• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szállítmány beérkezések

Nem tudom korábban jeleztem e, de most már kb 3-4 szállítmányt kaptunk a mini vietnámi kolibrihalból - Tanichthys micagemmae.
Szerintem a többség itt a fórumon nem ismeri. Egy egy 2-2.5cm méretű hal, ideális lehet kis akváriumba és nagyobb méretű akváriumhoz is.
Kis méretű halhoz képest van formája, nem olyan beesett mint szegény microrazbórák. Nem félős, hozza a kolibrik viselkedési szokásait.

Ha legközelebb felénk jártok, vagy nem tudjátok milyen halat választanátok az új akváriumhoz a szokásos opciók mellett, nézzétek meg. Szeritem szuper halacskák!

47795-1.jpg

1407738526_967.jpg
 
Nem tudom korábban jeleztem e, de most már kb 3-4 szállítmányt kaptunk a mini vietnámi kolibrihalból - Tanichthys micagemmae.
Szerintem a többség itt a fórumon nem ismeri. Egy egy 2-2.5cm méretű hal, ideális lehet kis akváriumba és nagyobb méretű akváriumhoz is.
Kis méretű halhoz képest van formája, nem olyan beesett mint szegény microrazbórák. Nem félős, hozza a kolibrik viselkedési szokásait.

Ha legközelebb felénk jártok, vagy nem tudjátok milyen halat választanátok az új akváriumhoz a szokásos opciók mellett, nézzétek meg. Szeritem szuper halacskák!

View attachment 59726

View attachment 59727
Van esetleg tapasztalat garnelakkal valo tartasrol? :)
 
Szia,
Nekem kB fél éve van 4db a nanóban, mindenféle méretű garnéla mellett, és nyugodtan mondhatom, hogy lehet őket garnikkal tartani, soha semmi probléma nem volt.
Igazi kis pörgős halak, hihetetlen életét visznek az akvába, nem azok a félénk típusú nano halak. Csak ajánlani tudom.

Szuper, köszönöm! :)
 
Egy kis csemegézés a szállítmányból:

Végre érkezett sün csiga,kb 2 kg. :)
Algázó frontot tovább erősítve sziámi algaevő és algázó géb jött nagy mennyiségben.
Már két hete úszkál egy csapat fejenálló pontylazac az egyik akiban.Nem átlagos halacsok,szintén nagy kedvencem.
Érkezett továbbá csoki gurámi,ami hiányzott mostanában.Gondoltuk,kedveskedünk egy kicsit az XXL méretet kedvelőknek is: arany gurámik jöttek 10 centis hosszal,durván narancs színben.Szintén nagy méretű akiba: boesemani kalászok,már most vagány volt a színűk,pedig épp csak kiúsztak a zacsiból. :)
Egy kicsit kisebb méretek: b.brigittae,b.urophthalmoides és zöld neon.
@Verhó ;)
Ha már ennyi akváriumunk van,gondoltam beerősítűnk egy kicsit,szóval pár "ritkább" hal: nagypikkelyű díszmárna,törpe díszcsík.Utóbbi megoldást nyújthat csiga problémára,viszont kompaktabb méretben (5-6 cm),mint a többi botia.Az már csak hab a tortán,hogy szépek is. :)
A végére pedig egy kis törpe sügi.Ez úton szeretném beindítani a badis badist minden akváriumba mozgalmat. :D
Nyúlcsigából kaptunk szép sárga testűeket,szinte már jajjj sárga.
Jött sok betta is half moon és dumbo verzióban.Ha benéztek ide,elcsíphettek róluk pár klassz fotót @danyi03 mester jóvoltából:
https://akvakertesz.hu/threads/green-aqua-fotooezoen-uj-bolt-2018.7422/page-57#post-423557
Köszi a figyelmet.
 
A végére pedig egy kis törpe sügi.Ez úton szeretném beindítani a badis badist minden akváriumba mozgalmat. :D

Csak óvatosan vele. Nálam anno tudatosan vadászták a felnőtt yellow fire garnikat. A kisebb amano garnikra is veszélyes lehet. Aztán lehet csak nálam voltak ilyen vérszomjas példányok :)
 
Szia,
Nekem kB fél éve van 4db a nanóban, mindenféle méretű garnéla mellett, és nyugodtan mondhatom, hogy lehet őket garnikkal tartani, soha semmi probléma nem volt.
Igazi kis pörgős halak, hihetetlen életét visznek az akvába, nem azok a félénk típusú nano halak. Csak ajánlani tudom.

Mennyire mozognak ezek rajban?
 
Nem akarom rontani Viktorék üzletét, de 100x jobban jársz ha - szigorúan a GA-ból :) - rendelsz ilyet:
https://www.greenaqua.hu/hu/wave-szuroanyag-perlonvatta-feher-250-g.html
és levágod te méretre mikor cserélsz.

És legalább ha több szűrőd van mindegyikbe azonnal tudsz perlont cserélni, ha kell.

Legközelebb lehet azt rendelem, de amilyen sűrűn kell a szűrőt tisztítani, nekem megérte inkább a gyári méretre vágott perlon. Így nem izgulok azon, hogy esetleg rosszul vágtam ki, túl sok, túl kevés stb...

Mennyire mozognak ezek rajban?

Nálam a normanikkal egyből egy rajba verődtek, abszolút csapathalak. Ritkán kószálnak el egymástól és a rajtól. :)
 
Mennyire mozognak ezek rajban?
Szigorúan rajban mozognak, viszont semmitől sem félnek, sajnos a 6os csapatomból ezért is van csak 4, vizcserénél folyamatosan a cső körül mozognak nálam ebből lett a baj. Mindig mondom hogy ilyen halakat én még nem láttam, míg a többi hal menekül ha hálót lát ezek bele úsznak. Nekem az első számú favoritok, iszonyat vagány halak.
 
Back
Oldal tetejére