• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sushi 122L v2

Sushi

Főkertész
Az előző régi 60Literes nappalin belüli áthelyezése helyett nagy levegőt vettem és márc.5, boldogan hazavittem az új üveget a GA-ból,úgy döntötem inkább építek egy szebb, új akváriumot és abba helyezem majd át a halakat.
Szélesség maradt 60cm, de ez már 45cm mély és 45cm magas, 8mm üveg, így 122Literes. Bútorra helyezése előtt teherbíró fali fém konzolokat (3db) rögzítettem a főfalra és konyhai tömör tölgyfa munkalapot vágtam méretre, melyet így egyrészt tart a fali konzol és maga a bútor is, a terhelés megoszlik. Rögzítés előtt a fát lekezeltem minden oldalán és élein tölgyfa vékonylazúrral. Másnap erre került a JBL aquapad alátét szivacs és az üveg. Mindjárt 7 éves kisfiam lelkes segítségével elterítettük a 2,5L Tropica Substrate táptalajt, majd 2x9L ADA Amazonia v2 általános talajt de csak egy zacskó tápkapszula szétszórással. Másik zacsi tartaléknak elrakva. Majd elkezdtünk játszani a kövekkel és behelyeztük mindet amit a GA-ból hoztam. Érdekes, amikor vettem, olyan soknak tűnt, de simán elnyelte. Behelyeztünk négy csésze zselés növényt, több részre bontva, lemosva és a kisebb működő aksiből pár Anubiast kivettem lepucoltam csap alatt amennyire bírtam a leveleit és azokat is beraktuk. Kevés. Elsőre ennyi csak.
Lassú RO víz feltöltés kezdődött, lapostányért tettem az aljára. Félretett RO víz persze kevés lett. Konyhapultban van az Ecostage5, annak tartálya is kiürült, lassan folyt tovább. Csapvízzel keverve folytattuk. Végére TDS 140. Talaj szuper, nem mosódott ki belőle szinte semmi. Szűrőt a másikról levettem, átszereltem, az előszűrő szivacsot tisztítottam csak, többi jóbacit bennehagytam. (Előző kisebb aksira visszakerült a gyári Diversa fedlap és belső Eheim szűrő, alapállapot.)
Itt most Eheim 2371 22C-re állítva, nagynyomású CO2-t átszereltem, elindítottam, mindent pult alatt igyekeztem elhelyezni a meglévő bútor mellé saját gyártású szekrénybe. Világításnak most egy Twinstar III-60B lett áthelyezve, 1750lumen, kap majd még egyet, ahogy több növény lesz benne.
Green Aqua Micro és makrot elkezdtem, 3-3 pumpa/nap, Seachem Stability 3 kupak első nap, és első héten most naponta 1,5kupak.
További növényeken még agyalok, hátsó emelt részen még semmi nincs, szívesen veszek minden tanácsot, ötletet tőletek.
Célként olyan akváriumot szeretnék építeni, amit viszonylag könnyen karban tudok tartani, tehát odaférjek minden üvegfelülethez és ne alakuljanak ki olyan zugok, ahol felgyülemlik a mulm.
 
Tegnap építkezésről hazafelé menet bekanyarodtam a GA-ba, szerencsére a wuhani influenza nem terítette le őket se és nyitva voltak, így boldogan mentem be növényeket venni. Sok segítséget és tanácsot kaptam megint :) THX
Meg egy kis Eheim skimmert a felszín tisztításra. Meg egy plusz lámpát.

Bekerült a Seiryu kő mögé meg elé a Ludwigia, Cyperus, Hygrophilia, Pogostemon kicsi előre, nagyobb meg hátra. Este 50% vízcsere és kisfiammal beültettük a kertet. RO vízem megint kifogyott, csapvízzel pótoltam az utolsó 10 litert. Most ilyen.
Hátsó üveg mögé keresek valami sötét felületet majd.
 

Attachments

  • DSC_1334.JPG
    DSC_1334.JPG
    464.9 KB · Megtekintések: 114
  • DSC_1333.JPG
    DSC_1333.JPG
    296.4 KB · Megtekintések: 97
  • DSC_1335.JPG
    DSC_1335.JPG
    337.1 KB · Megtekintések: 121
Az új akvárium jobb első, alsó sarkánál van három kis, tűfejnyi buborék a ragasztásban, remélem így marad. (A talaj előtti fehérek buborékok csak az üveg belső felén.)
 

Attachments

  • DSC_1323.JPG
    DSC_1323.JPG
    135.3 KB · Megtekintések: 118
Tegnap építkezésről hazafelé menet bekanyarodtam a GA-ba, szerencsére a wuhani influenza nem terítette le őket se és nyitva voltak, így boldogan mentem be növényeket venni. Sok segítséget és tanácsot kaptam megint :) THX
Meg egy kis Eheim skimmert a felszín tisztításra. Meg egy plusz lámpát.

Bekerült a Seiryu kő mögé meg elé a Ludwigia, Cyperus, Hygrophilia, Pogostemon kicsi előre, nagyobb meg hátra. Este 50% vízcsere és kisfiammal beültettük a kertet. RO vízem megint kifogyott, csapvízzel pótoltam az utolsó 10 litert. Most ilyen.
Hátsó üveg mögé keresek valami sötét felületet majd.
Csak egy észrevétel. Anubiast és más rizómával rendelkező növényt ne ültess talajba, mert nem lesz hosszú életű. Ezeket fákra, kövekre szoktuk kötözni...
 
