• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

Dede, tőled jött. ;)
Te mivel etetted őket?
Tudtam Én, hogy ismerős! :LOL:
Nem etettem Őket külön semmivel, maguknak kellett kaját keresniük. Helyük keresgélni volt bőven, nem hiszem, hogy valaha is éheztek volna, de néha olyat is láttam, hogy rámentek az algatabira, forrázott zöldségekre, szemcsés haltápra. (y)
 
Jóestét mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki valami pontosat erről a konkrét tylo típusról:
P3260118.JPG

Van belőle 2 darabom, már kb 2 éve, nem nőnek észrevehetően, most kb 2-2,5 cm szóval ideálisak egy nanoba. Sajnos nem is szaporodnak. (lehet én bánok rosszul velük :S bár valszeg nem kétneműek)
A lényeg, hogy mióta megvettem őket, egy darabot se láttam és még hosszas keresések után se tudtam meg színte semmit róluk.
Ha valakinek van valami infója kérem jelezze. Előre is köszönöm. :)
 
Jóestét mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki valami pontosat erről a konkrét tylo típusról:
P3260118.jpg
Van belőle 2 darabom, már kb 2 éve, nem nőnek észrevehetően, most kb 2-2,5 cm szóval ideálisak egy nanoba. Sajnos nem is szaporodnak. (lehet én bánok rosszul velük :S bár valszeg nem kétneműek)
A lényeg, hogy mióta megvettem őket, egy darabot se láttam és még hosszas keresések után se tudtam meg színte semmit róluk.
Ha valakinek van valami infója kérem jelezze. Előre is köszönöm. :)

Nos, nekem első ránézésre tylomelania mini sp.yellownak tűnik.
Ha valóban az, akkor 3cm-nél nem is fog nagyobbra nőni, viszont kisebb nanoban is kényelmesen elfér!(y)
Garnelen kaufen im Garnelen Shop - Tylomelania spec. mini Yellow 111730
 
Nos, nekem első ránézésre tylomelania mini sp.yellownak tűnik.
Ha valóban az, akkor 3cm-nél nem is fog nagyobbra nőni, viszont kisebb nanoban is kényelmesen elfér!(y)
Garnelen kaufen im Garnelen Shop - Tylomelania spec. mini Yellow 111730

Nagyon jó. Köszönöm szépen. Már csak azt kéne kiderítenem, hogy itt a UK-ban honnan tudok szerezni, van egy olyan érzésem, hogy határon túlról nem nagyon...
Mégegyszer nagyon köszönöm :)(y) Nagy vagy!
 
Angliában lakom és itt sajnos nem könnyű beszerezni a kis méretű állatokat. Valami oknál fogva majdnem mindenki nagy halakat tart.
 
Üdv Tylo tartók!

Kérdés:
A tylo a 9 nk-s vizet 7.5 pH val elviseli? Az aljzat meg sansibar white dekorhomok (is) ezzel hogy állnak, tűrik? Van bent pár fuji kő ha szilárd felületen van mászkálhatnékjuk meg van durvább kevésbé homok talaj is.
 
Jól napot, Szlovákiába lakok és nemtudom sehol találni tylomelániát. Nemtud valaki hol találhatom tylomelániát Magyar Országba? És menyi kerul? Koszonom.
 
Sziasztok,

Tegnap kaptam ajándékba egy sárga Sulawesi csiguszt, és sajnos sérült a háza. Idővel ez változni fog és felépítgeti magának valahogy, vagy ő ilyen marad?

9XgA8A7c
 
Sziasztok,

Tegnap kaptam ajándékba egy sárga Sulawesi csiguszt, és sajnos sérült a háza. Idővel ez változni fog és felépítgeti magának valahogy, vagy ő ilyen marad?

9XgA8A7c
Ez már egy "begyógyult" ház, ennél jobb nem lesz. A lukak többsége idővel eltűnik a sérült házakról, de a színe sajnos sosem fog visszajönni. Ezért érdemes hazai szaporulatból venni példányokat, mert egyrészt tutira nem fertőzőek, nem döglenek meg 1-2 héten belül, és gyönyörű, ép a házuk.
 
Ismerős, én három tyloval kezdtem, a házak alapján tuti importból voltak. Egy él már csak, a többi pár hét után jobblétre szenderült. De ez az egy mondjuk már vagy másfél éve megvan, és szépen növekszik. Csak ne lenne olyan baromira lusta...:woot::)
 
na az az egyetlen tylo-m kb. egy hete meg se moccan, benéztem a házába aki takarítás közben, azt hittem üres, kimúlt szegény, kivettem a házat a vízből és letettem az aki mellé. pár perc múlva még meg is ijedtem, mert bizony a csiga ott figyelt ki a házából, pedig mondom, olyan szinten vissza volt húzódva, hogy nem is láttam. most pár napja az akváriumban ismételten semmit sem csinál, elő se jön a házából. tudom, hogy lusták, de ennyire? ez normális? víz közepes keménységű, 25-26 fok van csak az akváriumban. talán ez lenne a baj? fázik? o_O
 
Back
Oldal tetejére