• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

patzu

Főkertész
Legjobb napló
Bár erről a jópofa csigáról többek között Nigro leírásában Star Wars csiga -Tylomelania sp. | Nigro Blogja is sok mindent megtudhatunk, de nyitok számukra egy "témát", mert kiváncsi lennék milyen tapasztalatotok van a növényes akváriumban tartott példányokról.
Természetes élőhelyükön lágy vízben élnek. Mi a tapasztalat, lehet őket aránylag kemény, "csapvízben" is tartani?

tylomelania-sp-.jpg
 
Szia,

ezek a csigák elég könnyen tarthatóak, akváriumi körülmények közt is szaporodnak. :) Én kb. egy évig tartottam őket csapvízben, most 180-as TDS-ű vízben vannak, és a csapvízben is szaporodtak, és a visszasózott RO-ban is ezt teszik. :) Szinte mindent megesznek, bár a friss zöldségeket/leveleket nagyon szeretik. Főleg a levelek szárát. (Spenót, mángold, céklalevél szár). Az egyetlen probléma nálunk, hogy melegebb vizet szeretik, tehát ha vannak egyéb (nem sulawesi) garnéláid, akkor centizned kell, mert vagy a garnéláknak jobb, vagy a csiguszoknak, vagy a határra rakod, de akkor az egyiknek sem a legeslegjobb, de mindenkinek jó/elmegy.
 
Szia,

ezek a csigák elég könnyen tarthatóak, akváriumi körülmények közt is szaporodnak. :) Én kb. egy évig tartottam őket csapvízben, most 180-as TDS-ű vízben vannak, és a csapvízben is szaporodtak, és a visszasózott RO-ban is ezt teszik. :) Szinte mindent megesznek, bár a friss zöldségeket/leveleket nagyon szeretik. Főleg a levelek szárát. (Spenót, mángold, céklalevél szár). Az egyetlen probléma nálunk, hogy melegebb vizet szeretik, tehát ha vannak egyéb (nem sulawesi) garnéláid, akkor centizned kell, mert vagy a garnéláknak jobb, vagy a csiguszoknak, vagy a határra rakod, de akkor az egyiknek sem a legeslegjobb, de mindenkinek jó/elmegy.

Köszi a választ!
A hőmérséklet a leghidegebb téli napokon sem megy 20-21 °C alá a szobában, ezért nem használok fűtőt. Talán ez az alsó határ még számukra sem túl alacsony.
Helyes kis jószágok, talán sikerül erre mifelénk is beszerezni belőlük!
 
A 20-21 fok már alacsony! Ők meleg vízből jönnek, 28(-29) körül lenne egy ideális érték. 24 fokon is már sokkal lassabbnak látom őket, GA is 26 fokos minimumot javasol. Garnélák miatt nálam 25 fokra van állítva az akvárium. Ez egy olyan pont, ami még mindenkinek a határérték körül van.
 
Nálunk is szépen szaporodnak már 25 körül.

Ha veszel arra figyelj, hogy szép legyen a háza. Ne legyen sérült, mert ezt nézed majd hónapokig!
Volt már nálunk fekete, sárga és narancs is. A legdekoratívabb a narancs. Ha tudsz ilyet szerezz :)
 
A 20-21 fok már alacsony! Ők meleg vízből jönnek, 28(-29) körül lenne egy ideális érték. 24 fokon is már sokkal lassabbnak látom őket, GA is 26 fokos minimumot javasol. Garnélák miatt nálam 25 fokra van állítva az akvárium. Ez egy olyan pont, ami még mindenkinek a határérték körül van.
Akkor bizony fűtő kell, csak hát ebbe a pici nano-ba még technika!? Na majd megoldom.
Szóval akkor vissza a csigákhoz, mert ugye ez a topic róluk és nem az én nanomról szól. :)
 
Nálunk is szépen szaporodnak már 25 körül.

Ha veszel arra figyelj, hogy szép legyen a háza. Ne legyen sérült, mert ezt nézed majd hónapokig!
Volt már nálunk fekete, sárga és narancs is. A legdekoratívabb a narancs. Ha tudsz ilyet szerezz :)
Tudok egy jó boltot arra felétek, talán eljutok már végre! :)
 
Szerintem mindegyik nagyon szép! :) Külföldön még boci mintás is van!:alien:


Akkor bizony fűtő kell, csak hát ebbe a pici nano-ba még technika!?

Ha a 30x30x30-as nanodba tervezed, akkor vigyázz, mert jó nagyra nőnek meg. Próbálj meg fiatalokat venni, mert a kifejlettek szinte megfordulni sem fognak tudni... :) Meg optikailag is túl nagyok lesznek.


Az a baj hogy nálunk is most csak a citrom van. Az meg nem olyan szép mint a nari

Viktor, a GA-ban azok a csigák, amik "Csokicsiga" néven futnak azok is egyfajta Sulawesi csigák ugye?
 
Ha a 30x30x30-as nanodba tervezed, akkor vigyázz, mert jó nagyra nőnek meg. Próbálj meg fiatalokat venni, mert a kifejlettek szinte megfordulni sem fognak tudni... Meg optikailag is túl nagyok lesznek.

Először én is így gondoltam, de felbúzdultam egy kertész kolléga egyik bejegyzésén! :) :)

Érdekes, hogy a sualwesi csigák imádják a mángold és a céklalevél szárát, jobban izgatja őket, mint maga a levél...

Vagy őket csak megemlíted és nem a nano-ban vannak?
 
Vagy őket csak megemlíted és nem a nano-ban vannak?

A nanonban a snowball garnélák mellett csak 3 süncsiga van, mert ők olyan kicsik. A sulawesi csigák a 100 literesben vannak. DE ne csüggedj, mert ha szerzel fiatalokat, akkor azok 1(-2) évig jól elvannak egy nanoban! :) Ha megnőnek, akkor meg eladod őket, vagy nagyobb helyre rakod őket.


Igen ők a Tylomelania perfecta De megmondom őszintén nekem formára a lávacsiga jobban bejön. Szebb a háza is.

Köszi a választ! Nekem nagyon bejönnek, igaz, amikor megjelent Nálatok a csokicsiga, akkor a Balázs nem tudta megmondani vásárláskor, hogy miféle jószág ez, de nekem akkor is kellett... :) Egy ideig gondolkoztam, hogy lávacsiga-e, vagy sula, vagy valami teljesen más, de szaporodtak, így a lávacsigák kiestek a lehetőségek közül... :) Egyébként, ha nő a csokicsiga, akkor a páncélján nem nő tovább a fehér meszes (?) rész, onnantól olyan a páncélja, mint a lávacsigának. Gondolom ez is olyan, mint a sulawesi csigák páncélján növő speciális szivacs (külföldön van ilyen verzió is), amit (szinte) senki sem tud életben tartani akváriumi körülmények közt, ilyen csak a természetben alakul ki...
 
Nekem is van pár darab, de még egy hete se. Mángoldszárat főztem nekik, az van bent, de még alszanak. :D
Mindjárt elszaladok csalánt szerezni!
 
Keacutep209_zps366b4bd7.jpg
Keacutep209_zps366b4bd7.jpg
[/URL][/IMG]
Szép példány, látszik rajta, hogy nem vadon fogott, mert teljesen ép a háza, Nálam is vannak ugyanilyenek.
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de véletlenül nem pont Tőlem van, Tatabányáról?
 
Back
Oldal tetejére