• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SZabolcs majdnem meglepetés akváriuma

Javaslom, hogy részletet, vagy valamilyen effektel módosított képet tegyél fel. Izgalmasabb lesz a verseny, ha a végső fotók csak ott lesznek publikusak ;)
 
Szia Nigro!

Nigro said:
Javaslom, hogy részletet, vagy valamilyen effektel módosított képet tegyél fel. Izgalmasabb lesz a verseny, ha a végső fotók csak ott lesznek publikusak ;)

A minikollázs oké?
 
Köszönöm az engedélyt!

Így tiszta!

Nagyon megtetszett a versenyre fotózásnál a fényképezőgépen az összkép (egy oldalon 9db)!
Egyszerre nem készítettem ennyit korábban, így nem tünt fel mennyire jól néz ki eggyütt!
A Picassára feltöltve nézegettem hogy lehetne hasonlót összerakni!
Egy óra alatt rá is jöttem (autodidaktizmus) hogy van kollázs készítési lehetőség (most már tudom mi az)!

Így a maradékokból csináltam egyet-egyet.

Fogadjátok szeretettel:
2011_11_051.jpg
 
:)

Remek.
Igaz nem lehet kivenni semmit abból, hogy mit ábrázol a kép, de azért köszi. :)
 
Szia HoZee!

A tizen két képből a maradék kilenc (ami kimaradt a nevezésből) kollázsba tömörítve, kicsiben!

Nagyban hamarosan a HAC-on!

Üdv! A.ttila
 
Sziasztok!

Meg lett az eredménye a megmérettetésnek!
Benne van a tízben!
Igaz hogy az utolsóban, de nem vártam jobbat!

Az elképzelt kép szerint alakult!
Nigró kommentjével tudok a legjobban azonosulni!
Azon mondjuk csodálkozom, hogy az ovis akvárium megelőzte!
Viszont eléggé egy szintűnek bírálták a két akváriumot (55., 56.) ez jó alap, tudom honnan indultam!
Jövőre két letisztultabb, átláthatóbb, felismerhetőbb stílusú, jobb technikai felszereltségű akváriummal nevezek!

A kimaradt képekből a kollázs nagyban:

2011_11_051.jpg
 
A Te Szuzukidat Internet kapcsolattal is ellátták?
Örülök hogy haza értél!
Remélem jövőre a Te akváriumodat is látjuk az eredmény hirdetésen!
 
Köszönöm Atti!

Kezdésnek nem rossz!
Most van tizenegy hónapom jobbakat alkotni!
De az a lényeg hogy élőben tetszen a környezetének!!!

Örülök hogy a többség szebbeket készített!
 
Sziasztok!

Reggel össze futottam az oviban Szabolcs Anyukájával.
A szünetben karbantartást csinált az akváriumon, azt mondta szebb mint a versenyfotózáskor!
Beindult az önállósodás!
Sőt az egyik rokonuknak is segítettek az otthoni akváriumuk átrendezésben!

Terjed a megszállotság, küldetés teljesítve!!!

A.ttila
 
Terjeszted az "A"(kvarisztika) vírust! :D Jó olvasni, hogy általad még több ember ismerkedik meg a hobbival. Gratu! :thumbup:
 
Köszönöm István!

Csak erős hit és meggyőző lelkesedés kell hozzá (meg egy kicsit dolgozni hogy ne csak beszéljek róla)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma telefonált este Szabolcs anyukája hogy nagy baj van!

Vettek a múlt hétvégén egy algaevőt, ami tegnapra elpusztult (ilyen előfordult már velem is).
Viszont ma reggel találtak egy végstádiumban agonizáló Rózsa lazacot, ami hamarosan feladta a küzdelmet!
Ezt követte a horor, a nap folyamán az összes fajtársa elpusztult!
A tünetek ugyan azok voltak: furcsa úszás, minha buborékok lettek volna a hátukon!

Szűrő tisztítás, vízcsere két hete volt, ritkítással egybekötve.

Tegnap semmi nem látszott a halakon!
A víznek szaga nincs.
Minden más élőlény vígan elvan!

Ilyet még nem tapasztaltam!
Valamilyen behurcolt vírusra gyanakszom!
Remélem nem lesz folytatás!

Mindenkit kerüljön minden hasonló eset!

A.ttila
 
Sziasztok!

Utólag kiderült, hogy darakór támadta meg a halakat.
Ami érdekes a Zebra dániók mind megmaradtak, a Kakadu sügerek is, a Neonok fele!
A Rózsa lazacok meg egy nap alatt elhullottak!
Sikerült kikezelniük a maradék halakat.

Önállóan áttelepítették az akváriumot egy másik helyre, úgy hogy most már menni fog minden egyedül is nekik!
Sok növényt ki is vettek, főleg a Sagitaria futott tele mindent - ezek mentek a Sógoruk akváriumába.
A barna levelű Crypto brutális nagy lett, az a következő berendezésnél nem kerül vissza.

Az átrendezés lehetősége is felmerült tavaszra, javasoltam egy szűrő váltást (külsőre).
Akkortól már remélem más fogja naplózni is (természetesen ha hívnak, segítek)!

A zöld fonal alga jelenléte állandó, pedig a fény nem sok, az is csak 6 órán keresztül megy.
Csak csapvizes a vízcsere, ami a Manadó talaj mellett nem lehet túl lágy.
Remélem a szűrő váltás javít majd a helyzeten.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma találkoztam Szabolcs Anyukájával az oviban.
Felvetődött az akvárium átrendezésének öttlete.
A nyár közepe táján lesz belőle valami.

A zöld fonál még mindíg jelen van, valószínűleg a mohákban megtelepedő mulmnak köszönhetően (no meg a belő szűrő).
Heti kétszer szedik ki (egy jobb összeállítás mellett ennyi munkával csodaszép akváriumuk lesz)!

A Hm. burjánzik a legjobban!
A túlszaporodott növények teknős eledelként végzik (ez is egy jó módja az újrahasznosításnak)!

A. Kavicsos said:
A barna levelű Crypto brutális nagy lett, az a következő berendezésnél nem kerül vissza.

Rátaláltam azóta, hogy ez a növény igazából Barclaya longifolia, rokona a Cryptóknak 10-30cm-es levélmérettel (nem csoda hogy ekkorára nőtt, szereti a tápdús keverékemet)!


Megpróbálom rávenni Őket a saját naplózásra is (ne csak véletlenszerűen legyenek információk az edényről)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére