• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szaporodás

Nekem guppi és oto szaporulatom volt, van, de én sosem vettem neki különleges kaját, annyit mindig találtak az alján, amitől nem haltak éhen.
Na de persze ez akvárium(tisztaság) kérdése is[emoji16]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Nekem guppi és oto szaporulatom volt, van, de én sosem vettem neki különleges kaját, annyit mindig találtak az alján, amitől nem haltak éhen.
Na de persze ez akvárium(tisztaság) kérdése is[emoji16]

Ahogy en nezem, a kicsik a felszinen tanyaznak, a levelek alatt, vagy a szuro csovek mogott. Nem tudom mennyire tudnak kozlekedni lefele, mindenesetre majd kialakul. Ha tulelik akkor nagyok lesznek :)
 
Espei razbora szaporodásáról van valakine infója/tapasztalata?

Nálam a halasban rendszeresen ívnak. 26 fok, több paraméterrel nem tudok szolgálni sajnos, de kétlem hogy túlságosan befolyásolná kisebb eltérés, a csapvíztől. Bármilyen nagyobb levelű növény alá oda úsznak egymás mellett, hátra fordulnak és a hím a nőstény köré tekeredik. Kieresztik az ikrákat, és aztán jól megeszik. Úgyhogy ez lehet a nehézség a szaporításban, de létezik erre ikráztató rács, de van ahol csak sűrű jávai mohával oldják meg ezt a kérdést. Gondolom a növényre szeretnék felragasztani az ikrákat, de sosem láttam hogy sikerülne...
 
Nálam a halasban rendszeresen ívnak. 26 fok, több paraméterrel nem tudok szolgálni sajnos, de kétlem hogy túlságosan befolyásolná kisebb eltérés, a csapvíztől. Bármilyen nagyobb levelű növény alá oda úsznak egymás mellett, hátra fordulnak és a hím a nőstény köré tekeredik. Kieresztik az ikrákat, és aztán jól megeszik. Úgyhogy ez lehet a nehézség a szaporításban, de létezik erre ikráztató rács, de van ahol csak sűrű jávai mohával oldják meg ezt a kérdést. Gondolom a növényre szeretnék felragasztani az ikrákat, de sosem láttam hogy sikerülne...
Köszi! Az ívás az sima ékfoltosoknál is működött, 24 fokos csapvízben, de a petéket vagy megették, vagy nem keltek ki. Gondolom az espeikkel sem lesz másképp, pedig örűlnék ha meglepnének néha 1-2 bébivel. :)
 
Köszi! Az ívás az sima ékfoltosoknál is működött, 24 fokos csapvízben, de a petéket vagy megették, vagy nem keltek ki. Gondolom az espeikkel sem lesz másképp, pedig örűlnék ha meglepnének néha 1-2 bébivel. :)

Szerintem ezt a fajt csak úgy lehet szaporítani, ha leválasztod a szülőket az ikráktól. Ha nem akkor amikor éppen kitolják az ikrákat, akkor majd ha kikelnek a kicsik akkor eszik meg őket.
 
Szerintem ezt a fajt csak úgy lehet szaporítani, ha leválasztod a szülőket az ikráktól. Ha nem akkor amikor éppen kitolják az ikrákat, akkor majd ha kikelnek a kicsik akkor eszik meg őket.
Micsoda civilizálatlan népség... :unsure:
 
Sziasztok.
Úgy esett, hogy a corydoras napoensis-eim megleptek egy adag ikrával. Alapból nem foglalkoztam volna a dologgal, de a kolibrihalaim is nagyon fogócskázós hangulatban voltak így össze dobtam egy kis szaporító medencét. Másnapra lett is ikra szép számmal, úgyhogy most várok. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a hobby liquizell jó lenne első eleségnek számukra? Sóráknak és amano garnélának tudom, hogy megfelel indító eleségnek de a halaknál is beválna?
 
Sziasztok!

20 éve akvarizálok (gyermekként kezdtem szülői segítséggel és engedéllyel - amióta elköltöztem, azóta korlátozás nélkül saját keresetből és saját házban :)) és úgy történt, hogy vitorláshalakat kezdtem el szaporítani. Az elején még örültem, mert nagyon aranyosak, cukik stb voltak.

Azóta van már kb. 800-850 db kis vitorlás (3 alom, 9-7-5 hetesek - ugyanis 2 hetente óramű pontossággal ikráztak) és az etetésük sajnos már gondot jelent. Hetente 7-8 deci tubifex fogy és nem tudom átszokatni őket másra, mivel nem hajlandók semmi mást megenni.
Próbáltam fagyasztottal, próbáltam szárazzal, saját fagyasztott recepttel is, de semmire nem reagáltak. A legnagyobbakat félig meddig tudtam etetni szárazzal, de attól meg egy dekát sem nőttek.
A másik alommal is próbálkoztam (a most 7 hetesekkel), de inkább kezdtek éhen dögleni (pedig megvolt a fokozatosság a sórák és a lemezes /apróra morzsolva/ között)
Annyit értem el, hogy lesoványodtak és a 2 héttel fiatalabb generáció lehagyta őket, ugyanis nemhogy nőttek volna, még inkább lesoványodtak, a vitorláik nem nőttek.
Azóta persze (3 hete történt a kísérlet) már csak tubival etetek (szerencsére helyrejöttek és növögetnek), meg a legnagyobbak kapnak lemezest is, de tubi nélkül nem nőnek semmit és rohadt drága a nevelésük (tubi literje 8000 HUF)
Boltoknak elkezdtem leszállítani 100 HUF/db-val, de annyit ők sem kérnek (Miskolcról van szó, elég rosszul megy a boltoknak - jellemzően 30-40 db-okat kértek), így még a fent említett halmennyiség megmaradt. Természetesen a szaporodásukat már leállítottam, de főállásom van és így nem tudok kellő figyelmet és törődést rájuk szánni.
Mit tanácsoltok, mit csináljak? Sajnos már több akváriumot nem tudok venni, így helyem sincs nagyon és lassan kinövik a helyet és meg fog állni a növekedésük. Arra gondoltam, hogy valakinek jelképes áron odaadnám (25 ft/db). Egyben 15 ezer forintért viheti a szerencsés. Szállításban korlátozottan tudok segíteni, de csak hétvégén és plusz üzemanyag költség adódik a fenti árhoz.
Ha valaki tud akkor kérlek segítsen!


