• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

Én mostanában a GA-ból szoktam beszerezni őket. @ZaCK időnként rendel a német nagykerből, nagyon szépek, valóban kicsik és mindössze 1000,-Ft darabja náluk, tehát még jobban meg is éri.
Én 27-28 fokos vízben tartom őket, de vannak neocaridinák mellett 22 fokban is. Mindkét helyen jól érzik magukat.
Szaporodtak is, de a kicsik nehezen maradnak meg. Mondjuk nálam a kis garnélák sem túlélők.
Szóval, én maradok az itthoni beszerzésnél, de köszönöm, hogy megidéztél.
Azok biztos a MINI-k? egyszer kérdeztem Zack-t, de akkor azt modnta hogy nem a MINI faj, hanem hogy csak még kicsik. Tehát nálad nem nőnek meg?
Lehet hogy azóta van MINI, újra meg kell kérdeznem Zack-t.
 
Alapból ugyanazt kérik mint a sulawesik. Az ajánlott minimum talán a 22-24fok, szóval esetleg Neocaridinákkal eggyütt tarthatóak, amennyiben a GH, PH, hőmérséklet ok, de azt írják hogy annyira nem kényesek mint a Sula garnélák. Persze mint minden csigának, szerintem nekik is jobb a keményebb viz!
Nekem Sulawesi spinatak mellé lennének. Gyakorlati tapasztalatom visziont még nincs velük, majd lesz!
Köszi, akkor ők nem az én állatkáim lesznek sajnos, pedig tetszenének ...
 
Azok biztos a MINI-k? egyszer kérdeztem Zack-t, de akkor azt modnta hogy nem a MINI faj, hanem hogy csak még kicsik. Tehát nálad nem nőnek meg?
Lehet hogy azóta van MINI, újra meg kell kérdeznem Zack-t.
Ezek tutira picik, nem lettek egy mm-rel sem nagyobbak.
 
Utoljára módosított:
Azok biztos a MINI-k? egyszer kérdeztem Zack-t, de akkor azt modnta hogy nem a MINI faj, hanem hogy csak még kicsik. Tehát nálad nem nőnek meg?
Lehet hogy azóta van MINI, újra meg kell kérdeznem Zack-t.
A normál méretű Tylok kicsinyeit külön szoktam tenni a garnélák mellé, azokra kérdezhettél rá szerintem.
Létezik mini is, ami tényleg kicsi marad, ahogy Csilla mondja, ritkán szokott lenni.
Ha érkezik ilyen nyalánkság, a szállítmány beérkezések topikban szoktam hahózni. :)
 
A normál méretű Tylok kicsinyeit külön szoktam tenni a garnélák mellé, azokra kérdezhettél rá szerintem.
Létezik mini is, ami tényleg kicsi marad, ahogy Csilla mondja, ritkán szokott lenni.
Ha érkezik ilyen nyalánkság, a szállítmány beérkezések topikban szoktam hahózni. :)
És a felére egyből le is szoktam csapni.😁
Mikor jön a kövi szállítmány?😉
 
Végre sikerult egy 4 fös csigacsoportot beszereznem. Ennek okán lenne par Tylomelanias kérdesem.

1.) Ezek mindig ennyit fognak zabálni, vagy csak nagyon kiéhezetten érkeztek hozzám?
Az elso nap megették az egész biofilmet, es az üveget elég tisztára nyalták.
Biofilm evés:

Masodik nap reggelére már a bacopák frissebb hajtásait ették. Azota naponta kapnak enni: forrázott salatalevelet (nem jott be nekik), spenótot (a 4 csiga napi egy mokkaskanalnyi forrazott spenotot kap, pár óra alatt elfogy). Tegnap bedobtam nekik egy rózsa puhára fött brokkolit, amit rögton (ca 1óra alatt) felfaltak.
Ma reggel már megint a növényeket rágcsálja az egyik.

2.) Ezen a képen szekszelnek?
 
Végre sikerult egy 4 fös csigacsoportot beszereznem. Ennek okán lenne par Tylomelanias kérdesem.

1.) Ezek mindig ennyit fognak zabálni, vagy csak nagyon kiéhezetten érkeztek hozzám?
Az elso nap megették az egész biofilmet, es az üveget elég tisztára nyalták.
Biofilm evés:

Masodik nap reggelére már a bacopák frissebb hajtásait ették. Azota naponta kapnak enni: forrázott salatalevelet (nem jott be nekik), spenótot (a 4 csiga napi egy mokkaskanalnyi forrazott spenotot kap, pár óra alatt elfogy). Tegnap bedobtam nekik egy rózsa puhára fött brokkolit, amit rögton (ca 1óra alatt) felfaltak.
Ma reggel már megint a növényeket rágcsálja az egyik.

