• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

viktorlantos

Alapító
Admin
Elővettem a pár hete készült fotókat és kicsit megigazítottam őket. Csinálok neki egy új topikot, mert ha valaki érdeklődik a hely iránt, akkor itt mindent megtalál majd.

Ahogy a fotókat korrigáltam ismét elképedtem az akváriumok minőségén. Ott helyben ez mellbevágó volt, de még itthon a fotókat nézegetve is. Nagyobb méretben lőttem, de a flickr-re 1600 pixelben toltam fel. Ha már túljutottatok a fotók nézegetésén úgy egyben, nézzétek meg a finom részleteket. A növényeket, homokot, a halak változatosságát. Eszméletlen....


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr


SUMIDA AQUARIUM - RELOADED
by viktorlantos, on Flickr
 
Az első képcsomagban a 4. és 5. képen látható csavart levelű növény az micsoda? mert elképesztően tetszik:)
Egyébként tényleg brutál gyönyörűek...
 
Ezek nagyon szépek. Egyáltalán nem hiányoznak a tájképek. Szerintem ez a vonal sokkal szebb...Tény, hogy vannak jó tájképek is és elképesztő megoldások, pl erdei fás berendezések, hegyvonulatok stb. De ez így jobban üt.
 
Ez már egy igen komoly szint az biztos!

Róluk lehet tudni, hogy mivel és hogyan dolgoznak (technikai és szakmai háttér)?
 
Meg lehet érte kövezni, de engem mindig jobban érdekel a "hogyan", mint a szimpla látvány. Amit a képen látunk, az egy pillanatnyi állapot, ami meg mögötte van, az meg egy állandó koncepció, a munka. A kép jó inspiráció, a koncepció pedig maga a tudás/szakértelem. Engem pedig az utóbbi motivál/érdekel leginkább :)

Pl. a képekből felmerülhet sok kérdés, azon kívül, hogy ők építették és karbantartják. Remélem nem veszed tolakodásnak, de a minden értelemben vett "nyálcsorgatáson" kívül engem tényleg a háttere érdekel a munkának. Olyan ez mint minden tudomány. Nem az eredmény a fontos, hanem az oda vezető út..

A képeken nem látszódik semmi technika a fényen kívül. Nincsenek üvegek, csövek, semmi. Így tényleg nagyon természetes a hatásuk, pedig biztosan szűrnek, mozgatják a vizet, oldanak be széndioxiot, stb.
 
Egy 3-4 fős csapat dolgozik rajta napi 8 órában éjjel zárás után. Ők az ADA kihelyezett karbantartó részlege. Ők csak ezeken az akváriumokon dolgoznak.

Amano nem szórakozott. Neki ez egy küldetés is. Nem bízta rá a karbantartást az akvárium dolgozóira. Saját csapatot küldött oda akik tudják mit csinálnak.
Ennek az az eredménye hogy ezek a növényesek lenyomják az egyébként tengeri aksikat ami még az épületben van.

Hogy ez mennyire működőképes dolog azt jól mutatja, hogy a kezdeti 2 óriás akvárium telepítése után 1 évvel 3 új akváriumot is betettek még ugyanebbe a terembe.
 
Back
Oldal tetejére