• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Summer in the Alps

eMZé

Kertész bálvány
A hétvégén nem unatkoztam. Hosszas tervezgetés után egy emers iwagumi mellett döntöttem.

Üveg: 45x30x30cm Optiwhite - GA
Világítás: TMC GroBeam 1000ND LED lámpa 2db
Táptalaj: Tropica Substrate 1 liter
Általános talaj: ADA Amazonia 7 liter
Dekor: Seiryu kő 4 kg
Növények:
Elatine Hydropiper - GA (3,5 doboz)
Eleocharis Parvula mini - GA (2 doboz)

Spriccelés és utántöltéstermészetesen RO vízzel. Világítás napi 12 órában 10:00-tól 22:00-ig. Tápozás az első hetekben nem lesz, aztán Green Aqua Micro+macro .

A hardscape összerakása kemény feladatnak ígérkezett, de szerencsémre több lelkes kertész kolléga is segített. Ezúton szeretném megköszönni a segítséget Talachinak, katonajanosnak és inadsznek;)

De most késő van, fáradt vagyok, beszéljenek inkább a képek:


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr

Ezt látom a nappaliból;)


2 in 1 by eMZé, on Flickr

A vizet ne keressétek az akiban;)
 
(y) Naaaa :) gratu az új indításhoz!! kíváncsi leszek, hogy így "szárazon" hogy sikerül beindítani a pipert. Az ültetés pazar!!! ;)
 
Na szuper lett!
Egy pici észrevételem van!
Baloldalt a közepes méretű kiegészítő kő nagyon egybefut a nagy háttér kővel!
Annyit mozdíthatnál rajta hogy a csúcsa látszódjon ha szemből nézed.
 
(y) Naaaa :) gratu az új indításhoz!! kíváncsi leszek, hogy így "szárazon" hogy sikerül beindítani a pipert. Az ültetés pazar!!! ;)
Köszi mindenkinek:love:
A piperre én is nagyon kíváncsi leszek. Pláne ha már ennyit dolgoztam vele. Ha nem megy, akkor HC lesz, ugye azt már tudjuk, hogy biztosan üzemel emersen.

Baloldalt a közepes méretű kiegészítő kő nagyon egybefut a nagy háttér kővel! Annyit mozdíthatnál rajta hogy a csúcsa látszódjon ha szemből nézed.
Azt a követ egy órán keresztül tologattam meg forgatgattam, de valahogy sehogy sem az igazi. Hogyan gondoltad? Óramutató járásával megegyezően 15 fokot dönteni?
 
Nagyon király (meg lesz is)! (y) Grat a starthoz!!! Imádtam a saját nanomat emers iwagumi módusban is. :) Az elatine szétcincálása és ültetése kitünö! ;) Dús gyeped lesz hamarosan. Nem tudom, hogy azóta mennyi víz van rátöltve, de annyi mehet, hogy a száruk, a levelek alja még a vízzel épp találkozzon.

Üdv: Robi

ui: csak vigyázz, hogy el ne csábulj és feltöltsd színültig, hogy pár héten belül neked is egy minimál iwagumi akvád legyen... :D
 
Nagyon szép lett! Gratulálok az ötlethez és a kivitelezéshez is! Mindig jó látni az újabb és újabb Emers kertészkedéseket. ;)
 
Na szuper lett!
Egy pici észrevételem van!
Baloldalt a közepes méretű kiegészítő kő nagyon egybefut a nagy háttér kővel!
Annyit mozdíthatnál rajta hogy a csúcsa látszódjon ha szemből nézed.

Hogy ne csak mondjam hanem mutassam is! :)

Ilyen most:

18108389_673080bb092ca40a26aa4e7a6795430b_l.jpg


Úgy durván erre gondoltam:

18108379_e783f00ddb63abee8ffd56b43e620f33_l.jpg


Lehet egy kicsit ha tudod még bele is nyomhatnád a talajba hogy kisebb legyen!
 
Nagyon király (meg lesz is)! Grat a starthoz!!!
Köszi Robi;)

Nem tudom, hogy azóta mennyi víz van rátöltve, de annyi mehet, hogy a száruk, a levelek alja még a vízzel épp találkozzon.
Pont így van, ne aggódj:cool:

csak vigyázz, hogy el ne csábulj és feltöltsd színültig, hogy pár héten belül neked is egy minimál iwagumi akvád legyen
Ehhez azért kéne egy szűrő, meg egy komplett CO2 rendszer, szóval aggodalomra semmi ok, ez így marad.
Amúgy ez váltja a We are the World-öt, mert sajnos a Wabi pályafutásom egyenlőre véget ért:(

Nagyon szép lett! Gratulálok az ötlethez és a kivitelezéshez is! Mindig jó látni az újabb és újabb Emers kertészkedéseket

Ez nagyon szuper lesz, főleg ilyen piláccsal megvilágítva gyorsan beindulnak.