Képek:
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=652DSC09785.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=583DSC09784.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=619DSC09786.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=265DSC09789.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=378DSC09788.jpg
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=701DSC09787.jpg

Köszönöm,
BKRisz

U.I.: Ha nem idevaló, akkor kérlek helyezzétek megfelelő topicba.
Köszönöm
 
Sziasztok.
Úgy esett, hogy a corydoras napoensis-eim megleptek egy adag ikrával. Alapból nem foglalkoztam volna a dologgal, de a kolibrihalaim is nagyon fogócskázós hangulatban voltak így össze dobtam egy kis szaporító medencét. Másnapra lett is ikra szép számmal, úgyhogy most várok. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a hobby liquizell jó lenne első eleségnek számukra? Sóráknak és amano garnélának tudom, hogy megfelel indító eleségnek de a halaknál is beválna?
En nalam csak a sorak valt be. Semmi olyanra, ami nem mozog nem ugrottak. Kiveve a gyorsan oldodo alga tablettat, de azt csak a halas akvariumban fogadtak el szerintem csak mert ott volt akkor aramlas hogy az azalekokat elkapkodjak.
 
Siasztok
Van az akváriumomban egy Zebrasávos sügér ami ugy néz ki párba állt egy Közép amerikai Sajica sügérrel. Egyiknek sem volt társa az akváriumban és összeálltak. a Poén az az egészben Hogy a Zebrasávos sügér leikrázott és örzi az ikrákat a Sajica pedig védi öt ill minden más halat elüldöznek a gödör környékéről. Valaki hallott már ilyet? ill létezik hogy a két hal egymással szaporodna? Kíváncsian figyelem mi fog kisülni azokból az ikrákbol :D
 
Sziasztok!

A vitorláshalaim a talajfűtő kábelére rakták le az ikrákat ami napi néhány órát megy.
Kívül elég meleg - nyilván a vízben hűl jópárpár fokot.

Szerintetek ez árthat nekik, ki kéne kapcsolnom?
 
Sziasztok!

A vitorláshalaim a talajfűtő kábelére rakták le az ikrákat ami napi néhány órát megy.
Kívül elég meleg - nyilván a vízben hűl jópárpár fokot.

Szerintetek ez árthat nekik, ki kéne kapcsolnom?
Nincs ilyen jellegű saját tapasztalatom, de szerintem elég hőt képez lokálisan ahhoz, hogy ártson az ikráknak.
 
Sziasztok!

A vitorláshalaim a talajfűtő kábelére rakták le az ikrákat ami napi néhány órát megy.
Kívül elég meleg - nyilván a vízben hűl jópárpár fokot.

Szerintetek ez árthat nekik, ki kéne kapcsolnom?
Szia!
Az már furcsa, hogy ha a kábel melegszik. Milyen fűtő az? Nekem 250W-os fűtőm van, de érezhetően nem melegszik a kábel a vízen kívül sem.
Másrészt, a víz tökéletesen hűti a kábelt. Szerintem tized fokban mérhető a hőmérséklet különbség a kábel és a víz között. Nem tudom, hogy ez lehet-e probléma? De nem gondolom, hogyha leszedet az ikrákat, akkor azt túlélik.
 
Huhuu skacok nekem is moyt van egy halom kicsi gurámim. Hofy nelyik fajta még nem tom tűhegynyi kis nyavajások még. Mivel etessem? Elég a porrá oldódó tabletta? Sórák az egy igazi töketlenkedés másrészt a gyerkőcök már ficánkolnak kicsit el is késnék vele.
 
Azok a pici kis piszoknak tűnő valamik azok. Haver azt mondta a gaz amiben voltak csk uszadék. Csak nekem lett igazam :D
 

Attachments

  • 20180122_144418.jpg
    20180122_144418.jpg
    168.8 KB · Megtekintések: 2
  • 20180122_144409.jpg
    20180122_144409.jpg
    151.7 KB · Megtekintések: 2
Van kifejezetten bébihalaknak szánt folyékony eleség, én azzal próbálkoznék első körben.
 
Nem tudod esetleg a nevét? Most megyek majd venni. Meg ezt a kis elszeparáló medencét is veszek mert szerintem ezeket megfogja enni a többi hal olyan aprók
 
Nem tudod esetleg a nevét? Most megyek majd venni. Meg ezt a kis elszeparáló medencét is veszek mert szerintem ezeket megfogja enni a többi hal olyan aprók
Beírod egy keresőbe hogy folyékony ivadéktáp. De ez csak pár napig lesz jó, utána jönnie kellene valamiféle élő eleségnek ( legjobb a keltetett sórák ) különben a többség inkább éhen hal mintsem megkóstolja a különféle por alapú tápokat ( tapasztalat :( )
 
Back
Oldal tetejére