2.) Ezen a képen szekszelnek?
Ez nem lehet szex Eszter! Szerintem csak véletlenül összeakadtak. :)
 
Sziasztok!
A mini sulawesi csigákról lenne pár kérdésem mivel viszonylag kevés információt találtam róluk.
1. Pár napja érkezett hozzánk egy 5 fős csapat belőlük és ma láttuk hogy azóta született is kis csiga, egyenlőre csak egyet láttunk és a kérdés az volna hogy egy alkalommal nagyjából hány kis csigára lehet számítani?
2.Ha valakinek van velük tapasztalata meg tudná mondani hogy milyen leveleket, zöldségeket szeretnek a legjobban vagy akár kész tápot de első sorban maradnék a természetes eleségeknél.
3.Az egyiknek a háza fehéres nem fekete mint a többinek ez kalcium hiány lehet nála vagy természetes dolog hogy vannak fehérebbek is? Van az akváriumba szépia csont hogy a kalcium forrás meglegyen a későbbiekben.
4.Egy másik csiga pedig leeshetet az üvegről vagy a fáról és egy kicsi repedés van a házán az rendbe fog jönni vagy ő már így marad? Nem nagy a repedés azóta is él és virul szóval baja nem lett.
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
 
1.) Ezek mindig ennyit fognak zabálni, vagy csak nagyon kiéhezetten érkeztek hozzám?
Az elso nap megették az egész biofilmet, es az üveget elég tisztára nyalták.
Biofilm evés:

Masodik nap reggelére már a bacopák frissebb hajtásait ették. Azota naponta kapnak enni: forrázott salatalevelet (nem jott be nekik), spenótot (a 4 csiga napi egy mokkaskanalnyi forrazott spenotot kap, pár óra alatt elfogy). Tegnap bedobtam nekik egy rózsa puhára fött brokkolit, amit rögton (ca 1óra alatt) felfaltak.
Ma reggel már megint a növényeket rágcsálja az egyik.
Erre sajnos nem nagyon kaptál választ... azóta kiderült mit mennyire esznek? :)
 
Erre sajnos nem nagyon kaptál választ... azóta kiderült mit mennyire esznek? :)
Még nem derült ki. Eddig csak Tetra wafer mix-et adtam nekik. A felét meg ették, nem tűntek éhesnek. Vártam egy pár napot, ma elkezdem őket levelekkel etetni, hogy végre valami természetessel kedveskedjek nekik. Kipróbálok egy pár levelet és pár nap múlva leírom melyiket ették leginkább.
 
Erre sajnos nem nagyon kaptál választ... azóta kiderült mit mennyire esznek? :)
Azóta beszereztem miniket is. :)

Amit a legeslegszivesebben esznek, az a biofilm.
Az étvágyuk szinte csillapithatatlan. Állandóan kapnak fött zoldségeket (kedvencek: brokkoli, cukkini, karfiol; kevésbe kedvelt: uborka, paprika, kukorica).
Amikor nincs bent fött zöldség, akkor sajnos elkezdik rágcsálni a növenyeket.

Néha rámásznak a bent lévö fára, és azt is rágcsálják.
 
Azóta beszereztem miniket is. :)

Amit a legeslegszivesebben esznek, az a biofilm.
Az étvágyuk szinte csillapithatatlan. Állandóan kapnak fött zoldségeket (kedvencek: brokkoli, cukkini, karfiol; kevésbe kedvelt: uborka, paprika, kukorica).
Amikor nincs bent fött zöldség, akkor sajnos elkezdik rágcsálni a növenyeket.

Néha rámásznak a bent lévö fára, és azt is rágcsálják.
Úgy látszik akkor hogy náluk is van eltérés mert nálam a növényeket békén hagyják. Bár lehet csak azért mert találnak elég biofilmet.
 
Úgy látszik akkor hogy náluk is van eltérés mert nálam a növényeket békén hagyják. Bár lehet csak azért mert találnak elég biofilmet.
De nálad csak mini van ugye?
Azóta beszereztem miniket is. :)

Amit a legeslegszivesebben esznek, az a biofilm.
Az étvágyuk szinte csillapithatatlan. Állandóan kapnak fött zoldségeket (kedvencek: brokkoli, cukkini, karfiol; kevésbe kedvelt: uborka, paprika, kukorica).
Amikor nincs bent fött zöldség, akkor sajnos elkezdik rágcsálni a növenyeket.

Néha rámásznak a bent lévö fára, és azt is rágcsálják.
A minik is hasonlóan esznek? vagy ők nem esznek annyi élő növényt?
Mondjuk nem ismeretlen a jelenség, a spixi csigáim evési szokásai is hasonlóak... de lehet hogy egy darabig még megleszek tylok nélkül. 🤣
 
Back
Oldal tetejére