• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sushi 122L v2

Múlt heti pumpa emelesre vagy más miatt de megjelentek erősebben az algák az üvegen és a leveleken. Visszatérek a korábbi, bevalt adagra. Káliumot még nem tudtam mérni, majd beszerzem a levelek lyukadasa miatt. Akva pucolas, vízcsere ok, többlet GH plus belerakva,ok. Másik, hogy borzasztó pazarló az RO készülék a mosogató alatt. Gyári csatorna bekötést kiszedtem, felhoztam a kis csövet a mosogatóhoz felülről és folyamatosan tölti az oda rakott vizes vödröket . Ahogy nézem kb 1.5liter RO tiszta víz kivétel után telik meg 10liter vödör "piszkos" vízzel. Viszem kifelé a teraszon lévő víz gyűjtőmbe. Virág locsolashoz jó az. Óriási pazarlás, eddig mind csurgott be a csatornába.
Most kiszedtem az akváriumbol kb 40 litert, azt kivittem, szeretik a növények, plusz az új 40L RO mellett közben keletkezett 40*8= 320L víz is. Kár volt érte eddig.
 
Múlt heti pumpa emelesre vagy más miatt de megjelentek erősebben az algák az üvegen és a leveleken. Visszatérek a korábbi, bevalt adagra. Káliumot még nem tudtam mérni, majd beszerzem a levelek lyukadasa miatt. Akva pucolas, vízcsere ok, többlet GH plus belerakva,ok. Másik, hogy borzasztó pazarló az RO készülék a mosogató alatt. Gyári csatorna bekötést kiszedtem, felhoztam a kis csövet a mosogatóhoz felülről és folyamatosan tölti az oda rakott vizes vödröket . Ahogy nézem kb 1.5liter RO tiszta víz kivétel után telik meg 10liter vödör "piszkos" vízzel. Viszem kifelé a teraszon lévő víz gyűjtőmbe. Virág locsolashoz jó az. Óriási pazarlás, eddig mind csurgott be a csatornába.
Most kiszedtem az akváriumbol kb 40 litert, azt kivittem, szeretik a növények, plusz az új 40L RO mellett közben keletkezett 40*8= 320L víz is. Kár volt érte eddig.
1,5:10 elég rossz arány. Van nyomás a hálózati vízben? Lehet, hogy egy nyomásfokozó pumpa javítana rajta. Nekem pumpa nélkül 1 : 2.6 az arányom. Az már elfogadhatóbb. 🙂
 
1,5:10 elég rossz arány. Van nyomás a hálózati vízben? Lehet, hogy egy nyomásfokozó pumpa javítana rajta. Nekem pumpa nélkül 1 : 2.6 az arányom. Az már elfogadhatóbb. 🙂
Rendes nyomás van a hálózatban. Sőt, a kifolyó ágban ellenőriztem, az RO henger végén beleszereltem, nem hagytam ki anno az ún. nyomás fokozó, keresztmetszet szűkítőt is, nem hiányzik. Nem hagyott nyugodni a dolog, hogy lehet rosszul mértem volna tegnap este? kora reggel felkeltem, kiengedtem 5Liter RO vizet és elkezdtem külön gyűjteni és mérni mennyi jön a másik ágból. (A teraszon lévő víz gyűjtőmbe már nem tudtam tenni mert az csurig megtelt este az akvárium vizcserekor) na szóval, 45liter víz lett a vége. Tehát 1:9. . Lehet szűkítenem kéne valahogy a kifolyó cső végét is, hátha akkor nagyobb lenne a nyomás a RO membránban és akkor talán többet eresztene át? BWT-t majd megkérdezem napközben telefonon, az ő rendszerük.
 

Attachments

  • Screenshot_20210608-063802.png
    Screenshot_20210608-063802.png
    414.3 KB · Megtekintések: 71
Rendes nyomás van a hálózatban. Sőt, a kifolyó ágban ellenőriztem, az RO henger végén beleszereltem, nem hagytam ki anno az ún. nyomás fokozó, keresztmetszet szűkítőt is, nem hiányzik. Nem hagyott nyugodni a dolog, hogy lehet rosszul mértem volna tegnap este? kora reggel felkeltem, kiengedtem 5Liter RO vizet és elkezdtem külön gyűjteni és mérni mennyi jön a másik ágból. (A teraszon lévő víz gyűjtőmbe már nem tudtam tenni mert az csurig megtelt este az akvárium vizcserekor) na szóval, 45liter víz lett a vége. Tehát 1:9. . Lehet szűkítenem kéne valahogy a kifolyó cső végét is, hátha akkor nagyobb lenne a nyomás a RO membránban és akkor talán többet eresztene át? BWT-t majd megkérdezem napközben telefonon, az ő rendszerük.
Én a GA-s RO-t használom. 3,5-4 bar nyomás van a hálózati vízben nálam. Gondolkoztam már a nyomásfokozón, hogy a szűrő kimaxolódjon 6 bar nyomáson, mert asszem @Bálint Nagy RO-ja megközelíti az 1:1-et. (mondjuk nem annyira kemény a vize mint nekem - Bakonykarszt)
 