Anubiast és más rizómával rendelkező növényt ne ültess talajba
Pontosabban arra figyelj hogy a rizóma maradjon talaj felett. Ha ügyesen ültetsz, jól fogja érezni magát, és a táptalajodnak is örülni fog!

boldogan mentem be növényeket venni.
Jót tett neki az extra növénymassza, az alga elleni harcban is segíteni fognak!

Hátsó üveg mögé keresek valami sötét felületet majd
Én inkább a fehéret javaslom, a fekete nagyon kevés akvának áll jól!
 
Pontosabban arra figyelj hogy a rizóma maradjon talaj felett. Ha ügyesen ültetsz, jól fogja érezni magát, és a táptalajodnak is örülni fog!


Jót tett neki az extra növénymassza, az alga elleni harcban is segíteni fognak!


Én inkább a fehéret javaslom, a fekete nagyon kevés akvának áll jól!
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Alakítom majd estefelé ...
 
Pontosabban arra figyelj hogy a rizóma maradjon talaj felett. Ha ügyesen ültetsz, jól fogja érezni magát, és a táptalajodnak is örülni fog!


Jót tett neki az extra növénymassza, az alga elleni harcban is segíteni fognak!


Én inkább a fehéret javaslom, a fekete nagyon kevés akvának áll jól!
Az enyémnek szerintem jól áll 🤣 🤣
 
Nálam eleve fal fehér mögötte. Twinstar lámpákra megpróbálok barkácsolni valami alu fényterelőt a jövő héten, mert nagyon tükröződik a vízfelszínről a Ledes fény. Szorgosan dolgoznak a manók
 

Attachments

  • DSC_1365.JPG
    DSC_1365.JPG
    271.3 KB · Megtekintések: 70
  • DSC_1369.JPG
    DSC_1369.JPG
    198.1 KB · Megtekintések: 73
Növények szépen beindultak, már van ami a felszínt elérte és vágnom kell majd hétvégén. Halak, rákok jól vannak. 3 naponta 30-50%víz csere. Napi 3-3pumpa mikro, makro és 2ml Excel. Algamentes még. Co 12-19h között kb 3bubi/mp, világítás 14-20h között ment két Twinstar. Fényt hosszabbitani fogom 14-21re, mert este szeretem nézni.
Tds érték víz csere után kb 120, másnap már 140-150. Easy life 6in1 teszt alacsony GH, KH, PH értékeket mutatott, nulla nitrit, kb30 nitrát. RO víz miatt GH+ adtam neki. Tds felment 180ra, Ph t is vissza kellene tornázni kicsit .. Ez a tesztcsik nem jó nekem, nem tudom, hogy falsot mutat e, főleg mikor kétféle szín is van egy mezőben és nem homogén színeket mutat. Sajnos eljött az idő, venni kell valami biztosabb csepp tesztet.
 

Attachments

  • Screenshot_20210325-194523.png
    Screenshot_20210325-194523.png
    698.4 KB · Megtekintések: 74
Megjelent egy színes csík a talaj középső részén, előlről végigfut, oldalról csak az első harmadban van, hátsó 2/3 adban nincs. Eddig ilyenem nem volt.
 

Attachments

  • Screenshot_20210329-204854.png
    Screenshot_20210329-204854.png
    619.2 KB · Megtekintések: 87
Megnézve a három héttel ezelőtti képeket, amikor beleraktam a kis növényeket, mára kinőtték az akváriumot :) Továbbra is 3 pumpa GA mikró/makró és 2ml Excel megy bele. Fény emelve 8órára.
 

Attachments

  • DSC_1756.JPG
    DSC_1756.JPG
    434 KB · Megtekintések: 61
  • akva 3 het.png
    akva 3 het.png
    {memory} MB · Megtekintések: 54
Utoljára módosított:
Két napja növényeket visszavágtam, kb 40% RO vízcsere, egy kis GH/KH plus hozzáadással. Anubiason megjelent a szőr alga és zöld pont alga Nem vészes még. A Skimmert, pót levegőztetőt kikapcsoltam, Eheim áramlást csappal lejjebb vettem. Kövek kicsit zöldülni kezdtek. Fényt visszavettem 7 órára. GA mikró,makro 3-3 pumpa, Excel 2ml naponta változatlanul. TDS 217. JBL cseppteszt megvan, ma reggeli mérés: PH 6.5, KH 3, Fe 0.1, No2 0.01, No3 na ez érdekes csak 5-öt mutat.
Az Easylife 6in1 csíkot is betettem kiváncsiságból a vízbe, PH sárgászöld 6.5, oké, TC 0 oké, No2 0 oké, No3 viszont kb 40-et mutat (jelentős eltérés a cseppteszthez képest). GH értelmezhetetlen, 25-150 között bármi lehet, KH értelmezhetetlen 0-40 között bármi lehet a szín alapján.
Először kaptak ubit desszertnek, Otok és Amanok boldogan falatoztak róla.
 

Attachments

  • Screenshot_20210404-082115.png
    Screenshot_20210404-082115.png
    491 KB · Megtekintések: 42
  • Screenshot_20210404-082513.png
    Screenshot_20210404-082513.png
    511.9 KB · Megtekintések: 42
Az Easylife 6in1 csíkot is betettem kiváncsiságból a vízbe, PH sárgászöld 6.5, oké, TC 0 oké, No2 0 oké, No3 viszont kb 40-et mutat (jelentős eltérés a cseppteszthez képest). GH értelmezhetetlen, 25-150 között bármi lehet, KH értelmezhetetlen 0-40 között bármi lehet...
Engedd el a csíktesztet. Nekem a Dennerle volt elsőnek. Az se volt jó... Csepptesztnek higgy. 🙂
 
Back
Oldal tetejére