• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szekrény vs. állvány

Jó kérdés. Mindkettőből lehetnek izléses és kevésbé szép dolgok.
ha pl most az ADA-t nézem sem tudnék választani hogy az állvány vagy a minimalista szekrényük kellene. Egyet tudok valamelyik nagyon :lol:

Az ADA stílusú szekrényt is fel lehet lelni sok DIY topikban. Ez épp egy mai cikk:
http://ffhobby.exblog.jp/10834414/

Mindenképp olyan legyen ami nem vonja el a figyelmed a lényegről. Az akváriumról.

Egyébként véleményem szerint mindkét az ADA mindkét irányzata egy ipari formatervezési minta. Új stílust teremtettek ami addig sosem volt.
A kis nano alá is egy ilyen minimalista szekrényt csináltatok majd.
 
A szekrénynek az az egyik legnagyobb, legfőbb előnye szerintem, hogy lehet bele pakolni. Egy állványba nem tudsz. Ilyen esetekben azért elég körülményes eltüntetni a szűrőt, stb a vizsgálódó pillantások elől...
De persze egy szép állványnak is meg van a maga hangulata.
 
Tudom, nincs nagy képzelő erőm, de nem jövök rá, hogy mi a funkciója az ADA szekrény oldalán lévő nyílásoknak ( nem látszik, csak gondolom, hogy mindkét oldalon van ). Szellőző lenne, akkor miért nem hátul van? Itt kell benyúlni, amikor le akarjuk kapni a száz-sok kilós akváriumot? :oops:
Amúgy tetszik. Annyira minimalista, hogy már szép. Van egy üzenete is számomra: ezt te is meg tudod csinálni.
 
Kápi said:
Tudom, nincs nagy képzelő erőm, de nem jövök rá, hogy mi a funkciója az ADA szekrény oldalán lévő nyílásoknak

;)

DSC01196.jpg
 
Kápi said:
Tudom, nincs nagy képzelő erőm, de nem jövök rá, hogy mi a funkciója az ADA szekrény oldalán lévő nyílásoknak ( nem látszik, csak gondolom, hogy mindkét oldalon van ). Szellőző lenne, akkor miért nem hátul van? Itt kell benyúlni, amikor le akarjuk kapni a száz-sok kilós akváriumot? :oops:
Amúgy tetszik. Annyira minimalista, hogy már szép. Van egy üzenete is számomra: ezt te is meg tudod csinálni.

A nyitott aksiknál ADA-ék üveg ki és beömlőket használnak. Emiatt oldalt van a szűrők csövezése. A nyílásba közvetlen le tudod vezetni mindkét oldalon a szűrő csövet és a co2-t így nem zavarnak, ráadásul elég passzentosra meg lehet csinálni. Szal nincsenek kusza csövezések és a nagy része a technikának rejtve marad.

Ez a kivágott megoldás jobb mint pl ez: http://www.aquablog.nl/182-diy-ada-stand-deel-2/ mert ennyire passzentosra nem érdemes megcsinálni. A cső nem fog odasimulni az akihoz. És szerelni is borzalmas lesz.

A nanoknál más megoldást használnak ott a szekrény tetejébe fúrnak és közvetlen az aki mellett vezetik le. Ilyet akarok én is a nanom alá.
http://ffhobby.exblog.jp/10649473/
 
oRphEus, Viktor, köszi szépen. Hogy ez nem jutott eszembe !!!! Lehet valami ebben az öregkori meszesedésben. :lol:
 
Én szekrény párti vagyok...
Így asztalos "kollégámmal" összedobtunk egyet ami teljes mértékben megfelel a követelményeknek.
És számomra is megfelelő és egyedi.
 
Dobj egy képet róla!

Én mostanság szeretnék csinálni egy garnis nano-t az alá pedig egy olyan szekrényt gondoltam ami polclapokból készül majd 4 lap kell hozzá, és egy valami vékonyabb furnér lemez hátulra, de ez mondjuk nem kötelező.
Az elképzelésemben a 2,5 cm vastag lapok szerepelnek, oldalt 1-1 szemből az ajtó, végül adott magassághoz dukáló polcszerkezet a 4. lapból. Egy alap megoldás de olcsó és ha ügyes vagyok még esztétikus is :D
 
Back
Oldal tetejére