• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunsun

Helló, régi poszt de megnyitom a sort, ma érkezett egy:

SUNSUN HW-603B

3 része lesz ennek a posztnak, ez az első a küllemről szól.
Nekem elég fontos volt hogy pici legyen méretre. Illetve a teljes képhez hozzá tartozik, hogy én ezt növény metszéshez vettem, de ha jól teljesít akkor megy egy 30L nano akvárium alá.

Méretek.
Külön leírom mert a szűrő leírásaiban ezt tévesen adják meg a legtöbb helyen.. vagy az én szemem romlik a mérőszalagokon :) illetve a szűrő hengeres alakú, de a külső felén van a szivattyú is az egyik oldalon.

Átmérő szivattyú nélkül: 165mm
Átmérő + Szivattyú együtt: kb 190mm
(nehéz mérni és a szivattyú is forgatható, a legvékonyabb állapotba forgattam el a szivattyút a csonkon)

Magasság szerelvények nélkül: kb 250mm
Erre jön még rá a csonk és az elzáró: (összesen így) kb 330mm
És erre még rá kell hagyni egy kicsit hogy el lehessen vezetni a csövet: kb 360mm ahol már nem lesz lelapított cső

Tehát szekrény ügyben:
- 185mm x 215mm x 400mm (széles x mély x magas) szekrényben vidáman eltáncolna, de 308mm-be határozottan nem fér be :) (Kép később - ha a határon vagy írj nyugodtan és méricskélek :) ha segít)

Csövek
12/16mmessel érkezett.
Eheim szerű zöld, merevsérgre pedig kicsit túl merev talán, leginkább olyan mint a tetra gyári csövei voltak de amúgy teljesen korrekt.

Egyéb szerelvények:
A beömlő elzáró nekem egy picit vékonykás és ridegnek tűnik. Erre szerintem vigyázni kell, hogy ne törjön el, ne essen le igazán..stb. Viszont nem lötyög, érzésre a tömítések a helyükön vannak, hozza a "picit szorul" érzést, de ha lenne itthon egy nem használt elzáró ami passzol, szerintem cserélném arra, de el fogom merni zárni :)

Ide sorolnám a tetőt is és a rögzítését. A tető kapcsai szerintem nagyon (!) vékonyak.
Amúgy szépen kattan, szerintem erősen is szorít ez a 4 oldalas megoldás, de erre tényleg vigyázni kell, hogy ne törjön el. Ettől a résztől egy picit tartok.
A vödör anyaga is picit vékony, ezt sem tervezem rúgdosni, viszont erre is vigyázni kell az biztos. Amúgy van egy szép tömítése alul, ahol megy tovább a víz a szivattyúhoz. más extrát nem emelnék ki :) egy vödör..

A tető tömítés a henger oldalához tömít, szóval szerintem érdemes vigyázni itt is arra, hogy vízkő..stb ne legyen a szűrő oldalán amikor zárjuk. Talán előny lehet hogy kör alakú, valószínű olcsón cserélhető ha megadja magát.
Hozzá tartozik hogy a piros gumi tömítés felett még lenne hely egy tömítésnek, ami a vödör tetejéhez tömítene, de remélem ilyen barkács megoldásra nem lesz szükség :)

Csepegtető, kifolyó és társai
Ami elsőre fura, hogy összes alkatrész olyan, mintha egy kisebb méretcsaládhoz készült volna. 12mm a külső átmérője pl a csepegtetőnek. Engem ez egyáltalán nem zavar, sőt a nanoban amég nem kap valami szebbet addig még örülök is ennek. Ami kérdőjeles használat előtt, hogy nem-e lesz túl gyors áramlásom a kisebb keresztmetszeten. A csepegtetőt felfúrni nem lehet, mert kis tőgyek (külső 4mm, belső kb 2,5-3mm ezeken a tőgyeken) állnak ki belőle. :) Vagy azoktól is meg kell szabadulni.

Minden szerelvény átlátszó szürke, picit érdes (ezt még lehet a "kosz" szeretni fogjas) műanyag. A csöveket ezekre a szerelvényekre szoríthatjuk ami valami biztonságérzetet ad.
Szivacs nincsen az elszívón, de a szokásos "szűrő"fej érkezik, kb 65mm x 28mm a befoglaló mérete.

