• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy tarthatók-e high-tech akiban? A co2-től tartok, mert valahol olvastam, hogy gyengíti a házukat.
Igaz ez?
Most olyan akváriumban nevelem őket, ahol nincs co2, de szívesen átraknám őket a nagyba (ott lesz helyük növekedni...)
A válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.: Norbi
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy tarthatók-e high-tech akiban? A co2-től tartok, mert valahol olvastam, hogy gyengíti a házukat.
Igaz ez?
Most olyan akváriumban nevelem őket, ahol nincs co2, de szívesen átraknám őket a nagyba (ott lesz helyük növekedni...)
A válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.: Norbi
Ugyan nem pont ilyen csigákat, de én is tartok párat, nagynyomású co2 van, és semmi bajuk.
 
Pár hete beszereztem egy darabot ebből a jópofa kis állatkából. Jól el van egy nanóban is és eddig a garnélákkal sem láttam, hogy problémája lenne. Sőt a garnélák időnként a házát is tisztogatják.

Egyetlen problémám, hogy teljesen letarolta a parvulát. Valahol számítottam rá, hogy ez bekövetkezhet, mivel jobban kedveli a sziklás talajt, ott könnyebben közlekedik. Most úgy is átépítésre készülök, ezért megbocsájtom neki :whistle:
 
Sziasztok!

Csigaevő csigákkal együtt tarthatóak? 300 literbe lenne két nagy Tylomelania, meg két Helena. A Helenák csak addig lennének, amíg kiirtják a az elszaporodott apró (asszem tányér) csigákat.
 
Sziasztok!

Csigaevő csigákkal együtt tarthatóak? 300 literbe lenne két nagy Tylomelania, meg két Helena. A Helenák csak addig lennének, amíg kiirtják a az elszaporodott apró (asszem tányér) csigákat.
Persze, tarthatóak, de a tylókból kaja lesz... :D Ne tedd össze őket!
 
Mennyire aktívabbak a melegebb vízben?
Gyanítom mozogni csak akkor fognak, ha lehet valamit enni. :D

Milyen kaja válik be, ami növeli a vágyukat a picik készítéséhez? ;)
 
Mennyire aktívabbak a melegebb vízben?
Gyanítom mozogni csak akkor fognak, ha lehet valamit enni. :D

Milyen kaja válik be, ami növeli a vágyukat a picik készítéséhez? ;)

Nemrég szereztem be 3 db-ot, átmenetileg egy 10 l-es akiban vannak, csak ők, elég aktívnak tűnnek.
A víz 26-27 fok körül van, ezt az akit nem hűtöm.
A spirulinát percek alatt eltüntették. :D
 
Nemrég szereztem be 3 db-ot, átmenetileg egy 10 l-es akiban vannak, csak ők, elég aktívnak tűnnek.
A víz 26-27 fok körül van, ezt az akit nem hűtöm.
A spirulinát percek alatt eltüntették. :D
Milyen színűek?
Nálam a csalánból és a gyermekláncfűből tudnak eszméletlen sokat megenni.
 
Milyen pH mellett érzik jól magukat? Mert a hivalos info szerint pH: 7,8-8,5 közötti vízparaméter ami jó nekik.

köszi
 
Milyen pH mellett érzik jól magukat? Mert a hivalos info szerint pH: 7,8-8,5 közötti vízparaméter ami jó nekik.

köszi
Én 7,4-7,8 között tartottam Őket 27-30-as keménységű csapvízben. A házuk gyönyörű volt, és folyamatosan szaporodtak.
 
Nálam is Luigi által említett PH-n (7 körül) vannak, 24fokban, kemény vízben és szépen szaporodnak is.
 
Back
Oldal tetejére