• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szállítmány beérkezések

én inkább kivárom míg különleges halak szerepelnek a topicban... remélem azért hamarabb lesz mint teknős és hasonlók...

Beszélgettünk elég sokat már erről. De lelkiekben fel kell készülni egy 5-10+ ezer forintos árra egyedenként, ami eléggé leszűkíti a potenciális vásárlókört. Így ezeket leginkább csak saját szórakoztatásunkra hozzuk.
Sajnos ettől függetlenül elég nehezen, limitáltan és csak időnként elérhető egy-két ritkaság, de fent van a radaron a téma.
 
Beszélgettünk elég sokat már erről. De lelkiekben fel kell készülni egy 5-10+ ezer forintos árra egyedenként, ami eléggé leszűkíti a potenciális vásárlókört. Így ezeket leginkább csak saját szórakoztatásunkra hozzuk.
Sajnos ettől függetlenül elég nehezen, limitáltan és csak időnként elérhető egy-két ritkaság, de fent van a radaron a téma.
persze értem én, és régebben is így volt hogy azt vedd ami van.
De jó volt hogy Lóri érkezésével be lehetett szerezni egy-két olyan halat amit máshonnan nem.
Gondolom nem is igazán volt hasznotok a kérésre beszerzett halakon (de ez maradjon üzleti titok, hogy ezeken hogy képeztétek az árat).

Ha mégis úgy döntötök hogy mehet egy-két extra beszerzés, lehetne előre fizetéssel és a vásárló felelősségére beszerezni (max egy marék döglött halat kap).
Ha külföldről rendelek kb. akkor is így működik, de bennetek kicsit jobban megbízok mint a webshop-okban (na meg ott nem is mindent tudok külföldiként beszerezni).
 
persze értem én, és régebben is így volt hogy azt vedd ami van.
De jó volt hogy Lóri érkezésével be lehetett szerezni egy-két olyan halat amit máshonnan nem.
Gondolom nem is igazán volt hasznotok a kérésre beszerzett halakon (de ez maradjon üzleti titok, hogy ezeken hogy képeztétek az árat).

Ha mégis úgy döntötök hogy mehet egy-két extra beszerzés, lehetne előre fizetéssel és a vásárló felelősségére beszerezni (max egy marék döglött halat kap).
Ha külföldről rendelek kb. akkor is így működik, de bennetek kicsit jobban megbízok mint a webshop-okban (na meg ott nem is mindent tudok külföldiként beszerezni).
Most, hogy Lóri visszatért, óvatosan ismét megnyitottuk ezt a lehetőséget. De kb. az volt a probléma, hogy bejön a hal és a megrendelő nem tud bejönni érte csak 3 nap múlva. Addig a speckó halat valahova el kellett szállásolni. Jó esetben van üres akva, de persze akkor be is kell állítani neki a vizet. És mégis, 2 nap múlva a méreg drága halból a fele elpusztul nálunk. Ilyenkor a beszállító már nemigen írja jóvá, a vevő pedig rossz szájízzel viszi el a fele mennyiségű halat...
De továbbra is működhet, ha ezt a kezdetekkor elfogadják és legjobb esetben a megbeszélt beérkezési napon azonnal elviszik.
 
@viktorlantos @danyi03 @inadsz érdeklődöm, hogy Anubias mini coin, ill. Anubias Snow Flake kb. mikor fut be? (Az utóbbi ADA és a Vörös-tengernél még mindig áll a balhé. 😬)

Az ADA növényeinket Indiából hozzuk repcsin. Sajnos ott más probléma van. Hosszú hónapokat kell várnunk egy rendelés leadás után és pont a feldolgozás miatt teljesen eszetlen mennyiségeket kell rendelni különben nem jön ki a repcsi matek.
Minderre jönnek az árfolyamok és a folyamatosan ingadozó szállítási árak. Így most egy picit parkoltatjuk az ADA növényeket. Várjuk, hogy a körülmények javuljanak.

A mini coin lehet nem volt elérhető korábban, de most megnéztem és rendeléhető a dánoknál. @inadsz kapcsoljuk fel pls, ha más oka nincs. köszike 👍
 
Ez nekünk is eszünkbe jutott :)
Az a baj, hogy kevés a tapasztalatunk axikkal. Van ötlet? ;)
Hááát...😬 reméltem, hogy ebbe az irányba lesz valami inspiráció. Amióta kicsi lányom a TP-n járt, azóta nem igazán elégszik meg a kerti tóban szabadon lévő helyi béka és gőte állománnyal. Azoknak az igényeit eddig is kiszolgáltam. 🤷
 
Pasa + @star67 Csilla.
Pasa megmondja miből van az axi (fenevad, netán vegán) Csilla meg tartott, úgyhogy tájékozottabb e téren.
Azt már most leszögezem, hogy nem vegán. Csilla etette axikát leselejtezett halivadékkal, garnélával is. És alapvetően a szalamandra-gőte alakú jószágok predátorok. A hazai fajok a békákkal ellentétben, már ivadék korukban is. A békák ebihal korukban csak erős stressz(kiszáradó víz, élelemhiány) hatására kezdenek ragadozni.
 
Az ADA növényeinket Indiából hozzuk repcsin. Sajnos ott más probléma van. Hosszú hónapokat kell várnunk egy rendelés leadás után és pont a feldolgozás miatt teljesen eszetlen mennyiségeket kell rendelni különben nem jön ki a repcsi matek.
Minderre jönnek az árfolyamok és a folyamatosan ingadozó szállítási árak. Így most egy picit parkoltatjuk az ADA növényeket. Várjuk, hogy a körülmények javuljanak.

A mini coin lehet nem volt elérhető korábban, de most megnéztem és rendeléhető a dánoknál. @inadsz kapcsoljuk fel pls, ha más oka nincs. köszike 👍
Szia @viktorlantos ! ez érinti az ADA tápokat is? Jelenleg rendelnék, csak egy két cucc épp nincs készleten....
 
Back
Oldal tetejére