• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sushi 122L v2

Két napja növényeket visszavágtam, kb 40% RO vízcsere, egy kis GH/KH plus hozzáadással. Anubiason megjelent a szőr alga és zöld pont alga Nem vészes még. A Skimmert, pót levegőztetőt kikapcsoltam, Eheim áramlást csappal lejjebb vettem. Kövek kicsit zöldülni kezdtek. Fényt visszavettem 7 órára. GA mikró,makro 3-3 pumpa, Excel 2ml naponta változatlanul. TDS 217. JBL cseppteszt megvan, ma reggeli mérés: PH 6.5, KH 3, Fe 0.1, No2 0.01, No3 na ez érdekes csak 5-öt mutat.
Az Easylife 6in1 csíkot is betettem kiváncsiságból a vízbe, PH sárgászöld 6.5, oké, TC 0 oké, No2 0 oké, No3 viszont kb 40-et mutat (jelentős eltérés a cseppteszthez képest). GH értelmezhetetlen, 25-150 között bármi lehet, KH értelmezhetetlen 0-40 között bármi lehet a szín alapján.
Először kaptak ubit desszertnek, Otok és Amanok boldogan falatoztak róla.
A foszfát szintet nem mérted? Az is fontos makro elem, ha sok, nem jó, ha túl kevés, nem jó...
 
Felfúrtam a lyukakat egy mérettel nagyobbra seperc alatt. Flow újra rákapcsolva
Ne sokat bővíts a furatokon, mert könnyen át lehet esni a ló túloldalára és nagyon gyenge lesz az áramlásod fojtás nélkül is.
A mártogatós tesztek nagyon pontatlanok, érdemes lenne befektetni csepptesztekbe, legalább a tápozás ellenőrzéséhez vas, nitrát és foszfát tesztet.
 
Nem vagy szívbajos, ha vízben csináltad. Én félteném az akkus csavarozóm, illetve aggódnék a műanyag forgács bekerülése miatt, ami zavaró látvány.
Víz felett csináltam, másik tenyerembe ment a forgács, nem a vízbe. A fotózáskor csúszott csak be a vízbe kicsit a fúró feje, nem volt gond.
 
Ne sokat bővíts a furatokon, mert könnyen át lehet esni a ló túloldalára és nagyon gyenge lesz az áramlásod fojtás nélkül is.
A mártogatós tesztek nagyon pontatlanok, érdemes lenne befektetni csepptesztekbe, legalább a tápozás ellenőrzéséhez vas, nitrát és foszfát tesztet.
oké, köszi a tanácsot, beszerzem lehet már kedden.
 
A foszfát szintet nem mérted? Az is fontos makro elem, ha sok, nem jó, ha túl kevés, nem jó...
Beszereztem volna, ha lett volna, de csak hűlt helye volt sajnos a polcon. Ha már ott voltam vettem sziámi algázóból négyet ami meg korábban nem volt amikor kerestem, de most viszont volt. Semmi gond, legközelebb sem felejtem el megkérdezni a plusz csepptesztet a meglévő szetthez. Sose jövök el a GA boltból üres kézzel.
 
Nitrát benne van
Ez már csak ilyen 🤭🤭
Én ezt a három szintet mérem: nitrát, foszfát, vas. Ezek szintjéből illetve arányából azért látni, ha esetleg nagy a baj.
Nitrát benne van a JBL tesztcsomagban szerencsére, foszfát és vas beszerzem ahogy tudom. Igen, meg kéne nézni azokat is. Továbbra is 3/3 pumpa és 2ml Excel megy bele reggelente. Sajnos megjelent a BBA a CO2 alatti MonteCarlo tetején és a skimmer előtti fűszálakon és még pár helyen az alsó régióban. Skimmert most kikapcsoltam. És beindítottam az Eheim levegő porlasztót az esőztető fej alatt kis bubiszámmal. Co2 beoldást jobb első sarok felé elhúztam amennyire bírtam. Így most bal fent rövid olalon végig esőztető kifolyás, bal hátul lent beszívás, bal középen oxigén pötyög, jobb elöl CO2 bubizik, jobb hátul skimmer pihen, (ha kell bekapcsolom újra). Co2 bubiszámon emeltem.
Szerintetek a fluktuáló Co2-re jó megoldás lenne, ha fixen bekapcsolva hagynám éjjel is? Kicsit lejjebb venném, de konstans menne. Ezen morfondírozok. Este nagytakarítás lesz fogkefével
 

