• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Symphysodon aequifasciatus - Diszkoszhal

Azért vannak ám itthon is nagyon szép diszkoszok, csak tudni kell hol keresse őket az ember. :) Mondjuk én körülbelül nyugdíjas koromra datálom, hogy diszkoszaim lesznek... :D
 
Luna said:
Azért vannak ám itthon is nagyon szép diszkoszok, csak tudni kell hol keresse őket az ember. :) Mondjuk én körülbelül nyugdíjas koromra datálom, hogy diszkoszaim lesznek... :D

Én pedig csak álmodozom róluk :)
 
Bmw318d said:
Üdv!

Külföldi fórumlátogatásom alkalmával találkoztam ezzel a biotóp akváriummal.Mivel diszkoszos gondoltam ide másolom be a linket.Annyit tudni kell,hogy egy eléggé neves tenyésztő rakta össze (Hans).

http://forum.simplydiscus.com/showthrea ... solid+fire

Nem rossz, a diszkoszok nagyon szépek. A háttérrel mindig az a bajom hogy macera és sok helyet foglal. Nála is borzalmasan sokat lopott el az aki hasznos területéből. De a topikban lévő másik hátteres aki is jó. Abban a háttér talán meg jobb mint Hans háttere. Hiányoznak a növények nagyon ezekből az akikból ;) Nagyon szolidan járt el ültetésnél.
Köszi a linket :thumbup:
 
Sziasztok!

A diszkosz az egyik legszebb hal a világon!De szerintem a min. 28 fokos tartási hőmérséklet, nehezen oldható meg egy szép növényes akváriumban.Az a kevés kép amiben szép akváriumokban szép diszkoszok úszkálnak hosszú távon nem igen tartható.Tehát vagy a növényekből kell csak meleg vízet tűrőket tartani.Vagy a halakat kell rávenni pár fokkal hidegebb vízre.Szóval ez nehéz eset.

Üdv:Zumi
 
Ennek ellenére még Magyarországon is sikerült megvalósítani, nem is akárhogy!
(amíg valamiről azt hisszük, megvalósíthatatlan, meg sem próbáljuk, majd a jó példa hatására, mi is képesek lehetünk rá)
 
Üdv Mindenkinek!

A bmw318d által bemutatott Hans féle akvárium hívószava a biotóp. A koszok természetes környezete ugyanis ehhez hasonlít. Lsd. Heiko Bleher munkáit. Hiányoltam is belőle néhány a levelet az aljáról :lol:
Tehát, ha szigorúan vesszük, a diszkoszos aki attól még nem lesz biotóp ha mondjuk csak D-Amerikai növényt ültetünk bele. Nekem is csak az egóm diktálta a napló címemet. :)

Szerintem azért nem olyan ördöngösség diszkoszt tartani. "Csak" annyiban különbözik a növényes akiktól, hogy 200 liter alatt diszkoszt nem tartunk! Nincs az akváriumban túl erős áramlás (max 3x-os forgatás, ami persze a méretből is adódik) és világítás sem 1W/l azon kívül 28 fok alá ne nagyon vidd az aki hőmérésékletét! Viszont nyáron a 30 fok sem probléma. A CO2 beoldás az egyenletes ph érték miatt egyenesen ajánlott. Bár csapvízben is lehet tartani azért lágy víz az igazi. Talajnak nagyon finom apró szemű sóder, vagy homok szükségeltetik. A diszkoszok innen majszolnak. Röviden ennyi jutott eszembe. Ha valamit nem jól írtam a diszkoszos fórumról egyre többször átrándulok, majd kijavítanak.

...mégis vannak nagyon szép diszkoszos - növényes akváriumok. Legfeljebb nem nevezhetők biotóp akváriumnak. :lol:

...aki holtig tanul

ui. kövezettek meg, de, ha az akvarisztikában (édes és sós víz együtt beleértve a paludáriumot is) a csúcsról beszélünk én a tengeri akvarisztikára szavazok. Ugyanis a diszkosz a csúcs kijelentéshez a sügéreseknek (Malawi/Tanganyikai) biztos lenne pár szava. :D
 
Re: Drága akvárium automatikusan jó akvárium?

Tegnapi napon diszkoszaim leikráztak....sok esélyt nem adok, hogy megmaradnak az ikrák, de nagyon érdekes látvány, ahogy a két felnőtt diszkosz védi a környéket.
Bárkinek hasonló élménye volt már? Gondolom itt sokat én nem tudok tenni, vagy meg tudják védeni vagy nem...sok más halam is van (vitorlás, gurámi, neonok, vörös orrú pontylazac, L144 stb.) szóval azok azért csipegetnék az ikrákat.
Üdv.K.
 
Mit szóltok ha összeeresztem a 3 kifejlett vitorlásaimat gyerek diszkoszokkal nem kapnak frászt a diszkoszok, és nem dobják fel a pacskert?
Esetleg van rá esély hogy leikrázzanak?
A mostani vitorlásokkal az a bajom, hogy annyira félti a pár az ikrákat a 3.-tól hogy kapásból lelegelik az ikrákat. Hozzáteszem 112 literes a jelenlegi akvárium, de a diszkoszokat és a jelenlegi vitiket 400-asba akarom átrakni. Ott a nagyobb hely miatt vajon a vitik is szaporodnának?
 
A 240 literesembe azért mondtam le a diszkoszozásról (huhde nehéz szó) mert tudtommal 350 liter alatt felejtős... Ezek szerint mégsem?
 
Back
Oldal tetejére