• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

Nálam is Luigi által említett PH-n (7 körül) vannak, 24fokban, kemény vízben és szépen szaporodnak is.
Köszi mindenkinek, régebben volt 2 ilyen csiguszom az előző akváriumban, de sajnos elpusztultak. pH 7 volt ami ezekszerint nem lehetett gond. Most pH 7,5 van az akváriumomban lehet hogy neki futok még egyszer ezeknek a csigáknak.
 
Én nagyon szeretem őket. Egy narancsom volt, de sikerült hozzá egy debreceni tenyésztőtől még három darabot vennem, igaz ők nem narancsok hanem halványabbak, de nagyon szeretem őket. Nálam a nagyobb halasban vannak, oda nem raktam helenát, máshol mindenhol vannak. Itt inkább a 3D-n működnek nem annyira az aljzaton. Főleg nem abban, ami apró kvarc.
 
Milyen pH mellett érzik jól magukat? Mert a hivalos info szerint pH: 7,8-8,5 közötti vízparaméter ami jó nekik.

köszi
Sulawesi garnélákhoz hasonló paraméterek között száguldanak, akár a növekedést, akár a szaporodást tekintve. De nagynyomású co2 mellett is megvannak (saját tapasztalat), csak gyakoribb az elhullás és kisebb a szaporulat. A lágy vizet kedvelik, ha lúgos, illetve mindenféle nem vegyszeres zöldséget szívesen fogyasztanak (ennek megfelelően ürítenek is). Növényes kasztliban ha van tavirózsaféle, annak nekimegy..
 
hello
Új vagyok a fórumon. És az lenne a kérdésem :eme csigusz menyire társítható halakkal?
 
Lenne egy elméleti kérdésem. (Már csak azért is mert mi felénk csak a narancs változatot lehet beszerezni.)
Mi történne ha a különböző színváltozatokat összeereszteném?
 
sziasztok,
Lennének citrom sárga 2-4 cm utódaim......cserélném őket narancs, csíkos és egyéb más színezetűekre..helyileg Győr, vagy Bp....esetleg foxpost?
 
Sziasztok,
Átépítés előtt áll az egyik kis nanom. Ebben vannak és az építkezés után vissza is kerülnének ezek a jóképű kis csiguszok.
Kérdés, probléma:
Milyen növényt ajánlanátok amit nem legelnek le?
Nálam eddig ezt nem eszik:
- Ludwigia Palustris
- Bucephalandra Wavy Green
- Cryptocoryne Wendtii
- Jávai moha

Amit lepusztítottak:
- Hemianthus micranthemoides
- Hemianthus callitrichoides

Valami gyep szerű érdekelne amit lowtech-ben is lehet szépen nevelni.

Köszi.
 
Sziasztok,
Átépítés előtt áll az egyik kis nanom. Ebben vannak és az építkezés után vissza is kerülnének ezek a jóképű kis csiguszok.
Kérdés, probléma:
Milyen növényt ajánlanátok amit nem legelnek le?
Nálam eddig ezt nem eszik:
- Ludwigia Palustris
- Bucephalandra Wavy Green
- Cryptocoryne Wendtii
- Jávai moha

Amit lepusztítottak:
- Hemianthus micranthemoides
- Hemianthus callitrichoides

Valami gyep szerű érdekelne amit lowtech-ben is lehet szépen nevelni.

Köszi.
Szerintem csiga mellett bármilyen gyep nevelése elég nagy kihívás, mert időnként betúrják magukat a talajba. De ez az én meglátásom.
Növényből meg a keményebb levelű növények amiket nem csócsálnak meg. Egy jó kis moha gyepet lehet nem legelnének le :D
 
Szerintem csiga mellett bármilyen gyep nevelése elég nagy kihívás, mert időnként betúrják magukat a talajba. De ez az én meglátásom.
Növényből meg a keményebb levelű növények amiket nem csócsálnak meg. Egy jó kis moha gyepet lehet nem legelnének le :D
előre tervezek egy kis homok padot, abba turkálhatnak majd. hátul nagyobb sziklák, fák, amiket nem bírnak el. a kettő közé meg valami gyep szerű kéne de még nem tudom miből. mohába nem gondolkodtam mert macera nyírni. bentmarad kis foszlány elúszik utánna meg minden tiszta moha :(
 
Sziasztok.
Eleven-született ma reggelre egy csigám. Van valami különös fortély az életben tartására?
Előző alkalommal pár napra rá csak az üres házát láttam, nem akarok most ugyanígy járni.
 
Fontos, hogy minél keményebb legyen a vize, szereti a melegebb hőfokot. Ne legyen mellette olyan, ami megeheti.
Algatabi, forrázott levél, cukkini, uborka jó lehet neki.
Dennerle Mineral vagy GG Bacter AE mehet a vizébe.
Sok sikert! A felnőttek viszont jól érzik magukat, ha potyogtatják az utódokat!;)
 
Back
Oldal tetejére