• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sulawesi Miniversum

Sziasztok.
Gondoltam külön veszem a Naplómban lévő akváriumokat és indítok nekik külön nekik egyet. Így jobban követhető..

Adatok.:
Akvárium: 30x30x30
Lámpa: led
Szűrés: Akasztós hbl-701 tuningolva szűrőanyaggal
Ajzat: Bazalt +korallzúzalék.
Kövek: fekete pala
Növény: Crypto, gömbmoha
Élőlények : Sulawesi Dennerli +...

Anno nagyon megtetszettek a kis garnélák. Sok olvasgatás után gondoltam belevágok.
Beszereztem hozzá mindent amit infóként kaptam a neten.
Féltem tőlük hiszen ők egy kicsit mások.

Miután elkészítettem a minimál dizájnos akvát a be járatása elindul...
Hőfok 27-28fokra beállítva a vizet. Eleinte csapvízzel indulva.
Majd fokozatosan át térve RO vízre.

1576919108192.png

Sokan írták hogy nem lesz növény ami ezt a körülményt el fogja viselni. Próba csereszne.. miért ne ki próbálom.

Miután úgy tűnt rendben van minden érkeztek a lakók bele.

7db Sulawes Dennerli garnéla.

Sajnos a beszoktatás után el hullott 2db. Nem mertem az elején többet venni, ne hogy nagy a csalódás érjen..

Nagyon el bújtak szinte nem is látom őket.
A sziklák alatt tartózkodnak végig, csak estére merészkednek elő.

1576919523070.png


El telt azóta sok idő. Hála az égnek megszokták a környezetüket. ÉS idővel petés nősténnyel is találkoztam. Nagyon meg örültem neki, nem gondoltam hogy szaporodni fognak nálam.

1576919754180.png

Átéltek nyáron 2 költözést is. A másodiknál sok kis garnéla volt benne. Bizakodtam hogy túlélik.

Most már mondhatom túl élték. Újabb petés nőstényt és egyedekkel találkozom az akváriumban.

Szinte már meg sem tudom számolni őket pontosan annyian vannak. Közbe közbe azért egy-egy csapat új akváriumba költöztek az idők során. Remélem a gazdájuknak olyan sok élményt adnak mint nekem.

1576920171971.png

Folyt köv....
 

Attachments

  • 1576920105244.png
    1576920105244.png
    442.3 KB · Megtekintések: 53
A kagylóhéj és csigaház csak dizájn vagy a kalciumpótlást segíti vedlés után?
Igazából amikor indult akkor egész koralt szerettem volna még bele. De azt nem kaptam. Így gondoltam hogy rakok bele igen kálciumpótlásnak.
Az etetés igazából lemezes táp, De kapnak glas gartner kajákat, eper fa levelet, spirulinat.
A víz csere heti 1x 5l + ami vissza kell tölteni.
 
Csináltam egy fotót róluk számolás miatt. 51 db-ot számoltam csak a képen. De többen vannak , mivel hátul a növényen, a szikla alatt nem látom mennyi van még. Vagy esetleg takarásban..
Illetve láttam 2 petés nőstényt is. De a szikla alatt mintha láttam volna még egyet. Ő nem akart előbújni..
 

Attachments

  • dennerli szaporulat.jpg
    dennerli szaporulat.jpg
    317.5 KB · Megtekintések: 75
Utoljára módosított:
Meg érkezett az új csapat az új akváriumba (Spinata). Csak fotót nem tudok készíteni mert ugyan olyan félősek mint a dennerlik.
Gondolom kell pár nap nekik mire megszokják. Az akvárium kapott egy akasztós szűrőt mert nem voltam meg elégedve a levegős szivacs szűréssel. Apró kis darabkák úszkáltak a vízben.
Remélem idővel az akasztóst levehetem.
Remélem minél hamarabb megtudom nektek mutatni őket.. ;)
 
Back
Oldal tetejére