Egyszerű de nagyszerű Nincs túlbonyolítva és így tökéletes nagyon bejön
Köszi fiúk! De ne csak engem illet a dicséret, én csak újra összeraktam;)

Úgy durván erre gondoltam:

Ide a szerkesztett képet akartam behozni, de valamiért nem megy.
Ez így gigantikusan jó lenne:happy:, de ez a szög valahogy nekem nem jött össze.
 
Ma délután hazajöttem, feltéptem a fóliát és elkezdtem gyömöszölni a kérdéses követ bele az aljzatba. Sajnos nagyobb károkozás nélkül túl sokat nem tudok forgatni rajta, mert akkor odalenne a talaj simasága és a növények is. Határozottan jobb lett - köszi a tanácsot, meg a szerkesztést talachi mester;)
Csak most jutott idő befotózni.
Íme:

Summer in the Alps by eMZé, on Flickr

Bántsam még?
 
A hétvégén nem unatkoztam. Hosszas tervezgetés után egy emers iwagumi mellett döntöttem.

Üveg: 45x30x30cm Optiwhite - GA
Világítás: TMC GroBeam 1000ND LED lámpa 2db
Táptalaj: Tropica Substrate 1 liter
Általános talaj: ADA Amazonia 7 liter
Dekor: Seiryu kő 4 kg
Növények:
Elatine Hydropiper - GA (3,5 doboz)
Eleocharis Parvula mini - GA (2 doboz)

Spriccelés és utántöltéstermészetesen RO vízzel. Világítás napi 12 órában 10:00-tól 22:00-ig. Tápozás az első hetekben nem lesz, aztán Green Aqua Micro+macro .

A hardscape összerakása kemény feladatnak ígérkezett, de szerencsémre több lelkes kertész kolléga is segített. Ezúton szeretném megköszönni a segítséget Talachinak, katonajanosnak és inadsznek;)

De most késő van, fáradt vagyok, beszéljenek inkább a képek:


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr


Summer in the Alps by eMZé, on Flickr

Ezt látom a nappaliból;)


2 in 1 by eMZé, on Flickr

A vizet ne keressétek az akiban;)
nagyon baba lett!Fölülnézetből látszik,hogy nem unatkoztál:D(y)
 
Gratu az új üveghez, izgi lesz! (y)

Mivel nem vagyok nagy iwagumi szakértő, lehet, hogy értelmetlen lesz a kérdésem: a talajt nem lehetett volna kicsit emelni hátrafelé?
(Egy extra növénnyel, mondjuk egy bucephalandra-val a bal oldali 3 kő környékét nem lehet/akarod megspékelni? Nem lesz így nagyon sík?)
 
Gratu az új üveghez, izgi lesz!

Köszi;)

talajt nem lehetett volna kicsit emelni hátrafelé?
Igen, erről akartam tegnap írni, de aztán a fáradtság miatt kimaradt. Szóval nem igazán hiszem, hogy bármennyit is lehetne emelni a talajon egy emers elrendezésnél. Ha emel az ember, akkor meddig is töltse fel vízzel? Az elejéig? Akkor hátul elszárad minden. A hátuljáig? Akkor elől minden víz alatt lesz és berohadhat.
Így maradt a vízszintes elrendezés, még ha így nehezebb is ütős elrendezést csinálni.

Persze, ha csak egy versenyfotó erejéig kell megcsinálni, akkor el tudom képzelni az emelkedő talajt, de akkor az akit is meg kell dönteni, hogy csak a talajt fedje a víz.

bal oldali 3 kő környékét nem lehet/akarod megspékelni?
Egyenlőre nem, most mindenképpen egy nagyon minimál Iwagumit szerettem volna. Hiányzott már nagyon a régi GA-féle HC-s 120-as látványa;)
Az nagyon komoly volt, igaz Viktor? @viktorlantos
 
Ma délután hazajöttem, feltéptem a fóliát és elkezdtem gyömöszölni a kérdéses követ bele az aljzatba. Sajnos nagyobb károkozás nélkül túl sokat nem tudok forgatni rajta, mert akkor odalenne a talaj simasága és a növények is. Határozottan jobb lett - köszi a tanácsot, meg a szerkesztést talachi mester;)
Csak most jutott idő befotózni.
Íme:

Summer in the Alps by eMZé, on Flickr

Bántsam még?

Dehogy! Pont ennyit kellett mozdítani!
Szerintem perfect!
 
Hogy őszinte legyek, nem igazán áll közel a szívemhez ez a stílus (még), de ez nagyon szép lett!
 
Back
Oldal tetejére