Ami érdekes és szerintem remek, hogy az esőzetőn kívül érkezik a dobozban még 1 fej, amit az esőztető helyére lehet tenni (Jet szerű valami) és egy porszívócsőre hasonlító darab, amit nem tudtam rátenni sehová hiába legóztam. (lapos áramlást nem fogok tudni, de lehet, hogy valami aljzattiszító ? talán kiderül.. )

Szűrőanyag
Van két műanyag "bak" ami tarja alul-felül a szűrőanyagot, picit vigyázós, vékonyka műanyag, de pont jó arra amire kell. Viszont ugye nem kosaras megoldás és kitömni sem érdemes mert a szűrőanyag szerintem eltörné (ha matrixot valahogy kosár nélkül bele akarnánk pl nyomni és túl sok lenne)

Maga a szűrőanyag egy finomabb szűrő (ezt elsőre lehet megtartom, perlon szerű) és egy ránézésre TM30, 40, 50 szivacsok sorban. (Vagy kirúgja magát idővel, vagy ferdén vágják.. hogy szándékosan-e.. szerintem simán csak ferde)
Hogy ki mit tesz ezekkel.. igazából használható lenne, de szerintem én cserélek mindent, a felső puhát kivéve és talán a TM30at is megpróbálom. //majd idővel pedig minden csere. :)

Szivattyú
Forgatható - picit félek a tömítéstől, hogy ezt nem fogja szeretni, de nem is nagyon tervezem forgatgatni minden nap..
Névlegesen 0.85m-t emel, 400l/h és 6w. Ezt pedig majd kipróbáljuk. Érzésre amúgy nem hozza azt a masszívabb érzetet mint pl egy powerhead 600 és könnyebb is nála, de egyelőre nincs vele bajom és névelgesen is kisebb ez :)
A hangját a próba során majd megnézzük.

Szóval ez volt a külső, az egész szűrőt a szivattyús fajtáját 11e HUFért vettem most 2021 végén. Nem külföldről.
Egyelőre egyáltalán nem vagyok csalódott, sőt. Ez volt a legkisebb és a legolcsóbb külső szűrő, ami a nano bútorába befér + tetszik, hogy a"klasszikus egyszerű" felépítést követi. A szivattyú lehetne a fejben, de lehet, hogy ezért még hálás leszek később, hogy nem ott lakik. Ha netán megadná magát, akkor pedig talán cserélhető (ezeknek nem néztem utána, hogy van-e valami zárt powerheadre hasonlító dolog, ami jó is lenne ide a vödör oldalára).

A hangjától és az emelőmagasságtól azért még tartok. De ez majd később jön :)
 
Akkor az emelőmagasság, hang, és térfogatáram.

A csodás tesztkörnyezet kettő kannából állt fürdőkád szélén, a szűrő pedig a kád alján (kb olyan magasságban, mintha egy akvárium szekrényben ( kád) lenne, ahol közvetlenül felette lenne az akvárium (2 db kanna a kád szélén)
A szűrő tetejétől a kanna szájáig kb 50cmről van szó.

Gyári szűrőanyaggal de esőztető..stb nélkül, tehát csak a csövek és a szűrő a gyári szivacsokkal és kanna barátai:

50cm magasság- a szűrő teteje (nem a szivattyú az oldalán, hanem a tető) és a kanna szája között (tehát mintha a szekrényedben lenne egy polc, és a szűrő ezen lenne, igazából a kannák a kád oldalán voltak, a csövek szája pedig igyekeztek akvárim be és kifolyót szimulálni magasság ügyileg. :) )
3.8L -4,5 [L/min] (a tesztkörnyezet hibája is lehet a szórás) - Adjuk meg neki a maximum mért 4,5L/percet, mondván hogy a szűrőanyagban lévő bubik is beleszólnak.
Ez akkor így 270 [L/h]

kb 80cm
magasságban (ilyenkor a szűrő a kádban, a kannák pedig a mosdókagyló szélén)
Pont ez a magasság adta ki azt, mintha egy nano akvárium egy 70cm-es akvárium bútoron lenne. (itt egész pontosan nekem ez érdekes, egy scapers tank ül egy 700mm magas bútoron :) )
kb 4,2 [L/min] -> [252L/h]

Hangja:

Hát, azért van egy kedves búgás.
Hasonlít egy "kitekhez járó" belső szűrő búgására.
Az eheim exp 2245 és a tetra ex 600 is halkabb nála így első hallásra.
Vészesnek nem vészes. ráadásul egy fürdőkádban volt :) Van itthon némi hangelnyelő szivacs, maximum a szekrényben kap belőle és talán jó lesz.
Ha valaki erre nagyon érzékeny, akkor szerintem nem fogja szeretni. Úgy gondolom erre a búgásra rásegít, hogy a szivattyú nem a tetőben lakik, hanem a vödör szélén.