Attachments

  • Screenshot_20210407-164751.jpg
    Screenshot_20210407-164751.jpg
    338.8 KB · Megtekintések: 41
  • Screenshot_20210407-163918.jpg
    Screenshot_20210407-163918.jpg
    300 KB · Megtekintések: 31
  • Screenshot_20210407-164023.jpg
    Screenshot_20210407-164023.jpg
    176.7 KB · Megtekintések: 45
Szerintetek a fluktuáló Co2-re jó megoldás lenne, ha fixen bekapcsolva hagynám éjjel is?
Az elgondolás jó, azt nem tudom, szükséges-e egész éjszaka. Én villany lekapcsolás után levegőztetek 45 percet minden nap.
Nappal, amikor megy a CO2, szerintem nincs értelme, csak kihajtod vele a gázt.
 
A fotón az esőztető alatt van a difi. Szerintem nem jó, a képen is látszik, hogy túl hamar a víz felszinéhez érnek a bubik.
 
A fotón az esőztető alatt van a difi. Szerintem nem jó, a képen is látszik, hogy túl hamar a víz felszinéhez érnek a bubik.sőztető alatt a levegő van, a

A fotón az esőztető alatt van a difi. Szerintem nem jó, a képen is látszik, hogy túl hamar a víz felszinéhez érnek a bubik.
Baloldalt a levegő van, jobboldalt a Co. Épp most kapcsolt ki. Na kicsit pucoltam előbb , 50% víz csere 120TDSre visszasózva. Co2 automatát megprobaljam beállítani, hogy esetleg éjjel is kapcsoljon be 1-2 órára. Majd szünet majd újra? Az milyen lenne? Nektek folyamatos vagy szakaszos a co2 beoldas? Holnap veszek még egy időzítőt és rarakom a levegőt is, hogy az nappal ne menjen csak este. Köszönök minden választ, sokat jelent. Üdv
 

Attachments

  • Screenshot_20210407-200801.png
    Screenshot_20210407-200801.png
    786.6 KB · Megtekintések: 52
Baloldalt a levegő van, jobboldalt a Co. Épp most kapcsolt ki. Na kicsit pucoltam előbb , 50% víz csere 120TDSre visszasózva. Co2 automatát megprobaljam beállítani, hogy esetleg éjjel is kapcsoljon be 1-2 órára. Majd szünet majd újra? Az milyen lenne? Nektek folyamatos vagy szakaszos a co2 beoldas? Holnap veszek még egy időzítőt és rarakom a levegőt is, hogy az nappal ne menjen csak este. Köszönök minden választ, sokat jelent. Üdv
Nekem a CO2 megy 11:00-19:00ig, a világítás 13:00-20:00ig, levegő 20:00-20:45ig.
Éjszakára szerintem ne oldj be gázt...
 
