• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sushi 122L v2

Kh5. És a GH? A tds260 nekem azt is mondatná így, hogy szikes a víz, közepes felgyülemlett táppal, vagy nem szikes, de táp nagyon kevés. Kellene a GH érték, mert az akvában mért tds beleveszi az összes oldott fémet az értékeibe. A talaj nem biztos, hogy csak a foszfátot nyeli, lágyítani is szokott, nem?
Megvan a GH mérés, GH= 10.
 
Az arány jó, én azt mondom a kő emeli a tds-t, szerintem ne foglalkozz vele.
Oké, köszi. Örülök nagyon, öt hetes az akváriumom és lehet sikerült esetleg mindent tűréshatáron belül tartani. Nincs alga. koppkoppkopp. Mindenki vidám. 120ra visszasózott RO vízcsere, viszont csak TDS190-re ment le. Jövő héten még magasabban lesz, majd kiderül. Egy hétig mostantól csak nézni fogom és etetni, nem méregetek semmit.
 
Oké, köszi. Örülök nagyon, öt hetes az akváriumom és lehet sikerült esetleg mindent tűréshatáron belül tartani. Nincs alga. koppkoppkopp. Mindenki vidám. 120ra visszasózott RO vízcsere, viszont csak TDS190-re ment le. Jövő héten még magasabban lesz, majd kiderül. Egy hétig mostantól csak nézni fogom és etetni, nem méregetek semmit.
Egyébként én simán beleszámolnám a kövek tulajdonságát vissza sózáskor...
 
Egyébként én simán beleszámolnám a kövek tulajdonságát vissza sózáskor...
Oké, kipróbálhatom jövő héten sima RO vízzel. Viszont van egy olyan érzésem, hogy a megfelelő GK/KH arányban lehet az is segített, hogy a GH/KH emelő porral sóztam vissza a RO vizet. Ha esetleg nem sózom fel semmivel, csak a kb 10-20 TDS értékű vízet beleöntöm a mondjuk TDS 260 akváriumba, akkor 50% vízcserekor kb TDS 130 lesz elvileg? De ekkor mi történik a GH/KH-vaL? Akkor azok elvileg lecsökkennek szintén, arányukat meg nem tudom. Hmmm... Egy próbát megér.
 
Oké, kipróbálhatom jövő héten sima RO vízzel. Viszont van egy olyan érzésem, hogy a megfelelő GK/KH arányban lehet az is segített, hogy a GH/KH emelő porral sóztam vissza a RO vizet. Ha esetleg nem sózom fel semmivel, csak a kb 10-20 TDS értékű vízet beleöntöm a mondjuk TDS 260 akváriumba, akkor 50% vízcserekor kb TDS 130 lesz elvileg? De ekkor mi történik a GH/KH-vaL? Akkor azok elvileg lecsökkennek szintén, arányukat meg nem tudom. Hmmm... Egy próbát megér.
Nekem nincs kő az akváriumomban, ami keményít, így én az akváriumban sózok vissza 120 tds-re. A lágyítást fokozatosan végezd inkább...
 
Nekem nincs kő az akváriumomban, ami keményít, így én az akváriumban sózok vissza 120 tds-re. A lágyítást fokozatosan végezd inkább...
igen, rendben. nem telibe adom be és nem is 120, beállítom 60-ra és próba úgy a jövő héten.
 
De ekkor mi történik a GH/KH-vaL? Akkor azok elvileg lecsökkennek szintén, arányukat meg nem tudom. Hmmm... Egy próbát megér.
Tekintsük a RO-t nullássnak(elméletben). Ha azzal hígítasz, akkor a meglévő mindennemű oldott anyag koncentrációja csökken, de mivel nem teszel bele mást, úgy az aránya nem változik. 10Gh 5Kh helyett kapsz 5Gh 2,5Kh értéket, ha 50%-os cserét csinálsz.
 
Nekem nincs kő az akváriumomban, ami keményít, így én az akváriumban sózok vissza 120 tds-re. A lágyítást fokozatosan végezd inkább...
Nekem a 80asban volt kb hasonló a szitu. 20 literenként cseréltem bele a tiszta RO vizet. Szép fokozatosan lágyult, de nem olyan arányban, amit vártam volna, hiszen a talajt is átitatja a korábbi kemény víz, ami egy ideig folyamatosan visszakeményíti a vizet. Nekem volt vagy 2 hónap mire beállt. De legalább fokozatos volt. Csak lávakő és fa volt/van az üvegben, tehát nem kövek keményítették vissza.
 
Hamar elszaladt megint egy hét. Nem méregettem most, sima vízcsere csak mulm szívással. Beköltözött 3 Koi vitorlás kölyök. Növények megint front üvegig érnek. Co diffuzor GA tisztítóval olyan lett, mintha új lenne. Eheim skimre is idő automatát tettem napi 3*30 percet megy.
 

Attachments

  • Screenshot_20210422-211820.png
    Screenshot_20210422-211820.png
    784.8 KB · Megtekintések: 45
Hamar elszaladt megint egy hét. Nem méregettem most, sima vízcsere csak mulm szívással. Beköltözött 3 Koi vitorlás kölyök. Növények megint front üvegig érnek. Co diffuzor GA tisztítóval olyan lett, mintha új lenne. Eheim skimre is idő automatát tettem napi 3*30 percet megy.
Szuper! 👍
2 észrevételem lenne; a bal hátsó részre is ültetnék valami kevésbé fényigényes alacsony növényt, hogy a tükröződés ne legyen olyan kopár, valamint a kövek még csak minimálisan zöldek, most még könnyen vissza lehetne szorítani/kordában lehetne tartani az algát rajtuk egy kis elektromos fogkefézéssel, később gondban leszel vele! ;)
 
Szuper! 👍
2 észrevételem lenne; a bal hátsó részre is ültetnék valami kevésbé fényigényes alacsony növényt, hogy a tükröződés ne legyen olyan kopár, valamint a kövek még csak minimálisan zöldek, most még könnyen vissza lehetne szorítani/kordában lehetne tartani az algát rajtuk egy kis elektromos fogkefézéssel, később gondban leszel vele! ;)
Köszi, van is jobb hátul olyan amit át tudnék tenni, nem is látszik most. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan nőnek a háttér növények. De a MonteCarlo is vastagodott. Azt mikor szoktátok nyírni? Kell majd nyírni? Sima fogkefével próbáltam, nem ért semmit a sziklán.
 
Két hete mértem utoljára, ma: TDS 217, KH 5, GH 8, PH 6.8, No2 0,01, No3 15. Mivel múlt héten nem sóztam vissza GH/KH-val az RO vizet amit visszatöltöttem, így ugyan a TDS lejjebb van, de az arány múltkor 5/10 volt, most meg 5/8 lett, többi ugyanaz. Holnap vízcsere, csöveket is pucolgatom majd és megint növény nyírás, brutál, megint a frontüvegig érnek. Egyébként ettől függetlenül arra gondoltam, hogy a szűrőben a felső kosárban lévő Substrate-ot lecserélem Matrixra, mert olvastam annak kb.10szer nagyobb a felülete, az meg ugye sose árt.
 

Attachments

  • Seachem-Matrix-Vs-Eheim-Substrat-Pro-JBL-MicroMec.jpg
    Seachem-Matrix-Vs-Eheim-Substrat-Pro-JBL-MicroMec.jpg
    19.6 KB · Megtekintések: 24
Back
Oldal tetejére