• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sundadanio axelrodi - Neon razbóra

Dominiks

VIP kertész
Latin név: Sundadanio axelrodi 'blue', Rasbora axelrodi
Magyar név: Neon razbóra
Csoport: Pontylazac
Származás: Borneó, Szumátra
Testhossz: 2cm és 3cm között
Viselkedés: Társas rajokban él. A vízfelszín közelében úszkál.
Táplálkozás: Apró élő és fagyasztott eleséget fogyaszt. Jó minőségű száraztáppal is próbálkozhatunk.
Szaporítás: Nehéz
Medence: Minimum 30 literes
Halnépesség: 50 literre 20-30 hal
Hőmérséklet: 23°C-26°C
pH: 4,0-6,5
Keménység: 0-6 NK°
Várható életkor: 3-4 év



A Sundadanio axelrodi őshazája Borneó. Nevét a felfedezésének helyéről a Nagy Sundanda szigetekről kapta. Azóta a környező vizekben többhelyütt fellelték. Számos színváltozatot fedeztek fel belőle. Sarawak állam déli és keleti részéről származik ez a kék változat. Sajnos a civilizáció erősen veszélyezteti eredeti élőhelyét.


Kedveli a sötét, tanninban gazdag vizeket. A víz legyen lágy és savas. Vízükhöz javasoljuk a Catappa levél és az ADA Black water használatát. Csapathal minimum 10-15 db hal együttartása javasolt. Igen békés látványosan csillogó halacska.



Nagy arcok :D
 
Gyönyörűek ezek a halak. Szecsei Tibi nyertes nanójában is ők vannak és az új erdős setupban is. A boltban mi is tartunk néhányat az egyik bemutató medencében. Szerintem a legszebb nano hal növényesbe mostanság.
 
Gyönyörűek ezek a halak. Szecsei Tibi nyertes nanójában is ők vannak és az új erdős setupban is. A boltban mi is tartunk néhányat az egyik bemutató medencében. Szerintem a legszebb nano hal növényesbe mostanság.



Igen én is az ő naplójában fedeztem fel és nekem is nagyon megtetszettek :) Nagyon természetes hatást sugalnak Tibi akiáiban ,de természetesen ott nem csak a halak önmagukban sugalják ezt :D Elgondolkoztam és lehet ,hogy a következő set up-ban megjelennek nálam illetve láttam ,hogy még nagy figyelmet nem kaptak ezért úgy gondoltam megérdemelnek egy topicot :)
 
Próbáltam keresni magyar szakirodalmat de semmi. Azért gondoltam megkérdem, hátha valakinek sikerült, legalább párzásra bírni őket.
Szerinted ha galaxykkal kerülne össze, össze ívnának?
 
Szaporítani még valószínűleg nem sokaknak sikerülhetett, bár biztosan volt már rá példa, de azért még egyelőre a kihívás kategória szerintem.:)

Viszonylag kisméretű akváriumban meg lehet vele próbálkozni tanninokban gazdag fekete vízben, puha homokos aljzaton, száraz levelekkel(tölgy, bükk, catappa), tőzeggel takarva. Egy pár gyökérre rögzített Microsorium vagy néhány Crypto és jávai moha mehet az akiba. Félhomályban, élő eleségen tartva 4-5 körüli pH-n és alig valami keménységgel, minimális vízcserével(10%), hogy ne legyen hirtelen változás elvileg esélyes lehet. Valószínűleg hasznos, de inkább szükséges, ha már kialakult némi mulmréteg a fán, talajon, növényeken az ivadékok számára az első időkben. Meg jól jöhet egy kis papucsállatka tenyészet is kezdésnek.;)

Nem egy kimondott szép növényes kompozíció, legalábbis klasszikus értelemben, de kihívásnak kihívás, az biztos!:)
 
Szeretnék neon razbórát vásárolni! Ha valaki tudja honnan lehet budapesten beszerezni kérem írja meg
 
Azért egy 120-as akiba egy 50-es csapat jól mutatna!Tényleg az aki felső részén úsznak?
 
Pont pénteken kérdeztem Nigro-t a boltban ezekről a halakról. Azt mondta vagy egy éve nem voltak a GA-ban és nem is lesznek. Most akkor mégis reménykedhetek? Szoktatok kapni vagy meg lehet rendelni egy csapatot ha eljön az ideje?

Nagyon ritkán van. Utoljára tényleg legalább 1 éve volt.
Ami nálam úszkál az a néhány bejegyzéssel feljebb lévő 240 literes erdősből lett kimenekítve.
Valamiért nem hozzák az importőrök, vagy nem tudják.

Most Kubotai van az kb ugyanez a kategória. Egy kicsit van aztán 1.5 évre elköszönünk tőle. Az ilyen kincsekre le kell csapni.
 
Back
Oldal tetejére