Én ezt:


és ezt használom:


a képen nem az a nyomásfokozó van @viktorlantos
 
Én a GA-s RO-t használom. 3,5-4 bar nyomás van a hálózati vízben nálam. Gondolkoztam már a nyomásfokozón, hogy a szűrő kimaxolódjon 6 bar nyomáson, mert asszem @Bálint Nagy RO-ja megközelíti az 1:1-et. (mondjuk nem annyira kemény a vize mint nekem - Bakonykarszt)
Köszi, én ezt szereltem be fél éve. A forgalmazónak írtam emailt mert látom van már olyan változata akiben nyomás fokozó is van, talán tudok venni külön hozzá. Akkor amikor rendeltem nem volt a honlapján vagy nem láttam olyant.
 

Attachments

  • Screenshot_20210608-111243.png
    Screenshot_20210608-111243.png
    244.6 KB · Megtekintések: 23
  • _vyr_560_-Ecosoft-5-Stage-forditott-ozmózis-viztisztitó-berendezes---MO550ECOST.jpg
    _vyr_560_-Ecosoft-5-Stage-forditott-ozmózis-viztisztitó-berendezes---MO550ECOST.jpg
    116.2 KB · Megtekintések: 20
M

Membrán mekkora benne?
190L/nap a membrán. Közben tudtam egyeztetni a forgalmazóval, küldenek egy alkatrész ajánlatot a gyári nyomásfokozó rendelhető hozzá és állítólag akkor jobb hatásfok lesz. Ha megérkezik és beszerelem akkor tesztelem és megirom majd mindenképp mennyit jelent. Kíváncsian várom.
 

Attachments

  • Screenshot_20210608-155323.png
    Screenshot_20210608-155323.png
    144.4 KB · Megtekintések: 22
190L/nap a membrán. Közben tudtam egyeztetni a forgalmazóval, küldenek egy alkatrész ajánlatot a gyári nyomásfokozó rendelhető hozzá és állítólag akkor jobb hatásfok lesz. Ha megérkezik és beszerelem akkor tesztelem és megirom majd mindenképp mennyit jelent. Kíváncsian várom.
Nagyobb membrán is kell bele. Ez nagyon kicsi. Nyomásfokozó pumpával a lehető legnagyobb kell ami belemegy.
 
Aramlasszabalyzo van a rossz viz agon? Meg az 5/45 liter mennyi ido alatt jott le, idotartamot ha jol latom sehol sem irtal. Max teljesitmennyel ennek a membrannak kb 7 liter/ora a kapacitasa.
Amikor az 5Liter RO-t reggel kivettem, kb egy óra múlva állt el a vízcsurgás az 50GPD-s membránnal. Közben megjött az email válasz, vannak alkatrészenként összerakható megoldások, de a gyártó BWT-nek van komplett nyomásfokozó szettje is, így azt megrendelem most. Az 7bart fog nyomni és állítólag 1:2 lesz a végén az arány. majd kidrül pár nap múlva. Nézem, látom van 200GPD-s membrán is ami elvileg beleférne a csőbe, cserélem azt is..-..
 

Attachments

  • screenshot-www.webshop link moderálva-2021.06.09-13_09_04.png
    screenshot-www.webshop link moderálva-2021.06.09-13_09_04.png
    39 KB · Megtekintések: 10
  • screenshot-www.webshop link moderálva-2021.06.09-13_09_17.png
    screenshot-www.webshop link moderálva-2021.06.09-13_09_17.png
    32.6 KB · Megtekintések: 11
  • screenshot-www.webshop link moderálva-2021.06.09-13_28_46.png
    screenshot-www.webshop link moderálva-2021.06.09-13_28_46.png
    25.6 KB · Megtekintések: 40
Négyszer szereltem össze meg szét ezt a vackot különböző kombinációkban. Konklúzió: a nyomásfokozó pumpa nem kapcsol be, mert nincs miért, valószínű jó a vízvezetékben a nyomás. Nem ez volt az oka annak, hogy 1:9 volt a Ro /hulladék víz arány. Rossz tanácsot adott a boltos és megvetette velem ezt a drága pumpát, hogy tuti ez a baj. Hát nem. Holnap vissza kérem a pénzem tőle. Azonban a nagyobb,50 helyett 200 GPD-s RO henger csere és a felesleg kifolyó végén a "szűkítő" csere után 5L RO kivétre 10L mellékviz jut, tehát 1:2 az arány most. Pumpa nélkül. Kétszer is teszteltem. Elég lett volna csak a membrán nagyobbra cserélni. Csak ez volt az oka. Pipa vagyok
 
valószínű jó a vízvezetékben a nyomás.
Vagy rossz a pumpa… Ez olyan okos pumpa, hogy méri a hálózati nyomást? Azért vagyok szkeptikus, mert kicsinek tartom a valószínűségét annak, hogy akkora nyomás legyen a vízcsövekben, mint amit egy nyomásfokozó elő tud állítani.
 
