• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szabolcs megye

De igen! csak lassú vagyok...

A vizen úszó növényeknek csak a magyar nevét tudom: békalencse, béka tutaj. Az utóbbi a nagyobb, amelyik hosszabb gyökereket ereszt, és ezek, ha beáll a növény, szőrös csillókat növeszt amin keresztül felveszi a tápokat. Ha hosszú a gyökér, vágd vissza frisset növeszt.

Jobb elöl, jól modták, Riccardia chamedryfolia
Jobb hátul, ha jól azonosítom Vesicularia ferriei "Weeping"
Bal hátul, Hemianthus micranthemoides

A mohákat kötözd, vagy ragasztd a kövekre, megkönnyíted a takaritást.
 
De igen! csak lassú vagyok...

A vizen úszó növényeknek csak a magyar nevét tudom: békalencse, béka tutaj. Az utóbbi a nagyobb, amelyik hosszabb gyökereket ereszt, és ezek, ha beáll a növény, szőrös csillókat növeszt amin keresztül felveszi a tápokat. Ha hosszú a gyökér, vágd vissza frisset növeszt.

Jobb elöl, jól modták, Riccardia chamedryfolia
Jobb hátul, ha jól azonosítom Vesicularia ferriei "Weeping"
Bal hátul, Hemianthus micranthemoides

A mohákat kötözd, vagy ragasztd a kövekre, megkönnyíted a takaritást.
Köszi a választ! Csak tisztában akartam lenni a növények neveivel mert gondolkodok egy napló nyitásán a pico-nak.
 
Sziasztok Zoli vagyok, Nyíregyről...
Garnélákkal foglalkozom, a növényeket inkább csak low-ban nyomom.
Ritkán vagyok fent de öröm látni hogy ilyen kevesen vagyunk:dead:
 
Sziasztok Zoli vagyok, Nyíregyről...
Garnélákkal foglalkozom, a növényeket inkább csak low-ban nyomom.
Ritkán vagyok fent de öröm látni hogy ilyen kevesen vagyunk:dead:
Üdv köztünk. Én gyakran fent vagyok mégsem megy a topic. :D
De ahogy látom te sem fogod felpörgetni.:)
Sebaj, lényeg, hogy vagyunk páran. ;)
 
Üdv kollégák!
Lenne két kérdésem. Mint mindíg. :D
Nincs valakinek használaton kívüli légpumpája amire már nincs szüksége? :)
Valakinek esetleg felesleges redmoor gyökér darabka? Letört darabka is jó lenne. :)
 
Jelentem Nyíregyen a Noé bárkájában árulnak Galaxy razbórát, igaz egy százassal többért, mint a pesti átlagár. Csak gondoltam szólok. :D

Hogy eddig miért nem Tapatalk-oztam?
 
Jelentem Nyíregyen a Noé bárkájában árulnak Galaxy razbórát, igaz egy százassal többért, mint a pesti átlagár. Csak gondoltam szólok. :D

Hogy eddig miért nem Tapatalk-oztam?
Sajnos én oda többet nem teszem a lában. Nagyot csalódtam abban az üzletben. Pedig ott csináltattam a pico-t is.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Hát a szakmai hozzáértésüket én sem szívesen véleményezném. De azért azon meglepődtem, hogy kapható Nyíregyen galaxy.

Hogy eddig miért nem Tapatalk-oztam?
 
Nekem gyakorlatilag pont azzal van/volt a bajom.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nen nem. Nekem hüllő tartással kapcsolatban mondtak rossz dolgokat illetve tanácsokat melynek eredménye képpen a gekkónk kóros kálcium hiányban szenvedett illetve homokot is evett ami teljes bélelzáródást okozott. Szóval vettem tőlük az ifjonc gekkót 8e, tanácsaikra hallgatva rosszúl tartottam, beteg lett ami által költöttem rá kb 10e, majd az lett a vége hogy vége.... :(
Nekem olyan szinten lettek emiatt ellenszenvesek, hogy nagyon. Nem kívánok náluk vásárolni ezek után semmit sem.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Így teljesen érthető a felháborodásod. Bár létezik egy ilyen általános jó tanács: "boltba vásárolni járj, ne információért", sajnos éppen ennek tapasztaltad meg az okát. :(:unsure:
Én hüllőt egyébként sem vennék boltban. Kizárólag magánszemélytől/tenyésztőtől. Bár ez itt már off-topic, de erre az álláspontra is meg van az indokom, hidd el...
Mikor pesti plázában a szakállas agáma fölött van 1 db izzó... Nem hiszem, hogy egyszerre biztosítaná a 40°C-ot és az UV-t is...(n):unsure:
És még drágább is, mint a tenyésztő...(n):wtf:
 
Ez van sajnos.
Node többet nem is róluk. :)
Kicsit csendesek vagyunk :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Tisztelt kollégák. Felszámoltam az egyik halas akit. Ha esetleg valakit érdekelne. 60*55,5*40 (szél,mag,mély). 5mm élcsiszolt üveg, fekete ragasztás, Juwel márka. Növényezésre nem alkalmas szerintem de hátha valaki lát benne fantáziát. Mi költözünk nemsokára és ott nincs helye. Ha valakit érdekel akkor keressen bátran! :)e82dcd643d6b356733588b5f0cbb8119.jpg201fd0bc5117d23b95bcc33222ed1f92.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére