• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Szedett-vedett

Az a legnagyobb bajom, még az ilyen kis szedett-vedett akváriumokkal is,mint ez (amit vagy növénymegőrzőnek, vagy nevelő akváriumnak használ az ember) hogy itt is a lehetőségekhez képes a maximalizmusra törekszem.
Szegény elég minimál low-ra sikeredett azokból az alkotóelemekből, ami itthon fellelhető volt, de ennek ellenére túl sokat kívánok tőle.
Már lassan többet foglalkozom vele, mint a másik három üveggel együttvéve és sajnos még így sem üti meg a mércét…
Most éppen a lobelia-val küzdök egy hete, mert szegény nem akar gyökeresedni ebben a jó bazaltzúzalékban. 😂
Oldalhajtásai szépen fejlődtek, így a felhajtóerő napi többször is megúsztatta.
A továbbiakban ezt elkerülendő, szétszedtem szálakra és a jobb oldali dekorkő helyére is ültettem egy nagyobb csokrot belőle.
A pogo szépen terjed, de a steam-ekkel nem voltam megelégedve, így azokat is kiszedtem és csak a hajtáscsúcsok kerültek vissza.
 
Elég régen írtam már ide, úgyhogy pótlólag megpróbálom leírni az elmúlt időszakot.
Sajnos nem sok időm volt foglalkozni ezzel a nagyon minimál akváriummal, ami meg is látszott rajta. :(
A kavics aljzat nem a legideálisabb választás hegyek-völgyek kialakítására ... folyamatosan lapátolnom kellett az előtérből hátra, hogy megmaradjon a lejtés.
Egy idő után meguntam és egy kis átrendezés után a meglévő anyagokból még minimalistább elrendezést készítettem.
A terv bevált. ;) Sokkal kevesebb vele a gondom ... (Igaz nem is tetszik annyira, de valamit valamiért.)
A pogo úgy látom jól érzi magát. Jobb oldalon szépen bedúsult, de valamiért középen mindig felúszik. Igaz ebben az is közrejátszhat, hogy a gyökérzete minimális. Hiába nyomkodtam le tropica talajtáp kapszulákat, "rendes" aljzat hiányában kénytelen a vízből felvenni a tápanyagokat. :(
Valamiért a crypto sem akar akkorára nőni, mint ahogy én azt elképzeltem, de lehet, hogy ez is összefüggésben van a talajjal.
Egyébként minden növény szépen bubizik, de valahogy mégsem az igazi.
Egy kép a mostani állapotról: (Még nem vagyok annyira ügyes a telefonos fotók készítésében, mint Csilla, de azt hiszem jó úton haladok.) 😁

IMG_2896.JPG
 
Az akvárium némi plusz növényesítés után (Újrahasznosítottam a többi akváriumban feleslegessé vált növényeket.) még mindig működik. Az akváriumot amíg nyaraltam egy kedves ismerősömre bíztam ... Gondolta segít, hogy mire hazajövök szép algamentes akváriumom legyen ... A szándék nem volt rossz, csak jobban örültem volna , ha nem "dörzsi szivacsot" használ. Sajnos így full karcos lett az üveg. :cry: Most már tényleg elég szedett-vedett kinézete van...
Időközben a belső szűrőt lecseréltem egy SUNSUN külső szűrőre és új Chihiros lámpát is kapott.
Jelenleg így állunk...
IMG_3442.JPG
 
Az üvegen lévő karcok sajnos nem csak esztétikai hibák voltak, hanem algamágnesként is funkcionáltak, így minden takarításnál legalább 30-45 perc azzal ment el, hogy a karcokból kivarázsoljam az algát.
Szerintem ezt elégelte meg az én drága kis feleségem (Na meg az állandó morgolódásom. 😁) és karácsony előtt egy héttel meglepett egy új üveggel. Megkért, hogy karácsonyra telepítsem át az élővilágot az új üvegbe anélkül, hogy napokat áldoznék egy új skapere. (Mondjuk , ha már úgyis szétszedtem egyszerűbb lett volna valami mást alkotni, de az biztos, hogy időigényesebb.)
Az üvegnek örültem, a kérésnek kevésbé, de ami késik nem múlik alapon átpakoltam az új üvegbe mindent némi új növényzettel kiegészítve.
Addig nem is volt semmi gond, amíg nem akartam feltenni a 45 cm-es Chihiros lámpát az új 46 cm-es akira. 😂 Ugyanis (Mivel a polcon pont elfér a 46 cm-es üveg – és így oldalt sem marad akkora hézag – felkiáltással 46 cm-es üveget csináltatott nekem.)
Úgyhogy nem az új skape-re ment el az időm, hanem arra a DIY megoldásra, amivel használhatóvá tettem a lámpát az akvárium felett.

Egyenlőre még nagyon „sterilnek” érzem ezt az akváriumot az ültetés után, de remélhetőleg hamar megnőnek, besűrűsödnek a növények és visszaadják azt az érzést, amit a szétszedése előtt éreztem.
 
Egy kis OFF… Jelenleg három garnélás akvárium üzemel nálam. A két szélsőben red illetve black galaxy garnélák vannak. A középső jelenleg üres, de @szentgyo-hoz hasonlóan hozzám is a crs áll a legközelebb, ezért ide azt tervezek … valami igazán ütős PRL-t. ;)
 
Az elmúlt időszakban kezelhetetlenné kezdett válni a jávai moha terjedése a dekoron, így annak mennie kellett. Ezzel egyidőben szinte tarra vágtam a rotalat is a háttérben. Egy kis megújulás annak sem fog ártani.... ;) Az akvárium egyébként még mindig szépen ketyeg, annak ellenére, hogy törődést szinte alig kap.
Néhány héttel ezelőtt így nézett még ki:

IMG_5548.jpg
 
Back
Oldal tetejére