Utoljára módosított:
Vagy rossz a pumpa… Ez olyan okos pumpa, hogy méri a hálózati nyomást? Azért vagyok szkeptikus, mert kicsinek tartom a valószínűségét annak, hogy akkora nyomás legyen a vízcsövekben, mint amit egy nyomásfokozó elő tud állítani.
A pumpa lehet hogy jó. Ha a bemenő víz oldalon a sarokszelepet zártam illetve csak resnyire nyitottam akkor egyértelműen bekapcsolt. Amikor a szelepet teljesen nyitottam kikapcsolt. Gyári adatlapján szerint a bemenő nyomás 2-4.5bar. Ha nálam pl 4.6 akkor hiába, már nem kapcsol be.
 

Attachments

  • Screenshot_20210617-090103.png
    Screenshot_20210617-090103.png
    125.6 KB · Megtekintések: 30
A pumpa lehet hogy jó. Ha a bemenő víz oldalon a sarokszelepet zártam illetve csak resnyire nyitottam akkor egyértelműen bekapcsolt. Amikor a szelepet teljesen nyitottam kikapcsolt. Gyári adatlapján szerint a bemenő nyomás 2-4.5bar. Ha nálam pl 4.6 akkor hiába, már nem kapcsol be.
Nem vagyok technikai ember, csövezéshez-szelepekhet abszolut nem értek. Azt viszont tudom, hogy ez a nagyobb ro membrán 6 bar körül teljesít a legjobban.
 
Jó az új RO henger. Jóval gyorsabban feltölti a tartályt. A heti vízcserekor a növények vágása és a gyep nyirasa megvolt, majd fogtam és kiszedtem a front üveg és oldal üvegekkel párhuzamosan a Montecarlot. Két fagyisdoboz megtelt vele. Meg kivettem az egyik nagy követ. Viszont amit észrevettem, mivel kb 10napja elfogyott az Excel és helyette a korábbi maradék EasyCarbot adagolom, nos a levelek lyukasodasa megszűnt. Más változtatás nem volt.
 

Attachments

  • Screenshot_20210621-192428.png
    Screenshot_20210621-192428.png
    555.3 KB · Megtekintések: 18
A pumpa lehet hogy jó. Ha a bemenő víz oldalon a sarokszelepet zártam illetve csak resnyire nyitottam akkor egyértelműen bekapcsolt. Amikor a szelepet teljesen nyitottam kikapcsolt. Gyári adatlapján szerint a bemenő nyomás 2-4.5bar. Ha nálam pl 4.6 akkor hiába, már nem kapcsol be.
Megnéztem az adatlapot, amit mellékeltél. A bemenő víznyomása nem lehet 4,6 bar felett, a kimenője 7 bar felett lenne, ha bekapcsol(hatna). Halkan jegyzem meg, hogy a hálózati vized bemenő ágát érdemes lenne 3 bar-ra lekorlátozni egy nyomás csökkentő szeleppel. Ez megoldaná a nyomásfokozó pumpád gondját és megvédené az esetlegesen gyengébb kötéseidet a vízvezeték rendszeren. A Vízművek szoktak nyomást növelni impulzusos módon, mert így takarítják a főnyomócsöveket, ez a régebbi vagy gyengébb kötéseket próbára teszi és gyakran ez okoz csőtörést a végfelhasználónak, extraprofitot a vízműnek. (Mifelénk a Bakonykarszt nem igazán ügyfélbarát.)
Nyomás csökkentő szeleppel védekezünk(közvetlen a vízóra után kötve) a váratlan balesetek ellen. Ha 20-30 éves, vagy régebbi a vízvezeték rendszered, kimondottan ajánlott a nyomáscsökkentő szelep.
 
Megnéztem az adatlapot, amit mellékeltél. A bemenő víznyomása nem lehet 4,6 bar felett, a kimenője 7 bar felett lenne, ha bekapcsol(hatna). Halkan jegyzem meg, hogy a hálózati vized bemenő ágát érdemes lenne 3 bar-ra lekorlátozni egy nyomás csökkentő szeleppel. Ez megoldaná a nyomásfokozó pumpád gondját és megvédené az esetlegesen gyengébb kötéseidet a vízvezeték rendszeren. A Vízművek szoktak nyomást növelni impulzusos módon, mert így takarítják a főnyomócsöveket, ez a régebbi vagy gyengébb kötéseket próbára teszi és gyakran ez okoz csőtörést a végfelhasználónak, extraprofitot a vízműnek. (Mifelénk a Bakonykarszt nem igazán ügyfélbarát.)
Nyomás csökkentő szeleppel védekezünk(közvetlen a vízóra után kötve) a váratlan balesetek ellen. Ha 20-30 éves, vagy régebbi a vízvezeték rendszered, kimondottan ajánlott a nyomáscsökkentő szelep.
Mindig tanul valamit az ember. 👍
 
Back
Oldal tetejére