• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Svéd külső szűrő

Sziasztok!
Aki csinált már ilyen házi szűrőt , az hogyan oldotta meg a kábel kivezetését? Mert nálam ereszt a gumigyűrű, és semmit nem találtam helyette(3mm vastag a kábel).
 
Sziasztok!
Aki csinált már ilyen házi szűrőt , az hogyan oldotta meg a kábel kivezetését? Mert nálam ereszt a gumigyűrű, és semmit nem találtam helyette(3mm vastag a kábel).
Esetleg FBS ragasztó, de akkor az már nem mozdítható. Vagy ráhúzol egy hosszabb kábel szigetelést,ami kerek, és amit beragasztod FBS-el , de a kábel egy ilyen vastagságú legyen. Ha ennek a gumija szorosan megy rá, megszorításkor, már tömíteni fog.
1502448442_322_297-image-1.jpg
 
Mi tömszelencével és FBS-el szoktuk rögzíteni. Általában annyi kábelt hagyva, amennyivel akárhová teszed a szűrőt, a pumpát feszülés nélkül le tudod tenni mondjuk a földre. A tömszelence külső menetes végének menetet vágunk a PVC-csatornacső oldalsó falába és azon áthajtva helyezzük fel a másik oldalára a a szelence másik egységét.
 
Mi tömszelencével és FBS-el szoktuk rögzíteni. Általában annyi kábelt hagyva, amennyivel akárhová teszed a szűrőt, a pumpát feszülés nélkül le tudod tenni mondjuk a földre. A tömszelence külső menetes végének menetet vágunk a PVC-csatornacső oldalsó falába és azon áthajtva helyezzük fel a másik oldalára a a szelence másik egységét.
Szia!
3mm vastag kábelhez létezik olyan tömszelence ami tényleg nem ereszti át a vizet?
 
Szia!
3mm vastag kábelhez létezik olyan tömszelence ami tényleg nem ereszti át a vizet?
Ezt nem tudom, de bocsi, ahogy látom a leírásom is hiányos. Szóval magát a tömszelencét is ragasztjuk-fbs-t kenünk a menetre is, stb. Továbbá a kábelt is beleragasztjuk a tömszelencébe fbs-el. Ezért is írtam, hogy annyi kábelt hagyunk a pumpának, hogy ne feszüljön bárhova is tesszük; mondjuk takarításnál a földig jó ha leér.
 
Szia!
3mm vastag kábelhez létezik olyan tömszelence ami tényleg nem ereszti át a vizet?
Ha bepötyögöt, egy keresőbe hogy "tömszelence", akkor kidobja, hogy a kereskedelemben beszerezhető legkisebb méret a pg9. Ez 4-8 átmérőjű kábelhez való.
Ha nincs kéznél megfelelő átmérőjű tömszelence, de a feladatot meg kell oldani, akkor zsugorcsövet (csugorcsöveket) szoktam ráhúzni, amíg el nem érem a megfelelő átmérőt. Jelen esetben kétféle átmérőt szereznék be? D=4mm és D=6mm.
Egyébként az FBS sem rossz gondolat, csak akkor minek a tömszelence? Egyébként az FBS sok műanyaghoz nem ragad (mint ahogy sok más ragasztó sem).
 
Ha bepötyögöt, egy keresőbe hogy "tömszelence", akkor kidobja, hogy a kereskedelemben beszerezhető legkisebb méret a pg9. Ez 4-8 átmérőjű kábelhez való.
Ha nincs kéznél megfelelő átmérőjű tömszelence, de a feladatot meg kell oldani, akkor zsugorcsövet (csugorcsöveket) szoktam ráhúzni, amíg el nem érem a megfelelő átmérőt. Jelen esetben kétféle átmérőt szereznék be? D=4mm és D=6mm.
Egyébként az FBS sem rossz gondolat, csak akkor minek a tömszelence? Egyébként az FBS sok műanyaghoz nem ragad (mint ahogy sok más ragasztó sem).
Szia!Már szereztem a hétvégén tömszelencét össze is raktam csak még nem volt időm tovább foglalkozni a szűrővel.
M16-os ami 2.5-8mm ig tud kábelt befogadni tehát elvileg jó lesz.
 