Egyebek:
Jött-e olyan helyről víz ahonnan nem akartam: Nem jött. :)
Az összerelésnél kell figyelni az egész szűrőre jellemző "vékonyságra", pl a szivattyúra mikor ráhúztam a csövet, már-már féltem, hogy letöröm a vödör oldaláról a csonkot, ami tartja a szivattyút is. Nem tört le, de az egész szűrő ilyen odafigyelős.
A vödör tetejét tartó fülekből az egyik már le is jött, de visszapattintható, ráharap a fémre a műanyag, mint a tetra tetők, de hosszú távon ezt sem fogom szeretni. Tényleg odafigyelős, hogy az oldalakat szépen egymással szemben, egyszerre pattintsuk rá.

Úgy overall azt hiszem elégedett vagyok (a hangja miatt vagyok bizonytalan).
11e huf, és ha a 10x forgatás nincs is meg, a nanot meg fogom vele próbálni szűrni. Hal abban nem lesz, csak rákok, sziklás hardscape, inkább mohás/buce-s "táj". mint agyonültetett növényes.

Remélem segítettem bárkinek is, ha van kérdés akkor ne fogjátok vissza. :)


És akkor egy kép, a teljesség kedvéért:

Szerk:
Az összképhez hozzátartozik, hogyha ez lenne az első szűrőm az első kicsi akváriumhoz, csak nagyon erős anyagi megfontolásból választanám.
Nem tudom, hogyan fog teljesíteni hosszú távon. Elképzelhető hogy tanulópénz lesz,viszont van annyi előnyöm, hogy az elvárásom annyi volt, hogy növények metészeskor össze tudjam szedni valamivel a lebegő mohát..stb egy nagy akváriumban, ahol ez már nagyon macerás.

Az, hogy kipróbálom a nanoban, az igazából egy kísérlet, mert szuper lenne ha beférne a nano szekrényébe egy külső szűrő. Szóval ez egész semmiképp sem szűrőválasztási tanács. Elsőre azok alapján, amit az egész akváriumosdiban megtanultam, hogy rettentő sok a tanulópénz, és nem mindig érdemes ilyesmin spórolni, sőt, többnyire nem, mert később drágább lesz. :)

Szerk2:
Az összerelés után a kis szekrényben (tényleg egy nanohoz való kis "oszlop") Nagyon búg. beremeg az egész szekrény tőle. ha megfogom okés lesz. Szóval kell szivacs a szűrő alá és kell mégegy kis szivacs darab a szivattyú és a vödör közé, hogy "feszüljön" mert a szivattyú beremegteti az egész vödröt.

Illetve egy apróbb de kevésbé örömteljes dolog, hogy az esőztetőt a gumitappancshoz járó műanyag fülek nem fogják meg, azok inkább a csőhöz valók, mint a kisebb átmérővel rendelkező esőztetőhöz, ami így kicsit lifeg.. sikerült megoldani végül de na..
Más problem nincsen egyelőre, feltöltöttem, kellemesen kevergeti a nanot. Cunami nincs, de nem is cél. :) meglátjuk mit csinál hosszú távon.
 
Utoljára módosított:
Élvezettel olvastam ezt az alapos leírást. A konkrét modellt nem ismerem, valószínűleg nem is fogom :) Kompromisszumokkal egy darabig használható lesz, de nem hiszem, hogy sokáig bírná folyamatos üzemben. Nincsenek jó tapasztalataim hasonló termékekkel. Kipróbáltam már néhányat, a legtöbb rövid időn belül tanulópénznek bizonyult.
Ez természetesen semmit nem von le az írásod értékéből :) Örömmel olvasnám, ha másról is csinálnál hasonlóan részletes elemzést.
 
@GaborK ,köszönöm az alapos beszámolót. 🙂 Ezzel a konstrukcióval szemeztem már, de csak a motor nélküli előszűrő verzióval, mert nekem előszűrő kellett. Csak azért nem ezt vettem meg, mert az Atman QZ 30 előszűrő 2 mátyással volt több, de átlátszó kivitelben készül a "vödör". Szemrevételezéssel tudom ellenőrizni a mocskot és a rabul esett garnélákat. Csak egy huncut légtelenítőt hiányolok a tetejéről....
 
Akkor az emelőmagasság, hang, és térfogatáram.

A csodás tesztkörnyezet kettő kannából állt fürdőkád szélén, a szűrő pedig a kád alján (kb olyan magasságban, mintha egy akvárium szekrényben ( kád) lenne, ahol közvetlenül felette lenne az akvárium (2 db kanna a kád szélén)
A szűrő tetejétől a kanna szájáig kb 50cmről van szó.

Gyári szűrőanyaggal de esőztető..stb nélkül, tehát csak a csövek és a szűrő a gyári szivacsokkal és kanna barátai:

50cm magasság- a szűrő teteje (nem a szivattyú az oldalán, hanem a tető) és a kanna szája között (tehát mintha a szekrényedben lenne egy polc, és a szűrő ezen lenne, igazából a kannák a kád oldalán voltak, a csövek szája pedig igyekeztek akvárim be és kifolyót szimulálni magasság ügyileg. :) )
3.8L -4,5 [L/min] (a tesztkörnyezet hibája is lehet a szórás) - Adjuk meg neki a maximum mért 4,5L/percet, mondván hogy a szűrőanyagban lévő bubik is beleszólnak.
Ez akkor így 270 [L/h]

kb 80cm
magasságban (ilyenkor a szűrő a kádban, a kannák pedig a mosdókagyló szélén)
Pont ez a magasság adta ki azt, mintha egy nano akvárium egy 70cm-es akvárium bútoron lenne. (itt egész pontosan nekem ez érdekes, egy scapers tank ül egy 700mm magas bútoron :) )
kb 4,2 [L/min] -> [252L/h]

Hangja:

Hát, azért van egy kedves búgás.
Hasonlít egy "kitekhez járó" belső szűrő búgására.
Az eheim exp 2245 és a tetra ex 600 is halkabb nála így első hallásra.
Vészesnek nem vészes. ráadásul egy fürdőkádban volt :) Van itthon némi hangelnyelő szivacs, maximum a szekrényben kap belőle és talán jó lesz.
Ha valaki erre nagyon érzékeny, akkor szerintem nem fogja szeretni. Úgy gondolom erre a búgásra rásegít, hogy a szivattyú nem a tetőben lakik, hanem a vödör szélén.

Egyebek:
Jött-e olyan helyről víz ahonnan nem akartam: Nem jött. :)
Az összerelésnél kell figyelni az egész szűrőre jellemző "vékonyságra", pl a szivattyúra mikor ráhúztam a csövet, már-már féltem, hogy letöröm a vödör oldaláról a csonkot, ami tartja a szivattyút is. Nem tört le, de az egész szűrő ilyen odafigyelős.
A vödör tetejét tartó fülekből az egyik már le is jött, de visszapattintható, ráharap a fémre a műanyag, mint a tetra tetők, de hosszú távon ezt sem fogom szeretni. Tényleg odafigyelős, hogy az oldalakat szépen egymással szemben, egyszerre pattintsuk rá.

Úgy overall azt hiszem elégedett vagyok (a hangja miatt vagyok bizonytalan).
11e huf, és ha a 10x forgatás nincs is meg, a nanot meg fogom vele próbálni szűrni. Hal abban nem lesz, csak rákok, sziklás hardscape, inkább mohás/buce-s "táj". mint agyonültetett növényes.

Remélem segítettem bárkinek is, ha van kérdés akkor ne fogjátok vissza. :)


És akkor egy kép, a teljesség kedvéért:

Szerk:
Az összképhez hozzátartozik, hogyha ez lenne az első szűrőm az első kicsi akváriumhoz, csak nagyon erős anyagi megfontolásból választanám.
Nem tudom, hogyan fog teljesíteni hosszú távon. Elképzelhető hogy tanulópénz lesz,viszont van annyi előnyöm, hogy az elvárásom annyi volt, hogy növények metészeskor össze tudjam szedni valamivel a lebegő mohát..stb egy nagy akváriumban, ahol ez már nagyon macerás.

Az, hogy kipróbálom a nanoban, az igazából egy kísérlet, mert szuper lenne ha beférne a nano szekrényébe egy külső szűrő. Szóval ez egész semmiképp sem szűrőválasztási tanács. Elsőre azok alapján, amit az egész akváriumosdiban megtanultam, hogy rettentő sok a tanulópénz, és nem mindig érdemes ilyesmin spórolni, sőt, többnyire nem, mert később drágább lesz. :)

Szerk2:
Az összerelés után a kis szekrényben (tényleg egy nanohoz való kis "oszlop") Nagyon búg. beremeg az egész szekrény tőle. ha megfogom okés lesz. Szóval kell szivacs a szűrő alá és kell mégegy kis szivacs darab a szivattyú és a vödör közé, hogy "feszüljön" mert a szivattyú beremegteti az egész vödröt.

Illetve egy apróbb de kevésbé örömteljes dolog, hogy az esőztetőt a gumitappancshoz járó műanyag fülek nem fogják meg, azok inkább a csőhöz valók, mint a kisebb átmérővel rendelkező esőztetőhöz, ami így kicsit lifeg.. sikerült megoldani végül de na..
Más problem nincsen egyelőre, feltöltöttem, kellemesen kevergeti a nanot. Cunami nincs, de nem is cél. :) meglátjuk mit csinál hosszú távon.
Nagyon szép, korrekt leírás. Köszönjük szépen. 🎯
 
Back
Oldal tetejére