Nekem a CO2 megy 11:00-19:00ig, a világítás 13:00-20:00ig, levegő 20:00-20:45ig.
Éjszakára szerintem ne oldj be gázt...
Nappaliban tükröződő fény érheti sajnos, szerencsére direkt fény nem. Szerdától alábbi beállítással megy: CO2 7-8 és 12-20, világítás 14-21. Skimmert és levegőt 21-21.30 ra tettem. Külső szűrőn a csapot kb 3/4-ed állásba tettem, esőztető lyukak meg felfúrva nagyobbra. Szerdán kivettem a fertőzött utolsó Anubiast, nem tudom miért, de azon kezdődött és az volt a legdurvább és levagdostam a többiről a szőrös leveleket már ahol volt. Ma szombaton még tiszták, nem jelent meg új vagy még nem látom. Növények piszkosul nőnek, amelyiket nem nyakaztam le múlt héten az elfordult és a vízfelszín alatt már a frontüvegig elér. Tápot próbálom 4-4pumpa+2ml Excel.
Halak: sziámi algázó nagyon békés, szépen csapatban mozognak mindig, nem bánt senkit. Molli szemtelen, folyamatosan megenne mindent mindenki elől. Neonok délután elbújnak, csak akkor aktívak mikor nincs lámpafény. Guppikból születtek kicsik, gyerekek örülnek neki. RC-k szorgoskodnak rendületlenül, Amanok is, de azok mozgékonyabban, meg lopják a kaját etetéskor, képesek kikapni a halak szája elől is és elvinni valahova. Talajlakóknak beadobott, lesüllyedő kaját is mind azonnal elviszik, fürgébbek, gyorsabbak, mint az RC-k. Oto-k alapban békések, de mikor a molli el akarja venni a talajra leesőt a rákok elől akkor van oto amelyik nekiront és ráharap a molli oldalára, szinte rodeo lesz olyankor, mert nem ereszti, miközben a többi oto eszik. Aztán jön a nagy amano és mint a lovasság beront az Otok közé és elmarkolja az egészet. Vannak jelenetek reggelente :)
 
Mire ma hazaértem feleségem és kisfiam levágták a növényeket. Örülök is meg nem is. Na mindegy, víz csepptesztet megcsináltam. TDS260, Fe 0.2, Po4 0.05, No3 15, No2 0.01, Ph 6.8, KH 5.
Hmmm...Po4 hova menjen? szerintetek a GA tápot emeljem vagy adják hozzá plusz foszfort? Az Fe oké lehet vagy azt is adjak?
 

Attachments

  • Screenshot_20210413-195036.png
    Screenshot_20210413-195036.png
    755.9 KB · Megtekintések: 48
Mire ma hazaértem feleségem és kisfiam levágták a növényeket. Örülök is meg nem is. Na mindegy, víz csepptesztet megcsináltam. TDS260, Fe 0.2, Po4 0.05, No3 15, No2 0.01, Ph 6.8, KH 5.
Hmmm...Po4 hova menjen? szerintetek a GA tápot emeljem vagy adják hozzá plusz foszfort? Az Fe oké lehet vagy azt is adjak?
A vas rendben van, egy kis foszfát mehetne pluszba. 15 nitrátnál szerintem 0.7-1 foszfát ideális.
 
A vas rendben van, egy kis foszfát mehetne pluszba. 15 nitrátnál szerintem 0.7-1 foszfát ideális.
Kh5. És a GH? A tds260 nekem azt is mondatná így, hogy szikes a víz, közepes felgyülemlett táppal, vagy nem szikes, de táp nagyon kevés. Kellene a GH érték, mert az akvában mért tds beleveszi az összes oldott fémet az értékeibe. A talaj nem biztos, hogy csak a foszfátot nyeli, lágyítani is szokott, nem?
 
Kh5. És a GH? A tds260 nekem azt is mondatná így, hogy szikes a víz, közepes felgyülemlett táppal, vagy nem szikes, de táp nagyon kevés. Kellene a GH érték, mert az akvában mért tds beleveszi az összes oldott fémet az értékeibe. A talaj nem biztos, hogy csak a foszfátot nyeli, lágyítani is szokott, nem?
Köszönöm a válaszokat, francba, megint elfelejtettem, valamit, nincs GH csepp. (Helyette viszont van új csipeszem.) Na holnap lesz GH is és mérek még vízcsere előtt. 50% RO vizet TDS120-ra visszasózva tettem bele múlt hét szerdán, régivel keveredett kb 160-ra. 6 nap után most 260-on van már. Holnap lesz a heti vízcsere megint. GH-t mérek aztán kérdezek. Köszi mindenkinek.
 
Back
Oldal tetejére