• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szárított, tisztított fűzfa ágak

mardelboy

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Már régóta foglalkoztat a kérdés hogy használhatok-e fűz ágakat a vizemben anélkül hogy tönkremenne?
Egyre több terra boltba benézek mostanság hogy van-e éppen de sajnos eddig csak a nagyokat láttam, tudtok esetleg ebben segíteni hogy mennyire használható az akváriumban?
Esetleg beszerzése?
 
Re: Szárított, tisztított fűzfa ágak.

Fűzzel ugyan még nem próbálkoztam, de szerintem ugyanúgy használható és előkészítendő, mint a szőlőtőke. De azért még várd meg más válaszát is. Hátha valaki használ fűzfaágakat.
 
Re: Szárított, tisztított fűzfa ágak.

én is éppen egy fűzfaágas projecten gondolkodom.. remélem beválik majd:)
 
Sziasztok!
Bár a téma már kicsit régi, megosztanám a tapasztalatomat, hátha valaki mégis ide téved.
Egy rakás száraz göndör fűz ágat találtam még tavaly tavasszal.
A száraz pincében töltött még megint majd egy évet (a vékonyabb ágak törtek mint a ropi).
Most tavasszal felhoztam a lakásba, méretre vágtam, majd beraktam egy hordó vízbe.
Heti vízcsere, első héten háncsolás, négy hét múlva már víz alatt maradt.
Összesen kettő hónapot ázott, enyhe fehér szálak megjelentek rajta,amit lezuhanyozta minden vízcserénél.
Nekem tetszik a víz alatti színe, áztatva már elég rugalmas, jól alakítható kis kézifűrésszel is,
a tartóssága még tesztelés alatt (SZabolcs majdnem meglepetés akváriuma, naplók).
Sok sikert mindenkinek hozzá, elég jó beállításokat lehet vele készíteni!
 
Sziasztok!

Várhatóan a közeljövőben több akváriumot is be- illetve átrendezek, így nagyobb tételben hozam fel a pincéből
göndör fűz ágat.
Pont a szabadság közepén hoztam fel egy kétszázliteres hordót a nyaralóból (volt meglepetés a Feleségemnek a szabi végén-
MI EZ A HORDÓ AZ ERKÉLYEN!!!?).
Ebbe tettem az ágakat hordó mosás után sebtiben, a tetőt rátettem hogy ne költözzenek bele a szunyoglárvák- irány vissza a Balatonra!
Az idő strand, másfél hét után itthon engem is meglepetés várt- a hordót kinyitva majdnem leszédültem az erkélyről!
Erős csatorna szag áradt ki a hordóból!
Az ágak kiálló végei penészesek, az áztató víz szürke!
Gyors vízcsere, fedő vissza, esténként feles vízcsere, két hét után háncsolás, hordómosás.
Ez megválltoztatta végre a pöcegödör filinget, azóta minden rendben, ágak a víz alatt, enyhe fehér szálasodás ami zuhanyozással lejön!

Tanulság:
fontos a napi legalább feles vízcsere
az első hét utáni háncsolás
nem jó a teljes lefedés
 
Üdv!
Van nekem is göndör fűzfa ágaim.Magas hőmérsékleten (190°) kezeltem őket,több mint 60 percig.A kérgüket a hőkezelés után leropogtattam,most ázik a vízben.Kifőzés szükséges e? Vagy elég az áztatás a vízcserékkel?
 
Szia T.Tamás!

Nem szeretek ilyesmit főzőcskézni, nem csak azért mert nincs itthon ötven literes fazék.
Szerintem minél kevesebb fizikai behatásnak tesszük ki annál tartósabb lesz.
Elég a 4-5 hét áztatás sűrű vízcserével!
Sok sikert a projekthez!
 
Köszi a gyors választ! Nem tudom mennyi idő kell neki,de gondolom amikor már nem színezi a vizet illetve lent is marad akkor már megfelelő lesz!
Tomi
 
Sziasztok!

Felmerült problémaként a fűz ágak rohadása!
Ma voltam megnézni egy akváriumot amiben csavart fűz ágak vannak.
Február óta víz alatti "életet" élnek.
A növények rágyökereztetése nem járt sikerrel Low tech körülmények között (anubiasok, microsoriumok).
A Bolbitis és jávai moha tapadt meg rajta naggyából 4 hónap alatt.
Elrohadást nem tapasztaltam.
A kölső felszíne gyengén málik, de ez a szavannafánál is jelentkezik, talán kissebb mértékben.

Sikerült véletlen letörnöm egy 1/2cm ármérőjű ágat, a belseje épp.

IMG_2632.JPG


IMG_2634.JPG
 
Sziasztok!

Az egész vékony ágak nem bírják sokáig!
2-3mm átmérőjű ágacskákkal dekoráltam egy akváriumban imitált patakmedret.
Két hónap után elmálottak.
Legalább 1/2cm-esek kellenek hosszabb távra, azoknak már erősebb az anyaguk.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ugyanonnan gyűjtött fűz ágak 8 hónap akváriumi lét után:

Tricolor
IMG


Rózaszín, sötét barna, krém szín.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére