• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Summer in the Alps

Ezúttal kép nélkül:(
Az Elatine kb. fele bebarnult, ezért a barna részeket kikaptam még pénteken.
Tegnap este újra szemrevételeztem és sajnos újabb foltok jelentek meg:(
Így kénytelen leszek a B-tervre váltani. Ha idő engedi kiugrom a GA-ba egy kis HC-ért:cool:
 
HC beszerezve, most már csak némi erõt kell gyüjtenem az ültetéshez.
Lõttem képe ket a barnaságról. Este feltöltöm, kíváncsi vagyok van-e valakinek ötlete, mi lehet ez??
 
Jóóó kérdès.. Talán Viktorèk a bemutatós akvárium alapján meg tudják mondani...
Kavicsos Attinak sem jött össze emers körülmények között az elatine, ő is HC-ra cserélte később és sokkal szebb lett vele az összkép. Én is a dolgozós emers kertben HC-val indultam emiatt egyből. Bár lehet, hogy a 10 wattos power compact kevés lesz neki, passzolom, hogy mekkora fény lenne az ideális. (4,5 literes aki, a világítás a tetejére van ültetve közvetlenül.)
 
A HC-t mostanáig érleltem. Illetve kíváncsi voltam marad-e valamennyi az Elatine-ből?
Nos, maradt egy kevéske ami túlélte. De gyanítom, hogy a HC mellett nem sok esélye lesz. Sebaj, győzzön a jobb:D

Események képekben:


HC ready to install ;-) by eMZé, on Flickr


HC by eMZé, on Flickr


Ready by eMZé, on Flickr

A Parvulával viszont nagyon meg vagyok elégedve. Kezdenek benne giga méretű szálak is nőni:happy:


Parvula by eMZé, on Flickr


Parvula by eMZé, on Flickr


Parvula by eMZé, on Flickr
 
A parvula tényleg szép, de a palu is :) Amikor majd összenőnek szép látvány lesz.
 
Nekem az tetszik amikor elöl a kis kő mellett nincs semmi... :D Komolyan. Szerintem egész érdekes lenne oda egy kis tisztás. Egyébként meg nagyon tetszik az egész!
 
emzé mester, mi a helyzet ezzel?
Köszönöm érdeklődésed;)


Sajnos nagyon lassan fejlődik a HC, ez sem lett egy sikersztori:(
Ráadásul megint betalálták a palut a szokásos pici repülő bogarak:mad: A HC-t támadják, sok helyen van megrágva meg bebarnulva. Lassan megint be kell szerezzek valami vegyszert, mert nem hiszem, hogy azzal ki tudom irtani őket levadászással. Napi 2-3 dögöt szoktam elkapni mióta újra lefóliáztam az egészet. Nem tudom hogyan lehetne felturbózni az emers növények növekedését. Van alatta komoly mennyiségű tápanyag, RO-s utántöltés, spriccelés, szóval minden megvan, de még sem megy nálam sokra semmilyen emers cucc sem.

A TMC lámpában kiment pár LED, így csak 70% körül lehet meg az eredeti fényből, de nem hiszem, hogy ez ne lenne elég. Minden esetre szétszedtem az egyiket, megnéztem milyen van benne és rendeltem belőle. Még nem jött meg, de bármikor megérkezhet. 3,5 x 3,5 x 1,2 mm 1 darab LED, szóval a cseréje nem egyszerű. Sebaj az egyik kollégám bevállalta. Makettozik a srác és azt mondta szokott fele ekkorákat is forrasztani.

Az emers világ úgy tűnik nem nagyom működik ebben a lakásban, így mivel lakás csere nem valószínű, lehet fel kellene hagyjak ezzel. Már számolgattam is mi lenne ha víz menne az üvegbe, de persze sokat kéne költeni, így egyenlőre marad minden. Múltkor nagyom megtetszett a GA-ban az UG emersen. Azzal lehet futok még egy kört.
 
Köszönöm érdeklődésed;)


Sajnos nagyon lassan fejlődik a HC, ez sem lett egy sikersztori:(
Ráadásul megint betalálták a palut a szokásos pici repülő bogarak:mad: A HC-t támadják, sok helyen van megrágva meg bebarnulva. Lassan megint be kell szerezzek valami vegyszert, mert nem hiszem, hogy azzal ki tudom irtani őket levadászással. Napi 2-3 dögöt szoktam elkapni mióta újra lefóliáztam az egészet. Nem tudom hogyan lehetne felturbózni az emers növények növekedését. Van alatta komoly mennyiségű tápanyag, RO-s utántöltés, spriccelés, szóval minden megvan, de még sem megy nálam sokra semmilyen emers cucc sem.

A TMC lámpában kiment pár LED, így csak 70% körül lehet meg az eredeti fényből, de nem hiszem, hogy ez ne lenne elég. Minden esetre szétszedtem az egyiket, megnéztem milyen van benne és rendeltem belőle. Még nem jött meg, de bármikor megérkezhet. 3,5 x 3,5 x 1,2 mm 1 darab LED, szóval a cseréje nem egyszerű. Sebaj az egyik kollégám bevállalta. Makettozik a srác és azt mondta szokott fele ekkorákat is forrasztani.

Az emers világ úgy tűnik nem nagyom működik ebben a lakásban, így mivel lakás csere nem valószínű, lehet fel kellene hagyjak ezzel. Már számolgattam is mi lenne ha víz menne az üvegbe, de persze sokat kéne költeni, így egyenlőre marad minden. Múltkor nagyom megtetszett a GA-ban az UG emersen. Azzal lehet futok még egy kört.

:(
az emers UG tényleg szuper, de az talán még kényesebb, nem?
 
Köszönöm érdeklődésed;)


Sajnos nagyon lassan fejlődik a HC, ez sem lett egy sikersztori:(
Ráadásul megint betalálták a palut a szokásos pici repülő bogarak:mad: A HC-t támadják, sok helyen van megrágva meg bebarnulva. Lassan megint be kell szerezzek valami vegyszert, mert nem hiszem, hogy azzal ki tudom irtani őket levadászással. Napi 2-3 dögöt szoktam elkapni mióta újra lefóliáztam az egészet. Nem tudom hogyan lehetne felturbózni az emers növények növekedését. Van alatta komoly mennyiségű tápanyag, RO-s utántöltés, spriccelés, szóval minden megvan, de még sem megy nálam sokra semmilyen emers cucc sem.

A TMC lámpában kiment pár LED, így csak 70% körül lehet meg az eredeti fényből, de nem hiszem, hogy ez ne lenne elég. Minden esetre szétszedtem az egyiket, megnéztem milyen van benne és rendeltem belőle. Még nem jött meg, de bármikor megérkezhet. 3,5 x 3,5 x 1,2 mm 1 darab LED, szóval a cseréje nem egyszerű. Sebaj az egyik kollégám bevállalta. Makettozik a srác és azt mondta szokott fele ekkorákat is forrasztani.

Az emers világ úgy tűnik nem nagyom működik ebben a lakásban, így mivel lakás csere nem valószínű, lehet fel kellene hagyjak ezzel. Már számolgattam is mi lenne ha víz menne az üvegbe, de persze sokat kéne költeni, így egyenlőre marad minden. Múltkor nagyom megtetszett a GA-ban az UG emersen. Azzal lehet futok még egy kört.

Hello Zoli!
Szépen besűrűsödött a parvula.Nem tudom,hogy látod de próbáld meg több fénnyel.Sokat dob a növényeken.:)
 
Back
Oldal tetejére