• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Székesfehérvár

Máté kétséget kizáróan segítőkész 40 percet is beszélgettünk a multkoriban.
Csak egyet nem értek,rendeltem egy Opti akváriumot Tőlük 06.08.-án és még mindig csak ígérgetnek :(
No nem baj ha nem jön meg az ígért csütörtök körül akkor az előlegemet visszakérve máshonnan szerzem be,ez egy minusz pont Nekik.


Nekem két nap alatt legyártatták a 100L-es optit.mondjuk nem világbajnok ragasztással.Szerintem az üvegesük a gyenge pont,nem rajtuk múlik.Akvárium témában szerintem kompromisszumos a hely.érthetetlenül olcsó optiban is,de nem tökéletes.
 
A full ro kizárva,láttam már feltöltést náluk,sima csapvízben tartják a halakat,a CO2 okozhatta a gondot.
Bő 1 éves beszélgetéshez szóltál hozzá :) , már nemigazán aktuális

Kevesen tudnak szépen ragasztani, itt Várpalotán sem valami szépen ragaszt az üveges,(és drága is 160 liter körüli 30-ért... :mad: , nem az enyém csak üveget vágattam mikor száradt náluk) én annak idején csak utólag fugáztam az enyémet, és nem lett olyan rossz, papírcsíkkal vagy szigetelőszalaggal, ki kell maszkolni a széleket, meg kell egy levágott sarkú telefon, vagy bankkártya, és aránylag szépen el lehet húzni a sarkokat
 
Bő 1 éves beszélgetéshez szóltál hozzá :) , már nemigazán aktuális


Szerintem egy boltról adott vélemény,ill egy tévhit eloszlatása mindig lehet aktális.valaki elolvassa futólag,hogy a Tűzhalban ROban tartják a halakat,esetleg ő sem néz dátumot,és nem megy be.
 
Ahogy gondolod biztos ami biztos :), bár Kisszu az akkori hozzászólásom után egyből írta, hogy csak 2 akiban van RO víz, és Inadsz pedig egyből rámutatott a lényegre, hogy a CO2 volt a bűnös.
 
Nekem két nap alatt legyártatták a 100L-es optit.mondjuk nem világbajnok ragasztással.Szerintem az üvegesük a gyenge pont,nem rajtuk múlik.Akvárium témában szerintem kompromisszumos a hely.érthetetlenül olcsó optiban is,de nem tökéletes.
Nekem is feltűnt az olcsóság,remélem nem egy ökörhuggyozásos modellt kapok majd és tényleg Opti lesz,mondjuk ezt a kék szélű üvegről könnyű lesz beazonosítanom.
Ha minősíthetetlenül GERONIMO lesz akkor otthagyom oszt rendelem máshol,de akkor lehet hogy csak sima üveg lezs belőle.
 
Ahogy gondolod biztos ami biztos :), bár Kisszu az akkori hozzászólásom után egyből írta, hogy csak 2 akiban van RO víz, és Inadsz pedig egyből rámutatott a lényegre, hogy a CO2 volt a bűnös.


Elsősorban nem a te hozzászólásodról szólt az a bejegyzés,hanem a boltról,az eladókról,és a tapasztalataimról velük kapcsolatban.szerintem lépjünk túl rajta,ok?:)
 
tényleg Opti

Szerintem ne aggódj.Szép optit kaptam én is,csak a szilózás lehetett volna szebb.Szerintem tuti elment szabira az üveges.:)de írd majd meg mi lett a fejlemény,mert én is hamarosan akarok rendelni egy új akit náluk!
 
az üvegesük tényleg nem világbajnok. a 65 litereshez a szűrőt úgy ragasztotta össze, hogy ferdén áll. a 40es opti már szebben sikerült, de azért lehetne még hova fejlődni. viszont optihoz képest iszonyú olcsó volt.
 
az üvegesük tényleg nem világbajnok. a 65 litereshez a szűrőt úgy ragasztotta össze, hogy ferdén áll. a 40es opti már szebben sikerült, de azért lehetne még hova fejlődni. viszont optihoz képest iszonyú olcsó volt.
Csak kíváncsiságból megkérdezem Nebula barátom,neked mennyi időre jött meg :confused:
 
két hét, meg egy kicsi. elsőre megvolt egy hétnél, de szállítás közben eltörték... úgyhogy újracsináltatták.
 
Üdv

Tervezi mostanában valaki,hogy benéz a Tűzhalba esetleg?ha igen dobj egy pü-t légyszíves.Köszi.
 
Srácok!
Tud valaki Fehérváron boltot, hol lehet kapni vastag polifoamot ? Hőtükörnek árulják mert van rajta egy alufólia réteg. Tegnap megnéztem a két nagy barkácsáruházat, de ott már csak vékony vackot árultak, ráadásul a Praktikeres nem is szürke, "habgumi", hanem látszik az oldalán, hogy vékony hungarocell . Pár éve még kaptam a Baumaxban 12mm-est. Ha minden kötés szakad kiveszem a radiátor mögül :mad:
 
mindenképpen hőtükrös kell???mert van a sima is amit kempingezéshez ajánlanak az elég vastag ,vagy amit az aerobikosok is használnak,az simán van 50*100-as(mármint a mérete).háztartásiboltban előfordulhat,de ahol kempingezős cuccok vannak ott szerintem kapsz.vagy megnézheted a tecsóban is:)
 
baumaxban vettem én is a 10eset, ott még tavaly volt fekete több méretben.
Már csak csak vékony , 5-6 milliméteres volt nekik, korábban én is ott vettem hasonló vastagságút.

mindenképpen hőtükrös kell???mert van a sima is amit kempingezéshez ajánlanak az elég vastag ,vagy amit az aerobikosok is használnak,az simán van 50*100-ass

Nem kell hőtükrös, csak másmilyent nem láttam, "ipari felhasználásra" , ez szürke és nem is annyira puha. A régi 240-esem alatt is ilyen volt, így az új nagy akváriumom alá is ezt tennék. Vékonyat meg nem szeretnék, mert a bútort magam csináltam, és kicsit nehezen mentek össze a csapolások, bár le lett tesztelve üvegasztallal, szóval nincs megcsavarodva :) . Erre a kempinges polifoamra én is gondoltam, bár ebben mind rikító színűek vannak, ami némileg bután nézne ki alatta. Viszont ez úgy tűnik idény jellegű termék , legalábbis ahogy kigugliztam, sok helyen az van, hogy májustól forgalmazzák, ettől függetlenül lehet a Decatlonban van, viszont legalább 120 centi hosszú kell, kempingmatracok ahogy nézem 178 centisek, de a színük.... Lehet mégis marad a vékony aztán hajtogatok..
 
sokat láttam olyan aminek csak az egyik fele volt szinezett.lehet azt fordítva is tenni:)
Az a bibi ezzel, hogy méretre szoktuk vágni az alátétet, tehát pont akkorára mint az akvárium, még ha nagyobb is a bútor( spec az enyém pont méretre gyártott), szóval strandmatracból csak az oldala látszik. Képzel el egy bükkszínű bútort, rajta egy 243 literes 120x45x45 centis akváriumot, és a kettő közt , egy kétszínű, teszem azt rózsaszín fehér polifoam csíkot. Vonzaná ám a tekintetet :D
 
Back
Oldal tetejére