Sziasztok!
Egy kis update, sajnos a szűrő így már nem lesz méltó a topik nevéhez mert lecseréltem a szűrőházat 110-es PVC csőre mert az akvárium alatt a hidrosztatikai nyomás miatt felpúposodott a teteje. Cserébe viszont szerintem szűrő viszonylatok között egy elég mutatós darabot sikerült létrehoznom. Íme egy pár kép:
72950729517295272953
 
Sziasztok!
Egy kis update, sajnos a szűrő így már nem lesz méltó a topik nevéhez mert lecseréltem a szűrőházat 110-es PVC csőre mert az akvárium alatt a hidrosztatikai nyomás miatt felpúposodott a teteje. Cserébe viszont szerintem szűrő viszonylatok között egy elég mutatós darabot sikerült létrehoznom. Íme egy pár kép:
View attachment 72950View attachment 72951View attachment 72952View attachment 72953
Szia!
A tetejét is leragasztottad vagy mitől nem ereszt?
 
Szia!
A tetejét is leragasztottad vagy mitől nem ereszt?


Szia!
A csatlakozásoknak és a tömszelencének direkt csak akkora lyukat fúrtam hogy nehezen lehessen belenyomni valamint biztos ami biztos körberagasztottam fbs-sel a csatlakozóknál is meg a szűrőház aljára a kupakot is azzal ragasztottam össze.A felső narancssárga kupakot meg a gyári tömítés rögzíti, ami olyan erős hogy alig tudtam szétválasztani a teszt után. Ja és még egy fontos dolog, a tömszelence ugyan elég jól összeszorítja a kábelt de nem éreztem elég passzentosnak , ezért biztos ami biztos infúziós szerelék tű felőli oldalán egy nagyon puha gumi darabbal van a cső összetoldva ezt húztam rá a kábelre, és úgy szorítottam bele a tömszelencébe.
7305373054
 
Szia!
A csatlakozásoknak és a tömszelencének direkt csak akkora lyukat fúrtam hogy nehezen lehessen belenyomni valamint biztos ami biztos körberagasztottam fbs-sel a csatlakozóknál is meg a szűrőház aljára a kupakot is azzal ragasztottam össze.A felső narancssárga kupakot meg a gyári tömítés rögzíti, ami olyan erős hogy alig tudtam szétválasztani a teszt után. Ja és még egy fontos dolog, a tömszelence ugyan elég jól összeszorítja a kábelt de nem éreztem elég passzentosnak , ezért biztos ami biztos infúziós szerelék tű felőli oldalán egy nagyon puha gumi darabbal van a cső összetoldva ezt húztam rá a kábelre, és úgy szorítottam bele a tömszelencébe.
View attachment 73053View attachment 73054
Ezzel fogsz te még bajlódni.:) Majd írd le a élményeidet mikor tisztítod.:);) Én ismerem, de hogy mások is tudják. Ha ilyet csinálnék, a dugót nagyon gyorsan elfelejteném.;)
 
Az a baj hogy a Gogli nem dob ki ami a cső végére lehet tenni,csak ilyet dob ki, de lehet kapni. Én ilyenbe gondolkodnék, amit itt bekarikáztam, ami könnyen kitekerhető:
 

Attachments

  • tisztítóidom1.jpg
    tisztítóidom1.jpg
    110.4 KB · Megtekintések: 19
Számítsál ara, hogy a szűrő takarításkor (hogy kiszedjed a dugót), a következő szerszámokra lesz szükséged: pajszer, kombinált fogó, stb., vagy bármilyen feszítő eszköz, és ronggyá fogod törni a dugó peremit.:) És miután, ezt esetleg eljátszod 1-2x, a következőt, csak összetörve tudod kiszedni, mert utána már nem lesz mit feszíteni.:) A másik lehetőség, hogy gyorsan megunnod.:) Ezért írtam hogy készülj fel tartalék dugóval.
 
Back
Oldal tetejére