1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Svédasztal

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: dhorvath, téma nyitása: Júni 22, 2018.

1. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    Mivel nem terveztem Bettát mostanában, de nem tudtam ellenállni a kísértésnek mikor megakadt a szemem az egyiken (ilyen ez a hobbi :D), ez az akvárium lesz az ideiglenes otthona. Ebben fogom megfigyelni, hogy mennyire tartható együtt garnélákkal. Ha megkapja a véglegest, ez az akvárium továbbra is üzemelni fog annak a megfigyelésére, hogy az új jövevények mennyire garnéla kompatibilisek. Erre a célra belövök egy kamerát is, ami 24/7 venni fogja mi történik, így mindenképpen tudni fogom, ha sunyiban garnélával akarná kiegészíteni az amúgy sem egyhangú étrendjét akármelyik hal.

Ha elférnek egymás mellett, akkor a Betta csatlakozik az 54 literes akváriumban a többi garnélához. Ha nem, akkor egyedül fog maradni egy kb. 20 literes akváriumban. Mindenképpen szeretném garnélákkal tartani, mert teljesen ugyanabban a környezetben érzik magukat jól, mind a vízparamétereket, mind a berendezést tekintve.

svedasztal01.

Technika

Akvárium - Ferplast GeoFauna Box
    Sajnos a legnagyobb ilyen műanyag dobozom tetővel együtt nem fér a kiszemelt helyre - a monitorom alá az asztalra, hogy állandóan szem előtt lehessen -, így az eggyel kisebbet kellett használnom, ami 12 liter.

Világítás - DIY 2m 3528 USB LED csík, hideg fehér (még nem üzemel, ezért fotóztam ablakban, de még rásegítéssel sem sikerült túl jól :p)
    Mindenképpen enyhe fényt akartam, hogy a fényerő ne halványítsa a Betta színét (mármint a látványt :)), és szórt fényt, hogy egyformán világítsa az egész testét, ne legyenek árnyékok. Így a különböző betegségek korai előjelei is könnyebben észrevehetők.

Szűrő - Aquael Pat Mini
    Sok magyarázatra nem szorul, az áramlat leszabályozható, ami a Bettához szükséges, a garnélák meg szeretik legelni a szivacsot. :)

Aljzat - szürke kvarchomok

Dekoráció - red moor fa
    Direkt nem túloztam el, minél több helyet akartam a Bettának hagyni. A reed moor fa is csak arra szolgál, hogy természetes válaszfalat alkosson sűrű növényzettel a garnélák területe és a hal között, meg hogy picit rejtse a technikát is.

Növények*

Microsorum pteropus 'Narrow'
    Microsorum pteropus 'Trident'
    Anubias Barteri Nana
    (még úsznak, később lekötözöm)
    Anubias Nana Petite
    Jávai(?) moha
    Gömbmoha
    Lomariopsis lineata vagy Monosolenium tenerum, nem tudjuk, de a garnéláknak mindegy, imádják :)
    *nyomokban vágott Monte Carlo-t tartalmaz

Állatok

jelenlegi lakók: 2 Amano garnéla
    később kerülnek bele: Betta, Red Cherry garnéla

Köszönet

@tsokee - Helyettem is bementek a boltba, és a otthont adnak a kiszemelt Bettának, amíg érte tudok menni! :)
    @Meskó - Az akvárium/projekt hivatalos névadója!

mmccannon, Szabó Henrik, fkf és 8 mások kedvelik ezt.
  2. Meskó
    Épp nem fórumozik ...

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    4,176
    Hely:
    Budapest
    Sok sikert, és sok örömet a halacskához. ;)

Szabó Henrik és dhorvath kedvelik.
  3. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    Köszi, addig is míg meg nem érkezik a Betta, megpróbálom rendesen kipofozni. Például fel kellene futtatnom az ágakra a mohát, lehetőleg pillanatragasztó nélkül. Akárhányat próbáltam, elengednek 3 hónap alatt.

4. Meskó
    Épp nem fórumozik ...

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    4,176
    Hely:
    Budapest
    Jó esetben meg kéne kapaszkodnia a mohának. Átlátszó damillal csináld, azzal tuti ott marad.

5. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    Köszi, ez jó ötlet, öcsém úgyis nagy halász, neki tuti lesz (ő vadássza, én tartom :D)!

sztanotomi és Meskó kedvelik.
  6. sztanotomi
    Épp nem fórumozik ...

sztanotomi VIP kertész

Tag:
    Dec 30, 2014
    Kedvelik:
    2,551
    Hely:
    Budapest, Víziváros
    Olyan damilja nem lesz. Ide extravékony kell. Barmilyen cerna vagy hobbiboltban kapsz átlátszó műanyag cérnát. Szinte láthatatlan és erős.

7. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    13,908
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Fissidens fontanus, es ha tudod a vizet 25c alatt tartani, riccardia camedryfolia. Ezek ha fejlodnek, bizony ratapadnak mindenre. Forrasmoha is ratapad de azt nem ajanlom mert rendkivul elnyomo.

mmccannon és dhorvath kedvelik.
  8. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    A jávai is tapad elég szépen, de addig is rögzíteni kell. Erre a damil megfelel. A Fissidenst másik akváriumban növesztem, még nincs elég. :)

Szabó Henrik kedveli.
  9. Meskó
    Épp nem fórumozik ...

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    4,176
    Hely:
    Budapest
    A betta miatt kell az a 25 fok. Az enyém most ridegtartásra került, lement az éjjel 22 fokra a víz hőmérséklete (bezzeg a másik 26 fokon maradt...). Visszaraktam a fűtőt, most pár napig nyomatom neki a 28 fokot, hátha megfázott. Bár nem látom, hogy gondja lenne.
    A moha érdekes kérdés. A bettánál a riccardia oldalra nő saját magából, nem a fán kúszik, a másikban viszont félig vizes, félig emers részen gyönyönyűren terjed a fán mindenfelé. Lehet a fény kevés, vagy a víz nem tetszik neki. :(
    Viszont ha te még nem gyűlölöd a ricciát, aranyos kis ágy növeszthető belőle.:ROFLMAO:

10. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    Nem látszik, de van egy fűtő az akváriumban, 24 fokra van állítva. :)
    Riccardia necces lenne, már a Fissidens sem biztos hogy megmaradna, ezért akarom még növeszteni, hogy ne a teljes állományom vesszen oda ha nem megfelelőek neki a körülmények. Igazából jelen pillanatban nincs is ültetésre szoruló növény az akváriumban, és szándékosan mindegyik alacsony igényű. Nem túl izmos a LED világítás, CO2-t meg ide nem adagolok, folyékonyat se. Tápozni se fogok amíg nem látok konkrétan hiánytünetet, csapvíz van 230 TDS környékére felhígítva desztillált vízzel, ez eddig bőségesen elég volt az Anubiasoknak meg a mohának, Microsorum került bele új növényként, az még nem tudom mennyire fogja hiányolni a tápot.

Nem tudom láttad-e egy korábbi videómat, ott a paradicsomhalak feküdtek ki az Anubias levelekre! :D

Meskó, evavigh és mmccannon kedvelik.
  11. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    4,042
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Nálam a tigrisek előző helyén remekül bírta, nem kapott tápozást az akva. Ami táp volt, az a garniknak volt köszönhető.

Szabó Henrik, Meskó és dhorvath kedvelik.
  12. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    Eléggé eseménytelen volt a hét. Öcsém adott 0,22-es damilt, így már egyik növény sem úszik, és tettem az akvárium fölé egy akkus LED reflektort a tervezett LED csík helyett. Be van dugva a konnektorba, és ha az időzítővel 3 órakor szüntetem meg az áramellátást, akkor ahogy merül folyamatosan halványodik, majd este kialszik. Ezzel a fokozatmentes naplemente fázis meg van oldva. A napfelkeltére is majd kitalálok valamit, elég sok hely maradt a reflektor házon belül elektronika babráláshoz.

evavigh, Szella és kmisi kedvelik.
  13. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    Végszóra megérkezett a 30 literes kocka üvegem, szóval lesz mibe rakni a halakat amik spontán megtetszenek a GA-s megnyitós látogatásomkor. :)

20180712_151855.

A ragasztás minőségétől nem vagyok elragadtatva, de majdnem ingyen volt.

Az új napló meg ez is a GA megnyitó után pörög fel rendesen, akkor jön a naplózni való dolgok nagy része. :)

Gyukker, evavigh, Zuzmi és 4 mások kedvelik ezt.
  14. Meskó
    Épp nem fórumozik ...

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    4,176
    Hely:
    Budapest
    Majd lesz benne sok-sok szépség, ami elveszi a figyelmet a ragasztástól. ;)

Gyukker és dhorvath kedvelik.
  15. dhorvath
    Épp nem fórumozik ...

dhorvath Főkertész

Tag:
    Júli 18, 2017
    Kedvelik:
    471
    Hely:
    Szombathely
    A halakra nem tudok felkészülni, de már egy mappába gyűjtöttem a hardscape inspiráció képeket, hogy a hardscape turkálás közben legyen miről puskázni! :ROFLMAO:

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése