• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[Szavazás] használsz-e a növényes akváriumod tetején fedőt, tetőt (üveg, műanyag stb)?

Használsz-e valamilyen fedőt a növényes (és max. garnélás) akváriumodon?

  • Igen, gyárilag ráépített zsanéros, beépített világítás nélkül.

    Votes: 0 0.0%
  • Igen, de csak szezonálisan, alkalomszerűen.

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    41
  • Poll closed .

gmicsko

Kertész szaki
Számos akváriumhoz gyárilag jár fedő. Valamelyikre csak egy üveg van vágva és csak klipszek tartják, valamelyik zsanéros, valamelyikbe a világítás is be van építve. Halas akváriumok esetén fedőnek olyan szerepe is van (gondolom én), hogy megakadályozza, hogy a halak kiugorjanak. Tisztán növényes és/vagy garnélás akváriumok esetén ennek nincs jelentősége. A fedő a párolgást is csökkenti. Mindazonáltal látni fedővel és fedő nélkül is akváriumokat.

Szóval a kérdés, Te használsz-e valamilyen fedőt a növényes (és max. garnélás) akváriumodon?
 
Régen tető nélkülik voltak. Most, hogy még picik a gyerekek gyári tetős lesz, így kevésbé veszélyes :). Aztán később majd megint tető nélküliek lesznek...
 
Régen tető nélkülik voltak. Most, hogy még picik a gyerekek gyári tetős lesz, így kevésbé veszélyes :). Aztán később majd megint tető nélküliek lesznek...

Én azt vettem észre, hogy a 35 literes nanoból irgalmatlan mennyiségű víz párolog tető nélkül. Volt úgy, hogy arra ébredtem, hogy a belső szűrő elkezdett szuttyogni, mert annyira lecsökkent a vízszint.

Eleinte fedővel használtam, majd fedő nélkül. Tegnap visszatettem a fedőt, de valójában még nem döntöttem el, hogy mi legyen. Fedő nélkül kényelmesebb, fedővel viszont párolog, így szinte naponta kell a vizet pótolni. Ha tető van rajta, akkor a tető elkezd párásodni, ami miatt a fény nem megy át rajta akadály nélkül.

Szóval kicsit bizonytalan vagyok. :)
 
én a 80-as és régen a 91 literesbe is naponta töltöttem után a vizet, általában 1 litert!

Nyáron a meleg miatt, télen a fűtés miatt párolog. ettől függetlenül nem tennék rá tetőt! :)
 
én a 80-as és régen a 91 literesbe is naponta töltöttem után a vizet, általában 1 litert!

Nyáron a meleg miatt, télen a fűtés miatt párolog. ettől függetlenül nem tennék rá tetőt! :)

Hajlok én is afelé, hogy nem teszek rá, inkább öntögetem az elpárolgott mennyiséget. :)
 
nyáron nekem muszáj, apósom random szerű légyírtózása maiatt.

Ja bocsi sima üvegtetővel
 
Utoljára módosított moderátor által:
Hajlok én is afelé, hogy nem teszek rá, inkább öntögetem az elpárolgott mennyiséget. :)

Viszont ma bekerült az akváriumba 4 Amano is. Azt olvastam róluk, hogy szeretnek megszökni és ajánlott föléjük a tető...
 
Viszont ma bekerült az akváriumba 4 Amano is. Azt olvastam róluk, hogy szeretnek megszökni és ajánlott föléjük a tető...

Valóban kell az Amano-k fölé a tető. Éjjel éppen nem rajra az üveglap a nanon és reggelre dráma is lett. Az egyik Amano kimászott és a lakás másik végéig kolbászolt el. Szerencsére észrevettük, gyorsan pohárba akváriumvíz, bele az Amano, majd onnan vissza az akváriumba. Elég gyorsan észrevettük, mert a vizes nyomai még ott voltak a szekrény oldalán, ahol lemászott. Ettől függetlenül aggódok, hogy megmarad-e. Elég nagy trauma érhette... :(
 
Számos akváriumhoz gyárilag jár fedő. Valamelyikre csak egy üveg van vágva és csak klipszek tartják, valamelyik zsanéros, valamelyikbe a világítás is be van építve. Halas akváriumok esetén fedőnek olyan szerepe is van (gondolom én), hogy megakadályozza, hogy a halak kiugorjanak. Tisztán növényes és/vagy garnélás akváriumok esetén ennek nincs jelentősége. A fedő a párolgást is csökkenti. Mindazonáltal látni fedővel és fedő nélkül is akváriumokat.

Szóval a kérdés, Te használsz-e valamilyen fedőt a növényes (és max. garnélás) akváriumodon?

Én pont a garnélák miatt vagyok kénytelen üvegtetőt használni mert volt pár reggel amikor a szőnyegen száritott rákok sorakoztak.Ha a garnélák nem lennének csak a növények akkor nem tennék rá semmit.
 
Amano szokese ellen mennyire hatasos, ha az akvárium ket szele van csak lefedve hosszaban, de maga a lampa alatt nem ? 10 centi plexi 10 centi lampanak szabadon, majd 10 ceti plexi (30 centi szeles az akvárium)
 
Back
Oldal tetejére