszönöm szépen a válaszaitok, akkor egyelőre még várok egy kicsit a szelektálás előtt. A sima és a neon együttélése ugye nem probléma?
 
Íme egy jó példa arra, hogy nagyon kemény, hosszadalmas, de kitartó szelektálással, milyen fekete sakura állományt lehet létrehozni.

Ilyen az utódok nagy része:
IMG_5766.JPG
Hiába feketék a szülők, a kicsik között aztán van minden! Piros, sárga, fehér, kék, barna, rili, vadas...

És itt az kiválogatott alaptörzs!
IMG_5867.JPG IMG_5868.JPG IMG_5869.JPG
 
Back
Oldal tetejére